Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+5 oy
281 okuma
mustafaharputi Lusid kategorisinde Rüya Bilgesi (18.3m puan)  
yeniden gösterildi
“Sahte Uyanış”, kişinin o an görmekte olduğu rüyadan uyanmış olduğunu zannedip, aslında hala rüya görüyor olması durumudur. Bu durum, literatürde “yanlış uyanma” olarak da geçmektedir. Terimin İngilizce karşılığı, “False Awakening”tir. Hem “lüsid rüya” hem de “sleep paralyis” (karabasan) deneyimlerinde yaşanabilir bir durumdur.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

6 Yorum

+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (18.3m puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
“Sahte Uyanış”, lüsid bir deneyim ve karabasan değil de günlük yaşamla ya da planlanmış bir olayla da ilgili olabilir. Örneğin rüyanızda sabah kalktığınızı, elinizi-yüzünüzü yıkadığınızı ve işe gittiğinizi, sonra eve döndüğünüzü görmek gibi detaylı bir monoton olaylar zinciri yaşayabilirsiniz ve uyandığınızda da YAPMANIZ GEREKEN ŞEYLERİ ASLINDA HENÜZ YAPMADIĞINIZI FARK ETTİĞİNİZDE, bu durum sizde yapay bir bitkinlik yaratabilir ya da dış dünyadan kopuk bir gün geçirmenize yol açabilir (ya da bunun tam tersi yaşanabilir).
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (18.3m puan)  
“Sahte Uyanış” hakkında günlük hayatta yaptığımız şeylerin o olay yaşanmadan hemen önceki gün rüyada yaşanmış olması ya da görülen rüyaların bilinçaltı izlerinin günlük hayatta motor bir harekete dönüşmesi gibi yorumlarda bulunanlar da vardır. Fakat genel tanım, başta da belirttiğimiz gibi rüyadayken rüyadan uyanma ya da rüya içinde rüya görme durumudur. Çoğu zaman kişide “Ben ilâhî / rahmanî bir rüya gördüm” duygusu ya da farklı bir boyutta ya da bir evrende bir gerçeklik yaşadım hissi uyandırabilir.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (18.3m puan)  
Eğer görülen rüya bir karabasan ya da kabussa, kişiyi bütün gün boyunca psikolojik olarak etkisi altına alabilir ve davranışlarında dış dünyadan kopukluğa yol açabilir. Eğer hatırlayamadığımız bir rüyaysa ve bilinçaltında bu rüyanın izlerinin etkisiyle o olayı bilinçli olarak yaşarsak bir Deja Vu algısı da oluşturabilir. Örneğin rüyamızda tıraş oluyorsak bilinçaltının gerçek hayatta da bunu gerçekleştirmek için beynimizdeki impulslara emirler göndermesi ve sonuçta bu eylemi yerine getirmemizi “an” olarak daha önce tekrar yaşamış olmamız hissi gibi.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (18.3m puan)  
Uykuda olduğunuz halde, uyandığınızı sandığınız bu durumda, belirli gündelik işlerle uğraşırken bir farkındalık anı yaşayabilir (kişi hâlen rüya gördüğünü anlar) ve yeniden derin uykuya dalabilirsiniz. Bilinçli rüyaların bir sonucu olarak da ortaya çıkabilen yanlış uyanma olayları sıklaştığı takdirde, kişi uyanık mı yoksa uykuda mı olduğunu anlayamadığı anların da sıklaşmasıyla hayatında ciddi sıkıntılar yaşayabilir.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (18.3m puan)  
Bu tür rüyalar, rüyanın anlamını, mesajını ve etkisini güçlendirir. Eğer bir karabasan yaşamışsanız, iç içe görülen rüyanın sayısına paralel olarak psikolojik olarak sizi oldukça yıpratabilir ve yine iç içe geçmiş bu rüyaların sayısına paralel olarak yaşadığınız korkunun şiddetini artırabilir. ARTIK HİÇ UYANAMAMA ya da ÖLMÜŞLÜK hissi yaşayabilirsiniz. Çünkü rüyada zaman kavramı yoktur ve aslında 2-3 saniye süren ve rüyayı gördüğünüz an olan REM uykusunda 2. bir hayat kadar uzun bir rüya süresine maruz kalabilirsiniz.
+4 oy
Ergin Rüyazede (1.2k puan)  
Hocam son attığım rüyayı yorumlar mısınız lütfen benim için çok önemli çok merak ediyorum  şimdiden teşekkürler

İlgili rüyalar

+3 oy
2 yorum 236 okuma
Busraa 20 Ağustos 2022 Lusid kategorisinde Busraa Karabasan (288 puan)   yazdı
+4 oy
2 yorum 210 okuma
+2 oy
2 yorum 299 okuma
ahsen 3 Ekim 2021 Lusid kategorisinde ahsen Karabasan (790 puan)   yazdı
+3 oy
7 yorum 286 okuma
vetre 17 Haziran 2021 Lusid kategorisinde vetre Rüya Bilgesi (554k puan)   yazdı
+17 oy
8 yorum 517 okuma
+18 oy
1 yorum 138 okuma
Şifacı 20 Nisan 2021 Lusid kategorisinde Şifacı Rüya Yorumcusu (22.0k puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 223 okuma
Şifacı 6 Mart 2021 Lusid kategorisinde Şifacı Rüya Yorumcusu (22.0k puan)   yazdı
+5 oy
7 yorum 490 okuma
vetre 6 Mart 2021 Lusid kategorisinde vetre Rüya Bilgesi (554k puan)   yazdı
+4 oy
8 yorum 256 okuma
vetre 7 Şubat 2021 Lusid kategorisinde vetre Rüya Bilgesi (554k puan)   yazdı
+8 oy
10 yorum 375 okuma
mustafaharputi 4 Şubat 2021 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (18.3m puan)   yazdı
+1 oy
2 yorum 132 okuma
mustafaharputi 31 Ocak 2021 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (18.3m puan)   yazdı
+9 oy
34 yorum 496 okuma
+3 oy
8 yorum 189 okuma
vetre 21 Ocak 2021 Lusid kategorisinde vetre Rüya Bilgesi (554k puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Özgün Rüya Tabirleri

Kategoriler

18.8k rüya

158k yorum

21.9k düş-ünce

7.8k üye

157 Aktif
0 Üye ve 157 misafir
Bugün : 5028
Dün : 12380
Toplam : 47598321
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...