Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+7 oy
157 okuma
mustafaharputi Lusid kategorisinde Rüya Bilgesi (16.8m puan)  
yeniden kategorilendirildi
Lusid rüya görme rehberine hoş geldiniz. Milyonlarca insanın niçin lusid olmaya çalıştığını, bunu nasıl yaptıklarını ve orada neler yaşanabildiğini burada öğrenebileceksiniz.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

9 Yorum

+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Gerçeklik testi uygulayın. Bunlar, rüyadayken, rüyada olduğunuzu fark etmenizi tetikleyecek basit testlerdir. Mantığı su şekilde isler: eğer normal hayatta düzenli aralıklarla rüya görüp görmediğinizi kontrol etmeyi alışkanlık haline getirirseniz, büyük ihtimalle beyniniz bu kontrolleri rüya gördüğünüzde de sürdürecek ve siz de kendinizi rüya görürken yakalayacak ve lusid hale gececiksiniz. Gerçeklik testlerinde en sik kullanılanı havaya yükselmeye çalışmak, parmağınızı elinizin içinden geçirmeye çalışmak ya da aydınlatma düğmelerinin doğru çalışıp çalışmadığına bakmaktır (çünkü bunlar rüyada genellikle abuk sabuk çalışır. )
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)  
"Lusid" olmanın anlamı, rüya gördüğünüzde, zihninizin rüyada olduğunuzu tam olarak bilmesidir. Öyle ki, bedeniniz derin uykuyu yasarken, azıcık hileyle beyninizi tam anlamıyla uyanık olduğunuza inandırırsanız, göreceklerinizin gerçekliği karsısında hayrete düşebilirsiniz. Lusid hale geçtikten sonra yapılan faaliyetlerin başında uçmayı, rüya alemlerinde gezmeyi, rüyadaki kişilerle iletişim kurmayı, hatta kendi iç dünyanızı sorgulayıp, kişiliğinizi geliştirmeyi sayabiliriz. Aslında yapabileceklerinizin sınırını yine kendi akıl ve mantık çerçeveniz belirliyor. Yani aklınızın alabildiği her şeyi yapmakta özgürsünüz.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)  
Lusid hale gelebilmek için iki değişik yol takip edilebilir. Başlangıçta ilkinin kullanılması uygundur; çünkü lusid'liği öğrenmenin temeli buna dayanır. Yatağınızın başucunda bir rüya günlüğü bulundurun ve her sabah uyandığınızda hatırlayabildiğiniz rüyaların tümünü buraya yazın. Bunu yapınca, zihniniz rüyalara daha fazla odaklanır ve zamanla ilginç rüya konuları ya da rüya belirtilerini saptayabilirsiniz. Bu da zihninize rüya gördüğünü anlaması konusunda yardımcı olacak ipuçları sağlar.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)  
Takip edilecek ikinci yoldaki yöntemler çok daha kestirmedir. Ama bunları denemeden önce mutlaka belli bir sure rüya günlüğünüzü tutmuş ve gerçeklik testi alıştırmalarını uygulamış olun. Sabah uyandığınızda hiç kıpırdamayın ve tekrar uymaya calisin, ama bu kez kendi kendinize: "Rüyaya geri döndüğümde rüyada olduğumu fark edeceğim" diye duşunun. Daha önce görmüş olduğunuz rüyayı hatırlamaya calisin ve kendinizi rüyaya tekrar girmiş olarak, ama bu kez rüya gördüğünüzün farkında olarak hayal edin. İsterseniz alarm saatinizi normalden bir saat öncesine kurun ve çok kısa bir sure için uyanıp, sonra bu tekniği deneyin.
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)  
Bir başka teknik ise, uyanık halden lusid rüyaya geçmektir. Bunu denemek için en iyi zaman sabah ya da öğlen üzeri, birseller atıştırdıktan sonradır. Yatağa uzanabilir ya da koltuğa oturabilirsiniz. Gözlerinizi kapatıp gevşeyin. Zihin gözüyle izleyeceğiniz renkli şekillere ve görüntülere konsantre olun. Uyku eşiğine gelinceye kadar kendinize müsaade edin. Zihniniz sükunet içinde kalsın ama oluşan şekillerin farkında olsun. Bu biraz zor bir yöntem olmakla birlikte, eğer dengeyi iyi kurabilirseniz, şekiller gün ışığı gibi ortaya çıkacak ve siz görmekte olduğunuz dünyaya rahatlıkla lusid olarak adım atabileceksiniz.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)  
Lusid olmayı başardıktan sonra, lusid'liği maalesef her an tekrar kaybedebilirsiniz. Elde ettiğiniz deneyimin suresini uzatmak için, ellerinizi birbirine sürterek ovuşturmaya calisin ve kendinizi ruh dünyanızın yarattığı gerçekliğe bırakarak bu gerçekliği iyice algılamaya calisin. Ayrıca yüksek sesle: "Daha fazla lusid olmak istiyorum" diye bağırıp, kollarınızı iki yana açarak olduğunuz yerde kendi etrafınızda dönmek de ise yarayabilir.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)  
İnsanların lusid olabileceği bilmesel olarak açıklanmıştır, ancak bunun dışında farklı deneyimlerden de söz edilir. Bunlardan biri de "astral seyahat'tır. Astral seyahat deneyiminde kişi, astral bedeniyle evreni ve daha ötesini gezebilir, ortak rüya görebilir, ruhsal rehberlere rastlayabilir, ya da çok daha olağanüstü deneyimler yasayabilir. Kişisel deneyiminiz ne yönde olursa olsun, hiçbir şey size zarar veremez. Ümit ederiz siz de milyonlarca diğerleri gibi, kendi ruh dünyanıza yapacağınız yolculuğun tadını çıkarırsınız.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)  
Bu metnin amacı, lusid rüya görmeyle ilgili bilgiyi mümkün olduğunca çok dilde aktarabilmektir. Bu konuda yardımcı olabileceğinizi düşünüyorsanız, lütfen çekinmeyin. Bu metnin dağıtılmasında ve tercüme edilmesinde hiçbir sakınca olmadığı gibi, ne kadar çok insana ulaşırsa kendimizi o kadar çok amacımıza ulaşmış olarak görürüz.
+2 oy
Seymaf Karabasan (335 puan)  
Merhabalar , ben rüyamda rüyada olduğumun farkina varabiliyorum ve hatta ruyadayim diye rahat oluyorum . Ancak şöyle bir durum var aşırı derecede rüya görüyorum ve uyandım mesela o an kafamda bı şey olusuyo tak anında saniyesinde kendimi geri rüya görürken buluyorum. Rüyalar o kadar içine cekiyo ki uyanamiyorum bazen ?
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)  
zihnin dolu zihnini boşalt
Seymaf Karabasan (335 puan)  
Nasıl bosaltabilirim ki ?

İlgili rüyalar

+8 oy
27 yorum 448 okuma
mustafaharputi 19 Şubat 2020 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)   yazdı
+1 oy
1 yorum 29 okuma
+6 oy
6 yorum 84 okuma
+4 oy
6 yorum 75 okuma
mustafaharputi 21 Temmuz 2020 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)   yazdı
+5 oy
7 yorum 111 okuma
+8 oy
1 yorum 68 okuma
delimine 19 Temmuz 2020 Lusid kategorisinde delimine Rüyazede (1.1k puan)   yazdı
+7 oy
1 yorum 96 okuma
10 Haziran 2017 Lusid kategorisinde Drop of rain   yazdı
+14 oy
18 yorum 406 okuma
sonsuz 16 Mayıs 2016 Lusid kategorisinde sonsuz Rüya Bilgesi (115k puan)   yazdı
+229 oy
103 yorum 2.5k okuma
Karga 8 Kasım 2019 Bilgi kategorisinde Karga Rüya Bilgesi (1.1m puan)   yazdı
+4 oy
9 yorum 106 okuma
mustafaharputi 30 Temmuz 2020 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)   yazdı
+11 oy
2 yorum 90 okuma
+8 oy
10 yorum 98 okuma
mustafaharputi 4 Şubat Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

24.3k rüya

161k yorum

20.1k düş-ünce

7.1k üye

490 Aktif
6 Üye ve 484 misafir
Bugün : 18517
Dün : 26954
Toplam : 31300564
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...