Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+13 oy
5.2k okuma
mustafaharputi Tabir kategorisinde Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
göz
Rüyada göz görmek. Gözler insanın dış âleme karşı zekâ olurluğunda anlayış yeterliliğine işaret eder.
Gözlerin büyük görülmesi kişinin anlayışının üstün seviyede olduğunu, tam tersi olarak gözlerin küçük ve kısık görülmesi kişinin anlayışının düşük seviyede olduğuna işaret eder.
Rüyada kırmızı renk göz görmek Gözlerin kırmızı renkte olması kişinin psikolojik bir rahatsızlık olarak öfkeli olduğuna, gözlerin yeşil olması kişinin Ahlaklı olduğuna, gözlerin mavi olması kişinin aşık olduğuna, gözlerin siyah olması kişinin kederde olduğuna işaret eder.
İnsan eğer rüyada gözlerin kendisine baktığını görüyor ise başka bir kişi tarafından gözetlendiğine veya nazar edilerek korunduğuna işaret eder. Gözetleyen gözler eğer kötü bir kişiye ait ise o kişinin kötü nazarı sebebi ile kendisi üzerinde musibet istediğine yorumlanır.
Halk arasında “gözler kalbin aynasıdır” kelamı anlatır olduğumuz açıklamaların aslında temelini oluşturur.
Kişinin kendi alnında göz görmesi sezgilerinin çok kuvvetli olduğuna işaret eder.
Güzel gözler insanın çekiciliğinin dışlaşması olarak rüyada belirir. Kişinin rüyada kör olması ise ilkeler dışında batıl olurluğunda anlayışsız olarak şe’nlerde bulunduğuna işaret edebileceği gibi, ayrıca kişinin ilkesi üzeri ilkesini istikamet edinen olarak başka bir şeyle ilgilenmediğine de işaret edebilir. Göze ak inmesi şiddetli özleme ve hasrete işaret eder.
vetre Rüya Bilgesi (550k puan)  
bakış açısıdır.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

102 Yorum

+12 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
düzenledi
 
En İyi Yorum
Göz
size zarar vermek isteyen bir kisi tarafindan gözlenmektesiniz. bu Rüya birinin sevgilinizi elinizden almaya calistigi anlamina da gelir.
rüyada görülen göz, kisinin dini ve hidayet ve sapiklik yolunu gören kalb gözüdür. rüyada gözlerinin kör oldugunu gören kimsenin, cocugu ölür. bu rüyayi gören fakir veya hapis ise, yaptigi isi bir daha yapmayacagina isaret eder. eger bu rüyayi gören bir fdakete ugramissa, o kimse kendisini felaketten kurtaracak birisini bulacagina isaret eder. eger bu rüyayi yolculuk yapmak arzusunda bulunan veya o anda yolculukta bulunan bir kimse görürse, o kimsenin bir daha vatanina dönmeyecegine isaret eder. rüyada bir toplulugun birbirleriyle kavga yaptiklarini ve kendisinin de kör oldugunu gören kimse, kendisiyle ugrasan kimseleri görmez. rüyada gözlerinin yabanci bir kimsenin gözleri oldugunu görse, o kimsenin gözlerinin görmeyecegine ve baska birisinin ona yol göstermesine isaret eder. eger rüya sahibi o yabanciyi taniyorsa onun kizini alir veya ondan bir hayir görür. bir kimse rüyada iki gözünün de kucagina düstügünü görse, o kimsenin erkek kardesi, oglu vs. gibi akrabasi ölür. rüyada gözlerinin agridigim görse, o agri onun dininde yaptigi eksiklik ve kusurdur. gözsüzlügün noksanliga isaret etmesi daha fazladir. borclu olan bir kimse rüyada gözünü kaybettigini veya kör oldugunu görse namazim terketmesi veya zekatini vermemesi ya da bir günah islemesi sebebiyle o kimsenin dinine zarar erisir. cocugu olmayan salih bir kimse rüyada gözlemden rahatsiz oldugunu görse, para yönünden zarara ugrar. rüyada gözleriyle yürüdügünü gören kimsenin hastalanacagina isaret eder. rüyada gözlerine ilac sürdügünü gören kimse, dinini islah eder. bazi tabirciler, rüyada kendi gözlerine ilac sürdügünü gören kimse, malini islah eder, bazilan da o kimsenin bir cocugu dünyaya gelir ve o cocuk onlarin gözlerinin isigi olur, dediler. bazi tabirciler ise eger o kimsenin sürülmüs ve kaybolmus bir erkek kardesi varsa onu arzu eder ve onun saflik haberini alarak sevinir, dediler. bir kimse rüyada gözünün insanlarin zannetti ki erinden daha fazla kuvvetli ve keskin oldugunu görse, o kimsenin dince gizli olan durumu görünüsünden daha hayirlidir. gözlerinde beyazlik bulundugunu gören kimseye, üzüntü ve keder erisir veya sevdigi bir kimseden aynlir. rüyada gözlerinde perde bulundugunu sonra bu perdenin acilmasiyla gözlerinin isiklandigini gören kimse, uzun bir müddetten beri kendisinden ayrilmis bir kimsesiyle bir araya gelir. eger bu rüyayi gören üzüntülü ise Allah (c.c.) onun üzüntüsünü giderir.
Rüyada Göz Görmek

size zarar vermek isteyen bir kisi tarafindan gözlenmektesiniz. bu rüya birinin sevgilinizi elinizden almaya calistigi anlamina da gelir.
Rüyada görülen göz, kisinin dini ve hidayet ve sapiklik yolunu gören kalb gözüdür. rüyada gözlerinin kör oldugunu gören kimsenin, cocugu ölür.
bu rüyayi gören fakir veya hapis ise, yaptigi isi bir daha yapmayacagina isaret eder. eger bu rüyayi gören bir fdakete ugramissa, o kimse kendisini felaketten kurtaracak birisini bulacagina isaret eder. eger bu rüyayi yolculuk yapmak arzusunda bulunan veya o anda yolculukta bulunan bir kimse görürse, o kimsenin bir daha vatanina dönmeyecegine isaret eder.
rüyada bir toplulugun birbirleriyle kavga yaptiklarini ve kendisinin de kör oldugunu gören kimse, kendisiyle ugrasan kimseleri görmez.
rüyada gözlerinin yabanci bir kimsenin gözleri oldugunu görse, o kimsenin gözlerinin görmeyecegine ve baska birisinin ona yol göstermesine isaret eder. eger rüya sahibi o yabanciyi taniyorsa onun kizini alir veya ondan bir hayir görür.
bir kimse rüyada iki gözünün de kucagina düstügünü görse, o kimsenin erkek kardesi, oglu vs. gibi akrabasi ölür. rüyada gözlerinin agridigim görse, o agri onun dininde yaptigi eksiklik ve kusurdur.
gözsüzlügün noksanliga isaret etmesi daha fazladir. borclu olan bir kimse rüyada gözünü kaybettigini veya kör oldugunu görse namazim terketmesi veya zekatini vermemesi ya da bir günah islemesi sebebiyle o kimsenin dinine zarar erisir.
cocugu olmayan salih bir kimse rüyada gözlemden rahatsiz oldugunu görse, para yönünden zarara ugrar.
rüyada gözleriyle yürüdügünü gören kimsenin hastalanacagina isaret eder. rüyada gözlerine ilac sürdügünü gören kimse, dinini islah eder. bazi tabirciler, rüyada kendi gözlerine ilac sürdügünü gören kimse, malini islah eder, bazilan da o kimsenin bir cocugu dünyaya gelir ve o cocuk onlarin gözlerinin isigi olur, dediler.
bazi tabirciler ise eger o kimsenin sürülmüs ve kaybolmus bir erkek kardesi varsa onu arzu eder ve onun saflik haberini alarak sevinir, dediler. bir kimse rüyada gözünün insanlarin zannetti ki erinden daha fazla kuvvetli ve keskin oldugunu görse, o kimsenin dince gizli olan durumu görünüsünden daha hayirlidir.
gözlerinde beyazlik bulundugunu gören kimseye, üzüntü ve keder erisir veya sevdigi bir kimseden aynlir. rüyada gözlerinde perde bulundugunu sonra bu perdenin acilmasiyla gözlerinin isiklandigini gören kimse, uzun bir müddetten beri kendisinden ayrilmis bir kimsesiyle bir araya gelir. eger bu rüyayi gören üzüntülü ise allah (c.c.) onun üzüntüsünü giderir.
rüyada kalbinde bir göz bulundugunu gören kimsenin, dininin icaplarini yerine getirdigine ve gönlünden dolarak söyleyecegi hikmetli seylere isaret eder.
rüyada baska bir kimsenin gözünü yedigini gören kimse, o kimsenin malini yer. rüyada iki gözünde de kirpik bulunmadigini gören kimse, islam dinini zedeler. bir kimse, kirpigini birisinin yoldugunu görse, o adam onu rezil edecek düsmanidir. rüyada göz kapaklarinin beyaz oldugunu gören kimsenin, basinda veya gözlerinde ya da kulaklarinda meydana gelecek hastaliga isaret eder.
vücutta bir göz veya bircok gözler bulundugunu görmek, eger o gözler tabii olan göze benziyorsa mala isaret eder. bazen cok güzel göz görmek sihire, ölüm ve hayat, bazen de aile, akraba ve evladlarini bir araya toplamaya isaret eder. rüyada gözlerinin güzel oldugunu gören kimse, hidayet, ilim ve basiretle riziklanir.
eger yaninda hasta olan bir cocugu yahut hanimi veya sevdigi bir kimsesi varsa hastaliktan iyilesir. rüyayi gören fakirse zengin olur. eger bunlarin hicbirisi o kimsede yoksa, durumuna uygun bir memuriyete girer. bazen rüyada göze ilisen karartilar sikintiya isaret eder. rüyada gözün, yerinden baska bir yere gecmesi, kan akmasi, bedende meydana gelecek afetlere isaret eder.
rüyada anlatilmaz derecede görülen pek büyük gözler bazen cenab-i hakk (c.c.) tarafindan zuhur edecek yardima isaret eder. rüyada gözlerin mahvolmasi hak tarafindan inecek azaba isaret eder.
bir kimsenin rüyada kendisinden gizlenen bir kimseye gözü ilisse o kimse o sahsi görür. rüyada gözünde bir eksiklik hisseden kimse, bazen de ayaginda meydana gelen bir zarardan dolayi sikayette bulunur. sag göz erkek, sol göz de kiz evlada isaret eder.
rüyada göze bir seyin düsmesi, uyanik olmaya ve kendisiyle iftihar ettigi dostundan ayrilmaya isaret eder. gözlerinin kulak oldugunu gören kimse, kör olur ve gözüyle gördügü her seyi kulagiyla isitir.
rüyada gözlerinde kizarti gören kimse meydana gelen bir hadiseden dolayi kizar.
rüyada iki gözünü cikardigini görse, cok sevdigi cocugu ondan ayrilir veya mal, cocuk yahut ev ya da malik oldugu ve onlarla göz aydinligina kavustugu bir seyde sinirlendigi ve kizdigi bir seyi görür.
rüyada göz oymak uzun ömre isaret eder. bazen de göz cikarmak, gözde meydana gelecek agriya isaret eder. bir kimse rüyada vücudunda cokca göz bulundugunu görse, bunlar, cok dindar ve salih bir kimse olduguna isaret eder. kalbinde bir veya bir cok göz bulundugunu görmenin tabiri de, böyledir.
rüyada tehlikeli bir kimseye göz ucuyla baktigini gören kimse, o kisi hakkinda hile yapar ve ona kin tutar. eger o tehlikeli kimseye gözlemi acarak baktigini görse, o adam serli olan o kisinin islerine nezaret ve yardim eder.
rüyada gözünün demirden oldugunu gören kimse, namus perdesini yirtar ve halk icerisinde ona siddetli bir keder isabet eder. gözüyle zina ettigini gören kimse, namahrem kadinlara bakar. bir göze baktigini ve bu gözün kendisini hayrete düsürdügünü gören kimse, dince zarari dokunacak bir is yapar.
rüyada omuzu veya kürek kemigi üzerinde bir insan veya bir hayvan gözü bulundugunu gören kimse, kaybolmus bir mali bulur. rüyada gözünün esmer renkte oldugunu gören kimse, dostunun hanimina süpheli bir sekilde bakar.
siyah göz, dindir. keskin gören göz, insanlarin hepsi icin iyidir. az görmek sahibinin yakinda mala muhtac olacagina ve bosta kalacagina isaret eder. cocugu cok olan bir kimse böyle bir rüya görse, o kimsenin cocuklarinin hasta olacaklarina isaret eder.
İnsanın iman nuruna, kalb gözüne, feraset ve sezgi gücüne, Göz ucuyla bakmak kin ve nefrete, Birçok gözü olmak dindar ve salih kul olmaya, Tek gözlü olduğunu görmek, meselelere tek yönden bakmaya, yalnız bir taraftan menfaat beklemeye; dinen zayıflamaya,, erkek kardeşi yahut çocuğu varsa birinin ölmesine yahut doğru sözlü, mümin bir kimseye, Gözlerini yitirmek yardım görmeye yahut çocuğun vefat etmesine yahut kendisini ilgilendirmeyen şeylere bakmamaya, Şaşı göz üçkağıtçı ve yalancı insana, Güzel göz sevinç, neşe ve akllılığa, iman ve ilim aydınlığına, Çirkin göz kötü söz ve nazara, Kirpikleri yolunmuş göz dine zarar vermeye, Bir kirpiğinin yolunması, kendini rezil etmek isteyen düşmana, Sağ göz erkek, sol göz kız çocuğuna, Gözünü çıkardığını görmek bir çınanı deşmeye, bir iltihabı akıtmaya, Göz oymak uzun ömre, Göze perde inmesi üzüntü ve kedere, buna sabrederek erişilecek ecir ve mutlulğa, Gözkapakları malı koruyan her türlü tedbire ve onu gövenceye alan zekata, Gözkapakları sevinç ve mutluluk sebebi olan şeylere, Gözkapaklarının kenarı din ve imanı koruyan tedbir ve amellere, Gözde görülen çapak çocuğa, Gözün zayf görmesi haramlardan mümkün mertebe kaçınmaya, Gözleri yummak haramlardan kaçınıp, farz ibadetleri yerine getirmeye, Göz ağrısı ve ondagözlenen hastalık ve çirkinlik din ve dünyalıktaki noksanlığa, gerçeklere gözlerini tıkayıp batıl şeylerle ilgilenmeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Gözyaşı.)
+12 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
rüyada kalbinde bir göz bulundugunu gören kimsenin, dininin icaplarini yerine getirdigine ve gönlünden dolarak söyleyecegi hikmetli seylere isaret eder. rüyada baska bir kimsenin gözünü yedigini gören kimse, o kimsenin malini yer. rüyada iki gözünde de kirpik bulunmadigini gören kimse, islam dinini zedeler. bir kimse, kirpigini birisinin yoldugunu görse, o adam onu rezil edecek düsmanidir. rüyada göz kapaklarinin beyaz oldugunu gören kimsenin, basinda veya gözlerinde ya da kulaklarinda meydana gelecek hastaliga isaret eder. vücutta bir göz veya bircok gözler bulundugunu görmek, eger o gözler tabii olan göze benziyorsa mala isaret eder. bazen cok güzel göz görmek sihire, ölüm ve hayat, bazen de Aile, akraba ve evladlarini bir araya toplamaya isaret eder. rüyada gözlerinin güzel oldugunu gören kimse, hidayet, ilim ve basiretle riziklanir. eger yaninda hasta olan bir cocugu yahut hanimi veya sevdigi bir kimsesi varsa hastaliktan iyilesir. rüyayi gören fakirse zengin olur. eger bunlarin hicbirisi o kimsede yoksa, durumuna uygun bir memuriyete girer. bazen rüyada göze ilisen karartilar sikintiya isaret eder. rüyada gözün, yerinden baska bir yere gecmesi, kan akmasi, bedende meydana gelecek afetlere isaret eder. rüyada anlatilmaz derecede görülen pek büyük gözler bazen cenab-i hakk (c.c.) tarafindan zuhur edecek yardima isaret eder. rüyada gözlerin mahvolmasi hak tarafindan inecek azaba isaret eder. bir kimsenin rüyada kendisinden gizlenen bir kimseye gözü ilisse o kimse o sahsi görür. rüyada gözünde bir eksiklik hisseden kimse, bazen de ayaginda meydana gelen bir zarardan dolayi sikayette bulunur. sag göz erkek, sol göz de kiz evlada isaret eder. rüyada göze bir seyin düsmesi, uyanik olmaya ve kendisiyle iftihar ettigi dostundan ayrilmaya isaret eder. gözlerinin kulak oldugunu gören kimse, kör olur ve gözüyle gördügü her seyi kulagiyla isitir. rüyada gözlerinde kizarti gören kimse meydana gelen bir hadiseden dolayi kizar.
+12 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
rüyada iki gözünü cikardigini görse, cok sevdigi cocugu ondan ayrilir veya mal, cocuk yahut ev ya da malik oldugu ve onlarla göz aydinligina kavustugu bir seyde sinirlendigi ve kizdigi bir seyi görür. rüyada göz oymak uzun ömre isaret eder. bazen de göz cikarmak, gözde meydana gelecek agriya isaret eder. bir kimse rüyada vücudunda cokca göz bulundugunu görse, bunlar, cok dindar ve salih bir kimse olduguna isaret eder. kalbinde bir veya bir cok göz bulundugunu görmenin tabiri de, böyledir. rüyada tehlikeli bir kimseye göz ucuyla baktigini gören kimse, o kisi hakkinda hile yapar ve ona kin tutar. eger o tehlikeli kimseye gözlemi acarak baktigini görse, o adam serli olan o kisinin islerine nezaret ve yardim eder. rüyada gözünün demirden oldugunu gören kimse, namus perdesini yirtar ve halk icerisinde ona siddetli bir keder isabet eder. gözüyle zina ettigini gören kimse, namahrem kadinlara bakar. bir göze baktigini ve bu gözün kendisini hayrete düsürdügünü gören kimse, dince zarari dokunacak bir is yapar. rüyada omuzu veya kürek kemigi üzerinde bir insan veya bir hayvan gözü bulundugunu gören kimse, kaybolmus bir mali bulur. rüyada gözünün esmer renkte oldugunu gören kimse, dostunun hanimina süpheli bir sekilde bakar. siyah göz, dindir. keskin gören göz, insanlarin hepsi icin iyidir. az görmek sahibinin yakinda mala muhtac olacagina ve bosta kalacagina isaret eder. cocugu cok olan bir kimse böyle bir rüya görse, o kimsenin cocuklarinin hasta olacaklarina isaret eder.
+11 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Gözler din ile yorumlanir. Rüyada kendisini kör olarak görmek veya gözünün çikmis oldugunu görmek büyük bir gü nah islemekle yorumlanir. Bir rivayete göre, dünyada mutlulugu genis ve rizki bol olur. Diger bir söylentiye göre de, evlatlarini kay beder. Bazi yorumcular bu rüyayi gören kisi hakkinda marifeti az ve kimsenin kiymetini bilmez olarak yorumlamislardir. Rüyada iki gözünün beyaz oldugunu gören, uzun zaman bo yunca keder içinde kalir. Ebu Said El Vaiz e göre; göz insanin dine inanisi, kötüyü iyiden ayirisi ile yorumlanir. Rüyasinda gözlerini degismis sekilde görmek, görüs kudretinin zayi olacagina isarettir. Gözlerinin kapanmis oldugunu görmek hüzne ve kendi dininden çikip baska bir dine girecegine, Kuran okumasini unutmaya yorumlanir. Kör iken görmekte oldugunu görmek, hak dinine girecegine isarettir. Ibn i Kesir e göre; kör bir adami rüyada görmek, gurbete çikacagina delildir. Gözlerinde bir hastalik oldugunu görmek evlada yorumlanir. Sag göz erkek, sol göz ise kiz çocuklari demektir. Rüya buna göre tabir edilmelidir. Kör bir adami elinden tutup gezdirmekte olan kimse kötü yola düsen birini selamete çikariyor manasina gelir. Rüyada tek gözlü bir adam görmek hayra yorulmaz. Çünkü iblis tek gözlüdür. Deccal da öyledir. Gözlerinden hasta oldugunu gören eger zengin ise malinin bir kismi elinden gider. Bir rivayete göre de hastalanir. Gözlerinde agri oldugunu gören, dininde fesada düser. Ölüme yaklasir. Agrinin azligi ve çoklugu bu yorumun siddetli veya siddetsiz oldugunu gösterir. Gözlerinde agri olanin bu agrisinin geçtigini görmesi hasta ise iyilesecegine, dini zayifsa kuvvetlenecegine delalet, eder. Gözlerinin kulaklarina kadar uzandigini gören kimse kör olur. Gözünde kirmizilik gören kimse baskasinin hiddetine muhatap olur. Gözünün patladigini gören, isledigi bir suçtan dolayi ceza görür. Iki gözünün birden patladigini gören sevdiklerinden ayrilir yahut mal, evlat, ev gibi sevdigi seylerden birinde istemedigi bir halle karsilasir. Rüyada gözün patlamasi bazen uzun ömürle de yorumlanir. Göz çikarmak da bir göz hastaligina tutulacagina delalet eder. Rüyada tek gözlü oldugunu görmek, yari malinin elinden çikmasina veya büyük bir günaha girdigine veya yari ömrünün eksildigine delildir. Bu rüya sahibinin eger evladi varsa ölür.
+11 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Gözleri büyük bir kadinla evli oldugunu görmek, ahmak ve cahil bir kadinla evlenecegine isarettir. Gözlerini tedavi ettirdigini gören bes olaydan biri ile karsilasir:Dini kuvvetlenir, mali artar, yolcusu gelir, çocugu olur, gözleri kuvvetlenir. Süs için gözlerine sürme çektigini gören kimse, kendisine ün getirecek iyi bir is yapar, bekar ise evlenir, fakir ise eline helal mal geçer. Bir baska rivayete göre de, gözlerine sürme çeken iki kadinla evlenir. Uygun olmayan bir seyle gözlerine sürme çeken zina eder. Ibn i Kesir ve Nafi ye göre; insanin gözü evladi, pek sevdigi karisi ve esidir. Gözünde agri oldugunu görmek dinde noksanlik demektir. Bu noksanda derece, gözünün kör oldugunu görmesi ile ölçülür. Böyle bir rüyayi gören eger çok dindar ise, namaz ve niya zini aksatmamasina dair bir ihtardir. Rüyada iki gözden ziyade gözü oldugunu gören kimse zengin olur. Ibn i Fezale ye göre; insanin gözü halinin ölçüsüdür. Göz rüyasi rakip ile ölçülür. Gözünü baska birisinin alip götürdügünü görmek, bir hastaliga tutulmakla yorumlanir. Gözlerini tedavi et tirdigini görmek dilini tutmasi için ihtardir. Bir rivayete göre de halini islah eder, çok sevecegi bir oglu dünyaya gelir, gurbette bir sevdigi varsa döner veya ondan iyi bir haber alir. Gözlerinin görüs kuvvetinin herkesten daha iyi oldugunu gö ren kimse, din hususunda makbul sayilir. Eksik oldugunu görmek ise bunun aksidir. Gözünde leke oldugunu görmek, halk arasinda iyi bir nam birakmadigina ve sevilmedigine isarettir. Gözlerinin beyaz oldugunu gören, kedere ugrar veya sevdiklerinden ayrilir. Gözlerinde beyaz oldugunu ve bunun gittikçe açildigini iyilestigini gören kimse, uzun müddetten beri kaybettigi bir sevdigine, akrabasina kavusur. Eger kederli ve sikintili ise bunlardan kurtulur, feraha kavusur. Gözünde sari bir leke oldugunu gören kimse bilmedigi bir suç islemistir, tövbe etmelidir. Kalbinde bir göz oldugunu görmek, o kimsenin iyi yolda olduguna isarettir. Gözlerini yedigini görmek, malini yemek ile yo rumlanir. Gözlerinde kirpik olmadigini görmek, seriata aykiri davrandigina ve Allah in inayetinden yoksun olduguna yorumla nir. Göz kapaklarinin kenarlarinin beyazlandigini görmek, bas kisminda bir azasinin hastalanacagina isarettir. Vücudunun herhangi bir yerinde bir veya bir kaç göz oldugunu görmek, mal ile tabir olunur. Bazi yorumculara göre; güzel göz sihre,büyüye, ölüme veya hayata delalet eder. Bazen gözler bütün yakin akrabalara isarettir. Gözlerini güzel olmus görmek, hidayete erismekle, ilim sahibi olmakla tabir edilir.
+9 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Eger oglu, esi veya sevdiklerinden birisi hasta ise iyilesir. Rüyayi gören Hiristiyan ise Islamiyet’i kabul eder, fakirse zengin olur. Eger tüccar ise çok kazanir. Memursa rütbesi büyür. Oldugundan daha büyük bir gözü oldugunu veya baska birinde böyle bir göz oldugunu görmek, Allahü Teala (CC) Hazretleri tarafindan hidayete eristigine delildir. Gözlerinin yerinden firlayip bir kisinin üzerine düstügünü görmek, o kisiyi iyice taniyacagina isarettir. Gözünde her hangi bir noksan, eksik oldugunu görmek, isinde bir zarardan sikayet edecegine delildir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen göz, kisinin dini ve hidayet ve sapiklik yolunu gören kalb gözüdür. Rüyada gözlerinin kör oldugunu gören kimsenin, çocugu ölür. Bu rüyayi gören fakir veya hapis tse, yaptigi isi bir daha yapmayacagina isaret eder. Eger bu rüyayi gören bir felakete ugramissa, o kimse kendisini felaketten kurtaracak birisini bulacagina isaret eder. Eger bu rüyayi yolculuk yapmak arzusunda bulunan veya o anda yolculukta bulunan bir kimse görürse, o kimsenin bir daha vatanina dönmeyecegine isaret eder. Rüyada bir toplulugun birbirleriyle kavga yaptiklanni ve kendisinin de kör oldugunu gören kimse, kendisiyle ugrasan kimseleri görmez. Rüyada gözlerinin yabanci bir kimsenin gözleri oldugunu görse, o kimsenin gözlerinin görmeyecegine ve baska birisinin ona yol göstermesine isaret eder. Eger rüya sahibi o yabanciyi taniyorsa onun kizim alir veya ondan bir hayir görür. Bir kimse rüyada iki gözünün de kucagina düstügünu görse, o kimsenin erkek kardesi, oglu vs. gibi akrabasi ölür. Rüyada gözlerinin agridigini görse, o agri onun dininde yaptigi eksiklik ve kusurdur. Gözsüzlügün noksanliga isaret etmesi daha fazladir. Borçlu olan bir kimse rüyada gözünü kaybettigim veya kör oldugunu görse, namazim terketmesi veya zekatim vermemesi ya da bir günah islemesi sebebiyle o kimsenin dinine zarar erisir. Çocugu olmayan salih bir kimse rüyada gözlerinden rahatsiz oldugunu görse, para yönünden zarara ugrar. Rüyada gözleriyle yürüdügünü gören kimsenin hastalanacagina isaret eder. Rüyada gözlerine ilaç sürdügünü gören kimse, dinini islah eder. Bazi tabirciler, rüyada kendi gözlerine ilaç sürdügünü gören kimse, malini islah eder, bazilari da o kimsenin bir çocugu dünyaya gelir ve o çocuk onlarin gözlerinin isigi olur, dediler. Bazi tabirciler ise eger o kimsenin sürülmüs ve kaybolmus bir erkek kardesi varsa onu arzu eder ve onun saglik haberini alarak sevinir, dediler. Bir kimse rüyada gözünün insanlann zannettiklerinden daha fazla kuvvetli ve keskin oldugunu görse, o kimsenin dince gizli olan durumu görünüsünden daha hayirlidir. Gözlerinde beyazlik bulundugunu gören kimseye, üzüntü ve keder erisir veya sevdigi bir kimseden aynlir. Rüyada gözlerinde perde bulundugunu, sonra bu perdenin açilmasiyla gözlerinin isiklandigini gören kimse, uzun bir müddetten beri kendisinden ayrilmis bir kimsesiyle bir araya gelir. Eger bu rüyayi gören üzüntülü ise Allah (C.C.) onun üzüntüsünü giderir. Rüyada kalbinde bir göz bulundugunu gören kimsenin, dininin icaplarim yerine getirdigine ve gönlunden dogarak söyleyecegi hikmetli seylere isaret eder. Rüyada baska bir kimsenin gözünü yedigini gören kimse, o kimsenin malini yer. Rüyada iki gözünde de kirpik bulunmadigini gören kimse, islam dinini zedeler.
+9 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Bir kimse, kirpigini birisinin yoldugunu görse, o adam onu rezil edecek düsmanidir. Rüyada göz kapaklarinin beyaz oldugunu gören kimsenin, basinda veya gözlerinde ya da kulaklarinda meydana gelecek hastaliga isaret eder. Vücutta bir göz veya birçok gözler bulundugunu görmek eger o gözler tabii olan göze benziyorsa mala isaret eder. Bazen çok güzel göz görmek sihire, ölüm ve hayat, bazen de Aile, akraba ve evladlarim bir araya toplamaya isaret eder. Rüyada gözlerinin güzel oldugunu gören kimse, hidayet, ilim ve basiretle riziklanir. Eger yaninda hasta olan bir çocugu yahut hanimi veya sevdigi bir kimsesi varsa hastaliktan iyilesir. Rüyayi gören fakirse zengin olur. Eger bunlann hiçbirisi o kimsede yoksa, durumuna uygun bir memuriyete girer. Bazen rüyada göze ilisen karartilar sikintiya isaret eder. Rüyada gözün, yerinden baska bir yere geçmesi, kan akmasi, bedende meydana gelecek afetlere isaret eder. Rüyada anlatilmaz derecede görülen pek büyük gözler bazen Cenabi Hakk (C.C.) tarafindan zuhur edecek yardima isaret eder. Rüyada gözlerin mahvolmasi hak tarafindan inecek azaba isaret eder. Bir kimsenin rüyada kendisinden gizlenen bir kimseye gözü ilisse, o kimse o sahsi görür. Rüyada gözünde bir eksiklik hisseden kimse, bazen de ayagmda meydana gelen bir zarardan dolayi sikayette bulunur. Sag göz erkek, sol göz de kiz evlada isaret eder. Rüyada göze bir seyin düsmesi, uyanik olmaya ve kendisiyle iftihar ettigi dostundan aynimaya isaret eder. Gözlerinin kulak oldugunu gören kimse, kör olur ve gözüyle gördügü her seyi kulagiyla isitir. Rüyada gözlerinde kizarti gören kimse meydana gelen bir hadiseden dolayi kizar. Rüyada iki gözünü çikardigini görse, çok sevdigi çocugu ondan ayrilir veya mal, çocuk yahut ev ya da malik oldugu ve onlarla göz aydinligina kavustugu bir seyde sinirlendigi ve kizdigi bir seyi görür. Rüyada göz oymak uzun ömre isaret eder. Bazen de göz çikarmak, gözde meydana gelecek agriya isaret eder. Bir kimse rüyada vücudunda çokça göz bulundugunu görse, bunlar, çok dindar ve salih bir kimse olduguna isaret eder. Kalbinde bir veya bir çok göz bulundugunu görmenin tabiri de, böyledir. Rüyada tehlikeli bir kimseye göz ucuyla baktigini gören kimse, o kisi hakkinda hile yapar ve ona kin tutar. Eger o tehlikeli kimseye gözlerini açarak baktigini görse, o adam serli olan o kisinin islerine nezaret ve yardim eder. Rüyada gözünün demirden oldugunu gören kimse, namus perdesini yirtar ve halk içerisinde ona siddetli bir keder isabet eder. Gözüyle zina ettigini gören kimse, namahrem kadinlara bakar. Bir göze baktigini ve bu gözün kendisini hayrete düsürdügüm) gören kimse, dince zaran dokunacak bir is yapar. Rüyada omuzu veya kürek kemigi üzerinde bir insan veya bir hayvan gözü bulundugunu gören kimse, kaybolmus bir mali bulur. Rüyada gözünün esmer renkte oldugunu gören kimse, dostunun hanimina süpheli bir sekilde bakar. Siyah göz, dindir. Keskin gören göz, insanlarin hepsi için iyidir. Az görmek sahibinin yakinda mala muhtaç olacagina ve bosta kalacagina isaret eder. Çocugu çok olan bir kimse böyle bir rüya görse, o kimsenin çocuklarinin hasta olacaklarina isaret eder.
+8 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
İnsanın iman nuruna, kalb gözüne, feraset ve sezgi gücüne, Göz ucuyla bakmak kin ve nefrete, Birçok gözü olmak dindar ve salih kul olmaya, Tek gözlü olduğunu görmek, meselelere tek yönden bakmaya, yalnız bir taraftan menfaat beklemeye; dinen zayıflamaya,, erkek kardeşi yahut çocuğu varsa birinin ölmesine yahut doğru sözlü, mümin bir kimseye, Gözlerini yitirmek yardım görmeye yahut çocuğun vefat etmesine yahut kendisini ilgilendirmeyen şeylere bakmamaya, Şaşı göz üçkağıtçı ve yalancı insana, Güzel göz sevinç, neşe ve akllılığa, iman ve ilim aydınlığına, Çirkin göz kötü söz ve nazara, Kirpikleri yolunmuş göz dine zarar vermeye, Bir kirpiğinin yolunması, kendini rezil etmek isteyen düşmana, Sağ göz erkek, sol göz kız çocuğuna, Gözünü çıkardığını görmek bir çınanı deşmeye, bir iltihabı akıtmaya, Göz oymak uzun ömre, Göze perde inmesi üzüntü ve kedere, buna sabrederek erişilecek ecir ve mutlulğa, Gözkapakları malı koruyan her türlü tedbire ve onu gövenceye alan zekata, Gözkapakları sevinç ve mutluluk sebebi olan şeylere, Gözkapaklarının kenarı din ve imanı koruyan tedbir ve amellere, Gözde görülen çapak çocuğa, Gözün zayf görmesi haramlardan mümkün mertebe kaçınmaya, Gözleri yummak haramlardan kaçınıp, farz ibadetleri yerine getirmeye, Göz ağrısı ve ondagözlenen hastalık ve çirkinlik din ve dünyalıktaki noksanlığa, gerçeklere gözlerini tıkayıp batıl şeylerle ilgilenmeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Gözyaşı.)
+8 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Size zarar vermek isteyen bir kişinin sizi gözetlediğine haber verir.
Size zarar vermek isteyen bir kişi tarafından gözlemlenmektesiniz. Bu Rüya, birinin sevgilinizi elinizden almaya çalıştığı anlamına da gelir.
Rüyasında bir çift güzel göz gören kişi, büyük birisi tarafından korunuyor demektir. Kişinin kendine güveneceğine ve sıkıntılarını aşacağına işarettir. Çirkin göz ise sinsi düşmandır. Göz kapanır ise insan bir zarara uğrar. Göz rüyalarına dikkat etmek gerekir.
Size zarar vermek isteyen bir kişi tarafından gözlenmektesiniz. Bu rüya birinin sevgilinizi elinizden almaya çalıştığı anlamına da gelir.
Size zarar vermek isteyen bir kişi tarafından gözlenmektesiniz. Bu rüya birinin sevgilinizi elinizden almaya çalıştığı anlamına da gelir.
+8 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada göz görmek genel olarak nazar diye değerlendirilir. Rüya sahibinin herkes tarafından imrenilerek ve aynı zamanda da kıskanılarak bakılan bir güzelliği ve iç dünyası vardır. Bu nedenle de öyle olmayı başaramayan kişiler tarafından kem gözlerle görülür. Rüyasında göz gören kişinin yıldızının da düşük olduğu bu nedenle sıkça nazara geldiği yorumu yapılır.
Rüyada göz görmek aynı zamanda kişinin inancı ile tabir edilir. Bu kişi Allah’ın tüm kullarına, kendi gözünden bakmayı başaran ve kendini onların yerine koyarak, ona göre hükümde bulunmayı başaran güzel kimse olarak tabir edilir. Yani kimseyi ayıplamadan ya da dışlamadan önce kendini o kişinin yerine koyarak, ona kendi gözünden bakar.
+8 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Göz Göze Gelmek
Rüyada biriyle göz göze geldiğini gören kişi hayırlı bir gönül işi yaşayacak demektir.Hayırlı bir beraberlik yaşanacağına yorumlanır.
+7 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Göz Görmenin Anlamı ve Yorumu
Rüyada göz görmek, nazara yorumlanır. Rüya sahibinin kıskanılan ve imrenilen biri olduğunu ifade eder. Aynı zamanda rüyada göz görmek, Rüyayı gören kişinin dış güzelliğinin ve iç güzelliğinin herkes tarafından kıskanıldığına yorumlanır. Bu yüzden kem gözlerin daima onu gözlediğine yorumlanır. Rüyasında göz gören kişinin yıldızının düşük olduğuna delalet eder.
Rüyada göz görmenin anlamı, inançtır. Rüyasında göz gören kişinin inancının tam olduğuna, Allah yolunda olduğuna, güzel huylu bir kimse olduğuna yorumlanmaktadır.

Rüyada göz görmek, rüya sahibinin çok güzel ve mutlu bir hayatının olduğuna, etrafındaki kişilerin yaşadığı bu hayatı kıskandığı demektir. Bu yüzdende kişi nazara gelir ve işlerinin ters gideceği anlamına gelmektedir.
+7 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Nablusî (rh.a.) demiştir ki: Rüyada görülen göz, kişinin dini ve hidayet ve sapıklık yolunu gören kalb gözüdür.
Bir kimse rüyada bedeninde çokça göz bulunduğunu görse, bunlar, çok dindar ve salih bir kişi olduğuna delâlet eder.
Rüyada kendini âmâ yani kör iken iki göz sahibi ve görür olmuş görmek, yedi şekilde tâbir olunur: a) Din, b) Mal, c) Evlat, d) Basiret, e) Hidayet, f) İrşad, g) Şifa.
+7 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
İbn-i Kesir demiştir ki: Rüyada gözlerinin âmâ olduğunu görmek, gurbete delâlet eder. Yine rüyada gözleri âmâ olup kendisini tedavi etmek isteyen bir zatı bundan men ettiğini görmek, kendine layık ve münasib ve helâl olmayan bir işe girişmeye alâmettir.
Bir kimsenin rüyada gözünün demirden olduğunu görmesi, namus perdesini yırtmaya ve halk nezdinde rüsvay olmaya delâlet eder. Ve o kişi şiddetli kedere duçar olur. Kişinin rüyada omuzu veya kürek kemiği üzerinde bir insan yahut bir hayvan gözü bulunduğunu görmesi, kaybolmuş bir mala erişmeye delâlet eder.
Rüyada gözün siyah oluşu dine alâmet, elâ oluşu da dine muhalefet ile tâbir olunur. Gök renkli göz, içerisinde bid’at bulunan şeyi ifade eder. Yeşil göz ise bütün dinlere karşı olan bir dine delâlet eder.
Rüyada keskin gören gözü olduğunu görmek, bütün insanlar hakkında iyiye işarettir.
Az görmek bunun zıddı.
Bir kimsenin rüyada gözleriyle yürüdüğünü görmesi, hastalanacağına ve yatağa düşeceğine delâlet eder. Yine bir kimsenin rüyada kalbinde bir göz bulunduğunu gör¬mesi, o kimsenin dininin emirlerini yerine getirdiğine ve gönlünden doğarak söyleyeceği hikmetli sözlere delâlet eder. Çünkü kalb gözü, kafa gözüne benzemez.
Rüyada bir başka kişinin gözünü yediğini görmek, o zatın malını yemeye işarettir.
Rüyada gözlerinin güzel olduğunu görmek, üç veçhe ile tâbir olunur: a) Hidayet, b) İlim, c) Basiret.
Bu rüya sahibinin hastası varsa afiyet bulur, sıkıntısı varsa ondan halâs olur. Kâfir adamın rüyada gözünü güzel olmuş görmesi, Müslümanlık ile şerefleneceğine delâlet eder. Fakirin görmesi, zenginlik ile tâbir olunur.
Bir kimsenin rüyada anlatılmaz derecede gözünün büyüdüğünü görmesi, o kimse hakkında Cenab-ı Hak tarafından zuhur edecek inayete delâlet eder.
Rüyada gözlerin mahvolduğunu görmek, yüce Allah tarafından inecek azaba ve helake delâlet eder.
Rüyada gözlerinin kulak olduğunu görmek, kör olmaya ve gözü ile gördüğü her şeyi kulağıyla işitmeye delâlet eder.
Rüyada bir gözü oyduğunu görmek, uzun ömre alâmettir.
Bazı kere de göz çıkarmak, gözde meydana gelecek illete delâlet eder.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada göz görmek
Rüyada göz görmek, genel olarak halk arasında nazar şeklinde değerlendirilir. İyi ahlaklı kimseye yorum¬lanır. Rüya sahibi imrenilen fizik veya ruh güzelliğine sahip olduğu için nazar çabuk değer. Rüya sahibinin yıldızı düşüktür de denilmektedir. Bunu şöyle de algılayabilirsiniz; Size zarar vermek isteyen kimselerin gözetiminde olduğunuza da işaret eder.

Rüyada göz görmek, kimi zaman inanca yorumlanır. Rüya sahibi inancının gereklerini yerine getiren bir kimsedir. Rüyada göz görmek, kimi zaman rüya sahibinin dini inancı kuvvetlenir, malı artar, beklediği kişi gelir şeklinde yorumlanır.
Rüyada göz görmek, rüya sahibinin farklılıklara saygılı biri olduğuna, insanları ayıplamadan önce onların yerine kendini koyabilen yani empati yapabilen iyi niyetli bir insan olduğuna işaret eder.
Eric Ackroyd’a göre; Rüyada göz görmek, bilgelik, bilgi, algılama gücünün simgesi olabilir
Ebu Said El-Vaiz’e göre; Rüyada göz görmek, insanın dine inanışı, kötüyü iyiden ayırışı ile yorumlanır.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Molla Cami: Rüyada görülen göz, kişinin dini ve hidayet ve sapıklık yolunu gören kalb gözüdür. Rüyada gözlerinin kör olduğunu gören kimsenin, çocuğu ölür. Bu rüyayı gören fakir veya hapis ise, yaptığı işi bir daha yapmayacağına işaret eder. Eğer bu rüyayı gören bir fdakete uğramışsa, o kimse kendisini felaketten kurtaracak birisini bulacağına işaret eder. Eğer bu rüyayı yolculuk yapmak arzusunda bulunan veya o anda yolculukta bulunan bir kimse görürse, o kimsenin bir daha vatanına dönmeyeceğine işaret eder. Rüyada bir topluluğun birbirleriyle kavga yaptıklarını ve kendisinin de kör olduğunu gören kimse, kendisiyle uğraşan kimseleri görmez. Rüyada gözlerinin yabancı bir kimsenin gözleri olduğunu görse, o kimsenin gözlerinin görmeyeceğine ve başka birisinin ona yol göstermesine işaret eder. Eğer rüya sahibi o yabancıyı tanıyorsa onun kızını alır veya ondan bir hayır görür. Bir kimse rüyada iki gözünün de kucağına düstüğünü görse, o kimsenin erkek kardeşi, oğlu vs. gibi akrabası ölür. Rüyada gözlerinin ağrıdığım görse, o ağrı onun dininde yaptığı eksiklik ve kusurdur. Gözsüzlüğün noksanlığa işaret etmesi daha fazladır. Borçlu olan bir kimse rüyada gözünü kaybettiğini veya kör olduğunu görse namazım terketmesi veya zekatını vermemesi ya da bir günah işlemesi sebebiyle o kimsenin dinine zarar erişir. Çocuğu olmayan salih bir kimse rüyada gözlemden rahatsız olduğunu görse, para yönünden zarara uğrar. Rüyada gözleriyle yürüdüğünü gören kimsenin hastalanacağına işaret eder. Rüyada gözlerine ilaç sürdüğünü gören kimse, dinini ıslah eder. Bazı tabirciler, rüyada kendi gözlerine ilaç sürdüğünü gören kimse, malını ıslah eder, bazılan da o kimsenin bir çocuğu dünyaya gelir ve o çocuk onların gözlerinin ışığı olur, dediler. Bazı tabirciler ise eğer o kimsenin sürülmüş ve kaybolmuş bir erkek kardeşi varsa onu arzu eder ve onun saflık haberini alarak sevinir, dediler. Bir kimse rüyada gözünün insanların zannetti ki erinden daha fazla kuvvetli ve keskin olduğunu görse, o kimsenin dince gizli olan durumu görünüşünden daha hayırlıdır.Gözlerinde beyazlık bulunduğunu gören kimseye, üzüntü ve keder erişir veya sevdiği bir kimseden aynlır. Rüyada gözlerinde perde bulunduğunu so a bu perdenin açılmasıyla gözlerinin ışıklandığını gören kimse, uzun bir müddetten beri kendisinden ayrılmış bir kimsesiyle bir araya gelir. Eğer bu rüyayı gören üzüntülü ise Allah (C.C.) onun üzüntüsünü giderir.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Molla Cami: Rüyada kalbinde bir göz bulunduğunu gören kimsenin, dininin icaplarını yerine getirdiğine ve gönlünden dolarak söyleyeceği hikmetli şeylere işaret eder. Rüyada başka bir kimsenin gözünü yediğini gören kimse, o kimsenin malınıyer. Rüyada iki gözünde de kirpik bulunmadığını gören kimse, İslam dinini zedeler. Bir kimse, kirpiğini birisinin yolduğunu görse, o adam onu rezil edecek düşmanıdır. Rüyada göz kapaklarının beyaz olduğunu gören kimsenin, başında veya gözlerinde ya da kulaklarında meydana gelecek hastalığa işaret eder. Vücutta bir göz veya birçok gözler bulunduğunu görmek, eğer o gözler tabii olan göze benziyorsa mala işaret eder. Bazen çok güzel göz görmek sihire, ölüm ve hayat, bazen de aile, akraba ve evladlarını bir araya toplamaya işaret eder.Rüyada gözlerinin güzel olduğunu gören kimse, hidayet, ilim ve basiretle rızıklanır. Eğer yanında hasta olan bir çocuğu yahut hanımı veya sevdiği bir kimsesi varsa hastalıktan iyileşir. Rüyayı gören fakirse zengin olur. Eğer bunların hiçbirisi o kimsede yoksa, durumuna uygun bir memuriyete girer. Bazen rüyada göze ilişen karartılar sıkıntıya işaret eder. Rüyada gözün, yerinden başka bir yere geçmesi, kan akması, bedende meydana gelecek afetlere işaret eder. Rüyada anlatılmaz derecede görülen pek büyük gözler bazen Cenab-ı Hakk (C.C.) tarafından zuhur edecek yardıma işaret eder. Rüyada gözlerin mahvolması hak tarafından inecek azaba işaret eder. Bir kimsenin rüyada kendisinden gizlenen bir kimseye gözü ilişse o kimse o şahsı görür. Rüyada gözünde bir eksiklik hisseden kimse, bazen de ayağında meydanagelen bir zarardan dolayı şikayette bulunur. Sağ göz erkek, sol göz de kız evlada işaret eder. Rüyada göze bir şeyin düşmesi, uyanık olmaya ve kendisiyle iftihar ettiği dostundan ayrılmaya işaret eder. Gözlerinin kulak olduğunu gören kimse, kör olur ve gözüyle gördüğü her şeyi kulağıyla işitir. Rüyada gözlerinde kızartı gören kimse meydana gelen bir hadiseden dolayı kızar.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Molla Cami: Rüyada iki gözünü çıkardığını görse, çok sevdiği çocuğu ondan ayrılır veya mal, çocuk yahut ev ya da malik olduğu ve onlarla göz aydınlığına kavuştuğu bir şeyde sinirlendiği ve kızdığı bir şeyi görür. Rüyada göz oymak uzun ömre işaret eder. Bazen de göz çıkarmak, gözde meydana gelecek ağrıya işaret eder. Bir kimse rüyada vücudunda çokça göz bulunduğunu görse, bunlar, çok dindar ve salih bir kimse olduğuna işaret eder. Kalbinde bir veya bir çok göz bulunduğunu görmenin tabiri de, böyledir. Rüyada tehlikeli bir kımseye göz ucuyla baktığını gören kimse, o kişi hakkında hile yapar ve ona kin tutar. Eğer o tehlikeli kimseye gözlemi açarak baktığını görse, o adam şerli olan o kişinin işlerine nezaret ve yardım eder. Rüyada gözünün demirden olduğunu gören kimse, namus perdesini yırtar ve halk içerisinde ona şiddetli bir keder isabet eder. Gözüyle zina ettiğini gören kimse, namahrem kadınlara bakar. Bir göze baktığını ve bu gözün kendisini hayrete düşürdüğünü gören kimse, dince zararı dokunacak bir iş yapar. Rüyada omuzu veya kürek kemiği üzerinde bir insan veya bir hayvan gözü bulunduğunu gören kimse, kaybolmuş bir malı bulur. Rüyada gözünün esmer renkte olduğunu gören kimse, dostunun hanımına şüpheli bir şekilde bakar. Siyah göz, dindir. Keskin gören göz, insanların hepsi için iyidir. Az görmek sahibinin yakında mala muhtaç olacağına ve boşta kalacağına işaret eder. Çocuğu çok olan bir kimse böyle bir rüya görse, o kimsenin çocuklarının hasta olacaklarına işaret eder.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Diyanet: Rüyada göz görülmesi genel olarak din ile yorumlanır. Bir kişinin rüyasında kendisini kör olmuş veya gözlerinin çıkmış olduğunu görmesi; o kimsenin büyük bir günah işleyeceğine, bir başka yoruma göre de o kimsenin dünyada mutlu olacağına ve rızkının bolluğuna yorumlanır. Kişinin rüyasında iki gözünün birden beyaz olduğunu görmesi; o kimsenin uzun zaman keder ve üzüntü içinde kalacağına işaret şeklinde tabir olunur.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında gözlerinin değiştiğini görmesi; o kimsenin görüş kudret ve kuvvetini kaybedeceğine, kişinin rüyasında gözlerini kapanmış olarak görmesi; o kimsenin hüzne kapılacağına, kendi dinini bırakıp başka bir dine gireceğine ve Kur'an okumasını unutacağına, kişinin rüyasında aslında kör iken gözlerinin görmekte olduğunu görmesi; o kişinin hak dine gireceğine, kişinin rüyasında kör bir adam görmesi; o kimsenin gurbete çıkacağına yorumlanır.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
İbn-i Kesîr’in yorumuna göre: Rüyanızda gözlerinizde bir hastalık olduğunu görmeniz; evlâdınızın olacağına, rüyanızda kör bir kişinin elinden tutup gezdirdiğinizi görmeniz; kötü yola düşen birisini o kötü yoldan kurtaracağınıza delalet eder. Rüyanızda tek gözlü bir kimse görmeniz; hayra yorumlanmaz. Çünkü Deccal ve İblis tek gözlüdür. Zengin bir kimsenin rüyasında gözlerinden hasta olduğunu görmesi; o kimsenin malının bir kısmının elinden çıkacağına, bir yoruma göre de o kimsenin hastalanacağına işaret eder. Kişinin rüyasında gözlerinde ağrı olduğunu görmesi; o kişinin din yönünden fesada düşeceğine ve ölüme yaklaşacağına, kişinin rüyasında bu ağrının geçtiğini görmesi; hasta ise iyileşeceğine, dini yönden zayıf ise kuvvetleneceğine yorumlanır.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Nablusi: Rüyada görülen göz, kişinin dini ve hidayet ve sapıklık yolunu gören kalp gözüdür.
Bir kimse rüyada vücudunda çokça göz bulunduğunu görse, bunlar, çok dindar ve salih bir kimse olduğuna delâlet eder.
Kalbinde bir veya bir çok göz bulunduğunu görmenin tâbiri de, böyledir. .
Rüyada şerli bir kimseye göz ucuyla baktığını gören kimse, o kişi hakkında hile yapar ve ona kin tutar. Eğer o şerli kimseye gözlerini açarak baktığmı görse, o adam şerli olan o kişinin işlerine nezaret ve yardım eder.
Rüyada gözünün demirden olduğunu gören kimse, namus perdesini yırtar ve halk içerisinde ona şiddetli bir keder isabet eder. Gözüyle zina ettiğini gören kimse, nâmahrem kadınlara bakar. Bir göze baktığını ve bu gözün kendisini hayrete düşürdüğünü gören kimse, dince zararı dokunacak bir iş yapar.
Bir kimsenin karnı yarılsa ve içerisinde birtakım gözler bulunduğunu görse: «Allah (C.C.) bir adamın içinde iki kalp yaratmadı.» (Sûre-i Ahzap, âyet 4.) mealindeki âyet gereğince o kimsenin zındık olduğuna ve âhireti inkâr ettiğine delâlet eder.
Rüyada omuzu veya kürek kemiği üzerinde bir insan veya bir hayvzn gözü bulunduğunu gören kimse, kaybolmuş bir malı bulur. Rüyada gözünün esmer renkte olduğunu gören kimse, dostunun hanımına şüpheli bir şekilde bakar.
Siyah göz, dindir; elâ göz ise dine muhalefettir. Gök renkli göz, içerisinde bid'at bulunan bir dindir.
Yeşil göz ise bütün dinlere muhalif olan bir dindir.
Keskin gören göz, insanların hepsi için iyidir. Az görmek sahibinin yakında mala muhtaç olacağına ve boşta kalacağına delâlet eder. Çünkü mal göz mesabesindedir.
Çocuğu çok olan bir kimse böyle bir rüya görse, o kimsenin çocuklarının hasta olacaklarına delâlet eder.
Rüyada gözlerinin kör olduğunu gören kimsenin, çocuğu ölür. Bu rüyayı gören fakir veya hapis ise, yaptığı işi bir daha yapmayacağına delâlet eder. Eğer bu rüyayı gören bir felâkete uğramışsa, o kimse kendisini felâketten kurtaracak birisini bulacağına delâlet eder. Nitekim halkın çoğu, körlerin elini tutarak, ona hizmet etmekle rahatlığa kavuştururlar.
Eğer bu rüyayı yolculuk yapmak arzusunda bulunan veya o anda yolculukta bulunan bir kimse görürse, o kimsenin bir daha vatanına dönmeyeceğine delâlet eder.
Rüyada bir kavmin birbirleriyle kavga yaptıklarını ve kendisinin de kör olduğunu gören kimse, kendisiyle uğraşan kimseleri görmez.
Rüyada gözlerinin yabancı bir kimsenin gözleri olduğunu görse, o kimsenin gözlerinin görmeyeceğine ve başka birisinin ona yol göstermesine delâlet eder. Eğer rüya sahibi o yabancıyı tanıyorsa onun kızını alır veya ondan bir hayır görür.
Bir kimse rüyada iki gözünün de kucağına düştüğünü görse, o kimsenin erkek kardeşi, oğlu vs. gibi akrabası ölür.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözleri iri bir kadına malik olduğunu gören kimse, ahmak ve cahil bir kadınla evlenir. İnsanın gözü, çocuğu, dostu yahut dinidir.
Rüyada gözlerinin ağrıdığını görse, o ağrı onun dininde yaptığı eksiklik ve kusurdur. Gözsüzlüğün noksanlığa delâlet etmesi daha fazladır.
Borçlu olan bir kimse rüyada gözünü kaybettiğini veya kör olduğunu görse, namazını terketmesi veya zekâtını vermemesi ya da bir günah işlemesi sebebiyle o kimsenin dinine zarar erişir.
Bir kimse rüyada yüz tane gözü olduğunu görse, o kimsenin elde edeceği yüz dirheme delâlet eder. O gözlerin elinde olduğunu görse, yine onun eline geçecek yüz dirheme delâlet eder.
Göz, itibarlı bir kimsedir. Melikin gözü onun casusudur. Göz, rakip ve kabilede belirli bir adamla da tâbir edilir. Göz, su kaynağı ve mal ile de tâbir edilir. Kâfir olan bir kimse rüyada gözünde eksiklik olduğunu görse, o eksiklik onun mal ve çocuğunda meydana gelir.
Bir kimse rüyada gözlerinin ayaklarına nakledildiğini ve onlarla yürüdüğünü görse, o kimsenin iki kızını iki kölesiyle evlendireceğine delâlet eder.
Çocuğu olmayan salih bir kimse rüyada gözlerinden rahatsız olduğunu görse, para yönünden zarara uğrar.
Rüyada gözleriyle yürüdüğünü gören kimsenin hastalanacağma delâlet eder.
Rüyada gözlerine ilâç sürdüğünü gören kimse, dinini islâh eder.
Bazı tâbirciler, rüyada kendi gözlerine ilâç sürdüğünü gören kimse, malını islâh eder,' bazıları da o kimsenin bir çocuğu dünyaya gelir ve o çocuk onların gözıerirjn ışığı olur, dediler. Bazı tâbirciler ise eğer o kimsenin sürülmüş ve kaybolmuş bir erkek kardeşi varsa onu arzu edeı ve onun sağlık haberini alarak sevinir, dediler.
Bir kimse rüyada gözünün insanların zannettiklerinden daha fazla kuvvetli ve keskin olduğunu görse, o kimsenin dince gizli olan durumu görünüşünden daha hayırlıdır.
Bir kimse rüyada gözünün insanların zannettiklerinden aşağı olduğunu veya gözlerinin zayıfladığını ve halkın onun bu durumunu bilmediklerini görse, o kimsenin dinince gizli bulunan durumları görünüşünden daha aşağıdır.
Gözlerinde beyazlık bulunduğunu gören kimseye, üzüntü ve keder erişir veya sevdiği bir kimseden ayrılır.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözlerinde perde bulunduğunu, sonra bu perdenin açıl-masiyle gözlerinin ışıklandığını gören kimse, uzun bir müddetten beri kendisinden ayrılmış bir kimsesiyle bir araya gelir. Eğer bu rüyayı gören üzüntülü ise Allah (C.C.) onun üzüntüsünü giderir.
Bir kimsenin rüyada gözlerinin gök renginde olduğunu görmesi, suçlu olduğuna delâlet eder.
Rüyada kalbinde bir göz bulunduğunu gören kimsenin, dininin icaplarını yerine getirdiğine ve gönlünden doğarak söyleyeceği hikmetli şeylere delâlet eder.

Bir oğlu ve bir de kızı olan bir kimse, rüyada gözünün birinin diğer bir gözünün içine girdiğini görse, onların aralarını ayırsın ve bir yerde bulunmalarma müsaade etmesin.
Rüyada başka bir kimsenin gözünü yediğini gören kimse, o kimsenin malını yer.
Rüyada iki gözünde de kirpik bulunmadığını gören kimse, İslâm dinini zedeler.
Bir kimse, kirpiğini birisinin yolduğunu görse, o adam onu rezil edecek düşmanıdır.
Rüyada göz kapaklarının beyaz olduğunu gören kimsenin, başında veya gözlerinde ya da kulaklarında meydana gelecek hastalığa delâlet eder.
Vücutta bir göz veya birçok gözler bulunduğunu görmek; eğer o gözler tabii olan göze benziyorsa mala delâlet eder. Çünkü gözde diyet cezası vardır.
Bazan çok güzel göz görmek sihire, ölüm ve hayata, bazan da aile, akraba, evlâd ve etbaını bir araya toplamaya delâlet eder. Bazan rüyada göz yemek, pişmiş yumurta yemeğe delâlet eder.
Göz, kelimelerin birbiriyle olan ilgisi dolayısıyla ölüm haberine de delâlet eder. Rüyada pişmiş göz, rızıktır.
Rüyada gözlerinin güzel olduğunu gören kimse, hidayet, ilim ve basiretle rızıklanır. Eğer yanında hasta olan bir çocuğu yahut hanımı veya sevdiği bir kimsesi varsa hastalıktan iyileşir.
Rüyayı gören kâfir ise, Müslüman, fakirse zengin olur. Eğer bunların hiçbirisi o kimsede yoksa, durumuna uygun bir memuriyete girer.
Bazan rüyada göze ilişen karartılar sıkıntıya delâlet eder.
Rüyada gözün, yerinden başka bir yere geçmesi, kan akması, yara ve kabarcık gibi bedende meydana gelecek âfetlere delâlet eder.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Yolculukta bulunan ve susuz kalacağından korkan bir kimse rüyada bedeninde bir takım gözlerin bulunduğunu veya yerden birtakım gözler kaldırıldığını görse, o kimse şuyu bulur ve ondan faydalanır.
Rüyada anlatılmaz derecede görülen pek büyük gözler bazan Ce-nab-ı Hak (C.C.) tarafından zuhur edecek inayete delâlet eder.
Rüyada gözlerin mahvolması hak tarafından inecek azaba delâlet eder.
Bir kimsenin rüyada kendisinden gizlenen bir kimseye gözü iliş-se, o kimse o şahsı görür. Nitekim halk arasında: «Gizlenmiş olan filân kimse gözüme ilişti» denir.
Rüyada gözünde bir eksiklik hisseden kimse, bazan da ayağında meydana gelen bir zarardan dolayı şikâyette bulunur. Çünkü âşık olan bazı kişiler sevgilisinin ziyaretini «yüz ve gözümün üstüne sürünerek onun ziyaretine gittim» sözüyle mübalâğalı bir şekilde anlatırlar.
Sağ göz erkek, sol göz de kız evlâda delâlet eder.
Rüyada göze bir şeyin düşmesi, uyanık olmaya ve kendisiyle iftihar ettiği dostundan ayrılmaya delâlet eder.
Gözlerinin kulak olduğunu gören kimse, kör olur ve gözüyle gördüğü her şeyi kulağıyla işitir. Çünkü körün gözü, kulağındadır.
Rüyada gözlerinde kızartı gören kimse meydana gelen bir hâdiseden dolayı kızar.

Rüyada bir gözünü çıkardığını gören kimse, yara ve çıban gibi kendisinde bulunan bir iltihabı akıtmaya delâlet eder. İki gözünü çıkardığını görse, çok sevdiği çocuğu ondan ayrılır veya mal, çocuk yahut ev ya da malik olduğu ve onlarla göz aydınlığına kavuştuğu bir şeyde sinirlendiği ve kızdığı bir şeyi görür.
Rüyada göz oymak uzun ömre delâlet eder. Bazan da göz çıkarmak, gözde meydana gelecek ağrıya delâlet eder. Rüyada insanın, başkası hakkında yaptığı bir şey bazan da kendisine ait olur.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Seyyid Süleyman: Rüyada göz görmek dinle tabir olunur. Uyku aleminde gözlerinin görmediğini veya yerinden çıkmış olduğunu gören; büyük bir günah işleyerek gözünü islama kapatmıştır. Fakat, bir rivayete göre dünyada saadeti ve rızkı çok olur. Başka bir görüşe göre, çocuklarını kaybeder. Bir kısım tabirci, bu rüya sahibinin marifet ve idrak kabiliyetinin az olduğunu, etrafındaki insanların kıymetini bilmediğini söylemişlerdir. Rüyasında iki gözünün beyaz olduğunu gören uzun zaman üzüntü çeker.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Göz; insanın dini, hidayeti, hak ile batılı birbirinden ayırması ve ileri görüşlülüğü ile tabir olunur. Rüyasında gözlerini garip ve değişik bir vaziyette gören; gözlerinin kuvvetini kaybeder. Gözlerinin herhangi bir madenden olduğunu gören; üzüntüye düşer. Gözlerini kapanmış gören; islamı terkeder, başka bir dine girer. Kur'an'ı unutur. Amayken görmeye başlayan; hidayete erer. Hakk'a iman eder. Gözlerin açılması tabirciler tarafından şunlarla yorumlanmıştır. Din, mal, evlat, ileri görüşlülük, iman, irşat yani Hakk yolunu öğretmek ve şifa.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
İbn-i Kesir şöyle diyor: Gözlerinin kör olduğunu görmek gurbete delalettir. Birinin görmeyen gözlerini tedavi etmek istemesine karşı çıkan, buna mani olan; haram bir fiil işler. Bu rüyanın aksini gören, muradına nail olur yahut günahlarına tevbe ederek Hakk'ın rahmetine erişir. Bir kadının bu rüyaları görmesi yukarıdakiler gibi yorumlanır.
Ayrıca kadının kocasını da temsil eder.
Bir kısım tabirci hastalıklı göz rüyasını, evlatla tefsir etmişlerdir. Sağ göz; erkek, sol göz; kız çocuğunu temsil eder. Bir amayı elinden tutup götüren; dalalete düşen birini doğru yola getirir. Kendisini tek gözlü gören büyük bir günah işleyerek dininin yarısını kaybeder yahut kardeşinden menfaat bekler veyahutta ya oğlu, ya erkek kardeşi vefat eder. Belki de malının yarısını kaybeder. Başka bir kısım tabirciye göre, bu rüyayı gören; ömrünün yarısını geçirmiştir. Meşhur bir Hadise göre Cennet'e girer.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
İbn'ül Eş'as diyor ki: Rüyada tek gözlü olmak; çok kötüdür. Çünkü iblis ve Deccal tek gözlüdürler.
Gözlerinden hasta olduğunu gören dindar ve zenginse buna mukabil evladı ve erkek kardeşi yoksa, malı sebebiyle bir musibete uğrar yahut hastalanır. Gözlerinde ağrı olduğunu gören; dinde fesada düşerek helak olma derecesine gelir. Ağrının azlığı ve çokluğu buna göre yorumlanır. Gözlerindeki ağrının azaldığını yahut geçtiğini görmek; din ve itikadın artmasıdır. Rüya sahibi Allah'ın izniyle acilen şifasına kavuşur. Gözlerini tedavi etmek; şunlarla tabir olunur: Dinde selamet, malda artış, göz aydınlığı, uzaktaki biradere kavuşmak ve evlat sahibi olmak. Süslemek maksadıyla gözlerine sürme çeken; kendisine manevi güzellik kazandıracak bir emri yerine getirir. Bekarsa; evlenir, fakirse; eline helal mal geçer yahut iki hanım sahibi olur.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Gözlerine uygun olmayan bir şeyle sürme çeken, gayr-ı meşru münasebetlerde bulunur.
İbn-i Kesir ve Nafi şöyle söylüyorlar: İnsanın gözü; evlat, eş, arkadaş ve dinle yorumlanır. Dindar bir şahsın gözünü kaybetmesi; zekatını vermemesi namazını kılmaması ve başka büyük günahlar işlemesidir. Yüz adet gözü olduğunu veya gözünü eline aldığını gören; zengin olur. Gözde ağrı görmek, dinde noksandır. En kötüsü amalıktır.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
İbn-i Fuzale demiştir ki: Göz; insanın itibarıdır. Göz rüyası, insanın rakibini ve su kaynağını temsil eder. Melek gözü casustur. Salih bir insanın gözünde musibet olduğunu görmesi, evladı yoksa malına nispet edilir ve servetinde keder olur. Bir kafirin gözünde noksan olduğunu görmesi; malı ve evladıyla yorumlanır. Gözlerini ayaklarında gören ve onlarla yürüyen; iki kızını, iki işçisiyle evlendirir. Gözünü alıp götürdüklerini gören hastalanır. Gözlerini tedavi eden dinini ıslah eder veya bir erkek evlada kavuşur ve onu çok sever yahut gurbetteki biraderinden haber alarak sevinir.
Rüyasında gözlerini bilinenden daha kuvvetli gören; dini vazifelerini gizli olarak eda eder. Bu onun için daha hayırlıdır. Gözünde leke ve zayıflık olduğunu ve halkı bundan haberdar etmediğini görmek; yukarıdaki yorumun tam aksidir. Gözlerindeki beyazlığın açıldığını gören; gurbetteki yakınıyla birleşir. Üzüntüsünden kurtulur. Gözlerde beyazlığın mevcudiyeti, bunun aksidir.
Gözünde mavi bir leke gören; günahkardır. Kalbinde göz görenin içine hikmetli sözler doğar ve bunları etrafa duyurur. Bir şahsın gözünü yediğini görmek; onun malını yemektir. Gözlerinde kirpik olmadığını görmek; dinden uzaklaşmaktır. Kirpiklerini yolan; düşman tarafından üzülür. Göz kapaklarının beyazladığını görmek; baş, göz veya kulakta hastalık habercisidir.
İnsan bedeninde normal görünüşlü göz veya çok çeşitli gözler görmek; mala delalet eder. Bazı tabircilere göre, güzel göz; sihir, hayat ve ölümle yorumlanır. Gözler aile efradı, akrabalar vb. ile de tabir olunur. Gözlerin güzel olması; hidayet, ilim ve ileri görüşlülüktür. Rüya sahibinin hastası varsa, şifaya kavuşur. Kafirse imana gelir. Bu herkes için iyi bir rüyadır. Makam ve zenginliktir. Bazı görüşlere göre, gözleri bedenin herhangi bir yerinde görmek; musibet ve yaralı hastalıktır. Tarif edilmeyecek kadar büyük göz gören; Allah'ın inayetine, lutfuna kavuşur. Gözlerin bulunduğu yeri dümdüz görmek; Allah'ın gazabına uğramaktır. Gözdeki arıza, ayak hastalığına da delalet eder. Gözün bir şahsın üzerine düşmesi, o kişiyi görmektir.
Gözde kir ve çapak; uykusuzluğa ve gurur duyulan bir arkadaştan ayrılmaya işarettir. Gözlerinin kulaklarına dönüştüğünü gören; ama olur. Gözde kırmızılık görmek; öfkelenmeye sebep olacak bir hadiseyle karşılaşmaktır. Gözünün patladığını gören; bir hatasından dolayı ceza görür.
İki gözünün patladığını gören; sevgili evladından ayrılır yahut evladında veya malında mekruh (çirkin, günah) bir hal meydana gelir. Gözün patlaması bazı tabirciler için uzun ömürdür. Göz çıkarmak; görme kabiliyetinde bir rahatsızlığa işarettir.
Bir rivayete göre, dindar bir insanın kendisini tek gözlü görmesi; iyi bir müslüman olduğuna delalettir. Fasık birinin bu rüyayı görmesi, iyi değildir yahut ağır bir hastalık ölüm veya kederdir. Rüyada ama olmak; bazen zenginlikle tabir olunur. Bazen de dinde noksanla yorumlanır. Fakir için servettir. Bir hafız kendini ama olarak görürse; Kur'an-ı unutur. Bir kafir tarafından kör edildiğini görmek; iyi değildir. Kafir kendini ama görürse; üzülür. Ama olup, yeni elbiseler giyen; vefat eder. Rüyasında kendini ama görmek; gaza ve hac borcuna da işaret eder.
Bir kısım tabirciler, iki gözün kör olmasını; güzel bir şöhret, itibar veya ilimle yorumlamışlardır. Bir amayı kıbleye arkasını dönmüş görmek; onun dalalette olduğuna işarettir. İki gözün kör olması, karı koca arasındaki geçim bozukluğuna da delalettir. Bu hal bazen sükuta, esrarı (sırları) muhafaza etmeye işarettir. Gözdeki beyazlığın kalkması, gizli bir işin aşikar olmasına da delildir.
Din ve Allah yolundaki birinin, iki gözünü kör görmesi; dünyaya ehemmiyet vermemesidir. Gurbette bulunan, iki gözünün kör olduğunu görürse; memleketine dönemez.
Hapisteki biri bu rüyayı görürse, hürriyetine kavuşur. Bazen de rüya sahibi muradına eremez.
Çocukların gözüne münasip olmayan bir maddeyle sürme çeken; onların namuslarına göz diker. Gözlerindeki bir noksanı halktan saklayan, iki yüzlü biridir. Gözlerinin birbiri içine girdiğini gören kimse, oğlu ve kızı varsa; onları yalnız bırakmamalıdır. Aralarında bir fenalık hasıl olur. Bir gözünden yiyen; malından yer.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Abdulgani'en Nablusi demiştir ki: Vücudunda birçok gözler olduğunu gören, dinde ileri derecelere ulaşır. Kalbinde göz veya gözler görenin dini kuvvetlenir. Bir adama dikkatle bakmak; ona haset etmektir. Ona gözlerini açan; işlerinde yardım eder. Gözünün demirden olduğunu görenin sırrı, halk arasında yayılır. Rüya sahibi üzüntüye uğrar. Gözüyle işitip kulağıyla gören; karısını ve kızını kötü yola düşürür. Bunun ticaretini yapar. Bir göze bakıp beğenmek; günah işlemeye delalettir. Karnı yarılarak içinden gözler çıktığını gören; kafir olur. Ensesinde hayvan yahut insan gözü görenin eline, beklemediği bir yerden mal geçer. Gözünü çivili görenin karısına dostları kötü niyetle bakar.
Kalbinde göz veya gözler gören onların parlaklığı derecesinde din ve iman kuvvetine kavuşur. Gözüyle zina ettiğini gören, kadınlara bakıp haram işler.
Gözlerinde zayıflık görenin evladı varsa, hasta olur. Gözlerini kaybeden çocuğunu kaybeder.
Şayet rüya sahibi fakir veya mahpus ise selamete çıkar. Bir daha da böyle üzüntü görmez. Mazlum ise yardım görür. Gözlerinin kucağına düştüğünü gören çocuğunu, biraderini veya başka bir yakınını kaybeder.
Siyah göz; din, şehla göz; dine muhalefet, mavi göz; dinde bid'at, yeşil göz; dinlere muhalif, batıl bir inanışla tabir olunur.
Gözün kuvvetli olması, herkes için iyidir. Gözde zayıflık; fakirliğe işarettir. Bu rüyayı görenin evladı varsa; hasta olur. Savaş sırasında gözlerinin bağlı olduğunu gören; bu durumdan rahatsız olmaz. Başka bir insanın gözlerini kendinde gören, görme kabiliyetini kaybeder. Yolda başkalarının yardımıyla yürür. Şayet gözlerini kendinde gördüğü şahsı tanıyorsa; kızını onunla evlendirir. Gözleri büyük bir kadına sahip olanın, evleneceği kadın aptal biridir. Bir kavim ile kavga edileceği sırada gözlerinin kapalı veya bağlı olduğunu gören, kimseyi kendisiyle dövüşecek durumda görmez.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Mavi Göz Görmek
Sonsuz bir aşk yaşayacağına ve çok mutlu olacağına rivayet etmektedir. ruh eşini bulacağına yorumlanır. yeni bir ilişkidir.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Göz Morarması
Rüyada göz morarması kişinin söylenen her şeyi yanlışa anlayarak gereksiz şekilde kendi üzerine alınmasına ve bu nedenle sürekli yakın çevresi ile dalaşmasına delalet eder.Rüya sahibinin yakınlarıyla yapacağı bir konuşmadan dolayı alınganlık yapacağına yorumlanır.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Göz Renginin Değiştiğini Görmek
Rüya göz renginin değiştiğini görmek farklı yorumlara neden olur. Rüyada gözün siyah renk olması maddi sıkıntıya, yeşil olması güzel amellere, kırmızı olması ise hayatında birçok olumsuzluk yaşayacağına rivayet etmektedir
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Mavi Göz Görmek
Rüyada mavi göz görmek de yine gönül işi ile yorumlanır. Rüyasında mavi göz gören kişinin çok mutlu olacağı ve sonu temiz bir nikâha varacağı hayırlı bir ilişkisi olacaktır.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Göz Renginin Değiştiğini Görmek
Rüyada göz renginin değiştiğini görmek tek şekilde tabir edilmez. Gözlerinin kırmızı olduğunu gören kişi çok zor ve kendisini alt üst edecek günler geçirecek demektir. Gözlerin renk değiştirerek yeşil olduğunu görmek güzel ameller işlemeye, siyah olduğunu görmekse parasız ve kötü günlere işaret eder.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Göz Çıkması
Rüyada göz çıkması sağlığın bozulması ve kişinin hastalanması şeklinde yorumlanır. Öte yandan da rüya sahibi için maddi zarar şeklinde tabir edilir. Rüyada tek gözlü olduğunu görmek de aynı yorum ile açıklanır.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Beyaz Gözlü Köpek Görmek
Rüyada beyaz gözlü köpek görmek, hayıra yorulmaz. Kişiyi sorunlu ve sıkıntılı yani kötü günlerin beklediği anlamına gelmektedir.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözler görmek
Rüyada gözler görmek, ruhsal durumunuzu (gözler ruhun aynasıdır) ve bakış açınızı açığa vurur.
Rüyada sağ göz görmek
Rüyada sağ göz görmek, erkek çocuğa işaret eder.
Rüyada sol göz görmek
Rüyada sol göz görmek, kız çocuğuna işaret eder.
Rüyada bü¬yük gözler görmek
Rüyada bü¬yük gözler görmek, yaradan tarafından gelecek yardıma işaret eder.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada yeşil göz görmek
Rüyada yeşil göz görmek, sevgi ve muhabbete yorumlanır. Kimi yorumcular huysuzluk- dinden uzaklaşma olarak tabir etmektedir.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada alnın ortasında üçüncü göz görmek
Rüyada alnın ortasında üçüncü göz görmek, Psişik doğa ve evrensel haberdarlık durumunu simgeler.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada göz renginin değiştiğini görmek, değişen renge göre birden fazla şekilde yorumlanır;
Rüyada gözlerinin renk değiştirip kırmızı olduğunu görmek, zor ve sıkıntı dolu günler kapıdadır.
Rüyada gözlerinin renk değitirip siyah olduğunu görmek, maddi ve manevi sıkıntılar çok yakın. Hazırlıklı olun.
Rüyada gözlerinin renk değiştirip yeşil olduğunu görmek, güzelliklere ve inancım sağlamlığına işaret eder.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada göz kırpmak
Rüyada göz kırpmak, göz kırptığınız kişi ile alay edeceğinize, gizli bir işe kalkışa¬cağınıza, ufak bir kaza geçireceğinize işarettir.
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözlerine sürme çektiğini görmek
Rüyada gözlerine sürme çektiğini görmek, rüya sahibinin çocuğu olur.
Rüyada iki gözünün beyaz oldugunu görmek
Rüyada iki gözünün beyaz oldugunu görmek, uzun sürecek olan sıkıntılar yaşayacaksınız.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada birinin alnının ortasında üçüncü bir gözü olduğunu görmek
Rüyada birinin alnının ortasında üçüncü bir gözü olduğunu görmek, iç bilgelik ya da bilgi kaynağını temsil eden bir guru figürü olarak yorumlanabilir.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözünün morardığını görmek
Rüyada gözünün morardığını görmek, yanlış anlaşılmalardan dolayı yakınlarınızla sorunlar yaşıyorsunuz.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözünün çıktığını görmek veya Rüyada tek gözlü olduğunu görmek
Rüyada gözünün çıktığını görmek veya Rüyada tek gözlü olduğunu görmek, sağlık sorunları ve maddi sorunlar yaşayacaksınız. Dinen zayıflığa işaret eder. Kimi yorumculara göre olaylara tek yönlü baktığınıza, beklentilerinizin tek yönlü olduğuna işaret eder.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada farklı renkli gözler görmek
Rüyada farklı renkli gözler görmek, eskiden iki gözü farklı renkte olan kişilerin kem gözlü olduklarına inanılırdı. Size kötü gözle bakan ya da bencil düşünceleri olan biri var?
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada tek gözlü bir adam görmek
Rüyada tek gözlü adam görmek, hayra yorulmaz. Çünkü iblis, deccal tek gözlüdür.
Rüyasında tek göz gören kişinin, kötü bir geleceğinin olacağına, hayatının zorluklarla baş etmekle geçeceğine işaret eder.
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Kırmızı Göz Görmek
Rüyasında kırmızı göz gören rüya sahibinin, kötülük yapmaktan sakındığı hayatının, aldığı haberle şok geçirip,  kendini kötülük yapmaya adayacağına, etrafındaki kişilere zarar vereceği anlamına gelmektedir.
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Yeşil Göz Görmek
Rüyasında yeşil göz gören kişinin, iş hayatında çok başarılı olacağına, istediği hayale kavuşacağı demektir.
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Beyaz Göz Görmek
Rüyasında beyaz göz gören kişinin, öz güven eksikliği yaşadığına, vücudunun bir parçasını beğenmediğine işarettir.
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada göz göze gelmek
Rüyada biriyle göz göze gelmek, size iyi gelecek bir aşk yaşayacaksınız.
Rüyada göz ucuyla bakmak
Rüyada göz ucuyla bakmak, kin ve nefrete delalet eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada mavi göz görmek
Rüyada mavi göz görmek, rüya sahibi için hayırlı bir aşk ve evlilik, dostluk, hayırseverlik ile tabir edilir.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada siyah göz görmek
Rüyada siyah göz görmek, sıkıntı ve kedere düşmeye işaret eder.
Rüyada birçok gözü olduğunu görmek
Rüyada birden çok gözü olduğunu görmek, dinin tüm gereklerini yerine getirmeye işaret eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada güzel göz görmek
Rüyada güzel göz görmek, mutluluğa, sevinçli günlere, ilim ve imana işaret eder.
Rüyada bir çift güzel göz görmek, rüya sahibinin koruma altında olduğuna, kendinden emin olmaya işaret eder. Fakir bir kimse gözlerini güzel olarak görürse zenginlik kapıdadır.
+4 oy
jeandark34 Rüyazede (1.6k puan)  
emeğine ve eline sağlık güzel abicim. daha fazla oy vermek istedim ama oy verme hakkım doldu en kısa zamanda vereceğim oyları.
+4 oy
jeandark34 Rüyazede (1.6k puan)  
ve sanki nazar gibi mustafa abi. göz görmek senin başarında, tipinde, ya da herhangi bir şeyde kıskanan birisi gibi. ya da gelecekte iyi şeylerin olacağına delalet gibi geldi bana. sadece tahmin abicim usta olanlar sizsiniz.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
daha çok parlak renkli ve ışıklı gözler nazara daha yakındır dikkatle sana bakan gözlerde de olabilir.
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada çirkin göz görmek
Rüyada çirkin göz görmek, duymak istemediğiniz kötü sözler işitebilirsiniz. Nazara ve sinsi düşmana da işaret eder.
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Kanlanmış Göz Görmek
Rüyasında kanlanmış göz gören kişinin, iyi ve sorunsuz giden hayatının bir anda tersine döneceğine, maddi sıkıntı çekeceğine delalet eder.


Rüyada şaşı göz görmek
Rüyada şaşı göz görmek, hilekar ve üçkağıtçı, yalancı, riyakar kimse ile tabir edilir.
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözlerinin güzelleştiğini görmek
Rüyada gözlerinin güzelleştiğini görmek, hidayete ermeye, ilim sahibi olmaya yorumlanır.
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözlerini yitirdiğini görmek
Rüyada gözlerini yitirmek, bir yakınınızı kaybedebilir veya bir yardım alabilirsiniz. Kimi yorumculara göre bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyip sizinle ilgili olmayan herşeye gözlerinizi kapayıp, kulaklarınızı tıkadığınıza, üç maymunu oynadığınıza işaret eder.
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözlerinin yabancı birinin gözleri olduğunu görmek
Rüyada gözlerini yabancı birinin gözleri olduğunu görmek, sizin için doğru olan yolu ararken başkalarının yardımına ihtiyaç duyuyorsunuz ve beklediğiniz yardımı alıyorsunuz.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada kör olduğunu görmek
Rüyada kör olmak, rüya sahibinin günahının büyük olduğuna veya büyük bir günaha gireceğine işaret eder. Aynı zamanda büyük bir keder ve sıkıntıyla karşı karşıya geleceğinize işaret eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada kirpiğinin yolunduğunu görmek
Rüyada bir kirpiğinin yolunduğunu görmek, sizi küçük düşürüp, elaleme rezil etmek isteyen düşmanlarınız var.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözünün patladığını görmek
Rüyada gözünün patladığını görmek, hatanızın bedelini ödeyeceksiniz ve cezasını çekeceksiniz.. Kimi yorumculara göre uzun ömür ile tabir edilir.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözünü çıkardığını görmek
Rüyada gözünü çıkarmak, bir çıbanın altını eşeleyecek ve iltihabı akıtacaksınız. Rüyada gözünü çıkarmak, hayattın gerçeklerinden uzak durmaya, kötülüklere bilinçli olarak göz yummaya ve sessiz kalmaya işaret eder..
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada iki gözünü çıkarmak
Rüyada iki gözünü çıkarmak, sevgiliden ayrılmaya işâret eder.
Rüyada göz oymak
Rüyada göz oymak, uzun ömür ile tabir edilir.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözüne perde indiğini görmek
Rüyada gözüne perde indiğini görmek, sıkıntıya işaret eder. Olayların tamamına hakim olamadığınız için verdiğiniz kararlar sağlıklı olmayabilir. Dikkatli olmalısınız. Sıkıntılarınızı atlattıktan sonra feraha çıkacak, mutluluğa ereceksiniz.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözkapakları görmek
Rüyada gözkapağı görmek, malı için sadaka vermeye işaret eder. Mutluluk ile tabir edilir.
Rüyada gözde çapak görmek
Rüyada gözde çapak görmek, çocuğa işaret eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözün zayıf gördüğünü görmek
Rüyada gözün zayıf gördüğünü görmek, haramdan uzak durmaya işaret eder.
Rüyada gözlerini yummak
Rüyada gözlerini yummak, inançlarının gereğini yerine getirmeye, haramdan uzak durmaya işaret eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözlerini kapamak
Rüyada gözlerini kapamak, zarara uğramaya hüzne, din değiştirmeye işaret eder..
Rüyada gözleriyle yürümek
Rüyada gözleri ile yürümek, hastalığa işâret eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada birinin gözünü yemek
Rüyada birinin gözünü yemek, rüyanızda gözünü yediğiniz kişinin malını yiyeceğinize delalettir..
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada kalbinde göz bu¬lunduğunu görmek
Rüyada kalbinde göz olduğunu görmek, rüya sahibinin dünyaya kalp gözünün açık olduğuna, dininin gereklerini yerine getirdiğine işaret eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada vücudunda göz veya gözler bulunduğunu görmek
Rüyada vücudunda göz veya gözler olduğunu görmek, mal mülk ile yorumlanır.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözüyle zina yapmak
Rüyada gözü ile zina yapmak, harama el uzatmaya, namahrem kadınlara bakmaya işaret eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözünün demirden olduğunu görmek
Rüyada gözünün demir olduğunu görmek, sıkıntıya düşmeye, arsızlığa işaret eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözüne birşey düştüğünü görmek
Rüyada gözüne birşey düştüğünü görmek, dosttan ayrı düşmeye, gözün açıklığına işaret eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözlerinin mahvolduğunu görmek
Rüyada gözlerinin mahvolduğunu görmek, yaradanın gazabına uğramaya işaret eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada göz ağrısı çekmek
Rüyada göz ağrısı çekmek, hastalığa, inanç eksikliğine, batıl inanca işaret eder.Rüyada gözlerinde ağrı oldugunu görmek
Rüyada gözlerinde ağrı oldugunu görmek, dinde zayıflık, ölüm ile yüzleşmek demektir. Ağrının miktarına göre yorumun şiddeti değişir.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözlerinde hastalık oldugunu görmek
Rüyada gözlerinde hastalık oldugunu görmek, evlat ile tabir edilir. Rüya sahibi malını kaybedebilir veya hastalanabilir.
Rüyada gözlerinden hasta olduğunu görmek, elden çıkacak mala ya da bir hastalık geçireceğinize delildir.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözlük takmak
Rüyada gözlük takmak, ilim tah¬sili için gurbete çıkacağınıza, gözünüzün açıklığına işaret eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada göz doktoru görmek
Rüyada göz doktoru görmek, insan¬ları doğru yola çağıran, dini ıslah eden, hidayete ermeye yardımcı olan, sapıklıktan kurtaran, hayır yapan ve dostları bir araya getiren kimseye işaret eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada patlak göz görmek
Rüyada patlak göz görmek, sürprizleri, aşırı heyecanlanmayı ya da korkmayı simgeler.Rüyada kör bir adamı görmek
Ibn-i Kesir’e göre; Rüyada kör bir adamı görmek, gurbete gitmeye işaret eder.
Rüyada kirpikleri yolunmuş göz görmek
Rüyada kirpikleri yolunmuş göz görmek, dini inancınızı zedeliyorsunuz.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada göz görmenin psikolojik acıdan anlamı;
Rüyada göz, şeylere, kendinize ve başkalarına bakma şeklinizi simgeleyebilir. Hastalıklı bakan, üzüntülü bir göz vb. mi? Bu şekilde gözleriniz kendinizi temsil eder.
Rüyada gözün şekli önemli bir etmen olabilir. Rüyada balık şeklinde göz görmek, balığın simgesini taşıyabilir: Sözgelimi doğurganlık (yani büyüme ve yeni yaşam potansiyeli); dişilik; ya da bilinçaltı, özellikle orada bulunan yenilenme ve yaratıcı değişme güçleriyle ilgiliyse.
Rüyada gözler ruhun aynası olarak gerçekleri anlamamızı sağlar. Düşünüzdeki gözler nasıl görünüyordu? Gerçekleri görmek için kocaman açılmışlar mıydı?
Rüyalar bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Sadece bir öğe veya objeye göre değerlendirilmesi doğru olmaz. Örneğin; Yaptığınız birşeyin size rüyanızda hissettirdikleri, yediğiniz yemeğin tadı, gördüğünüz nesnenin rengi, akan veya dökülen suyun yönü gibi küçük görünen ayrıntılar bile rüyanın yorumunu tamamen değiştirmektedir. Bu nedenle de bazı öğe veya nesneler için farklı yorumcuların yorumları da değişiklik göstermektedir. Rüyalarınızı daha iyi değerlendirebilmeniz için bazı rüya tabirlerinde birden fazla bakış açısı ve yorum bulunmaktadır. İlginiz için teşekkür ederiz.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Göz Görmek

size zarar vermek isteyen bir kisi tarafindan gözlenmektesiniz. bu rüya birinin sevgilinizi elinizden almaya calistigi anlamina da gelir.
Rüyada görülen göz, kisinin dini ve hidayet ve sapiklik yolunu gören kalb gözüdür. rüyada gözlerinin kör oldugunu gören kimsenin, cocugu ölür.
bu rüyayi gören fakir veya hapis ise, yaptigi isi bir daha yapmayacagina isaret eder. eger bu rüyayi gören bir fdakete ugramissa, o kimse kendisini felaketten kurtaracak birisini bulacagina isaret eder. eger bu rüyayi yolculuk yapmak arzusunda bulunan veya o anda yolculukta bulunan bir kimse görürse, o kimsenin bir daha vatanina dönmeyecegine isaret eder.
rüyada bir toplulugun birbirleriyle kavga yaptiklarini ve kendisinin de kör oldugunu gören kimse, kendisiyle ugrasan kimseleri görmez.
rüyada gözlerinin yabanci bir kimsenin gözleri oldugunu görse, o kimsenin gözlerinin görmeyecegine ve baska birisinin ona yol göstermesine isaret eder. eger rüya sahibi o yabanciyi taniyorsa onun kizini alir veya ondan bir hayir görür.
bir kimse rüyada iki gözünün de kucagina düstügünü görse, o kimsenin erkek kardesi, oglu vs. gibi akrabasi ölür. rüyada gözlerinin agridigim görse, o agri onun dininde yaptigi eksiklik ve kusurdur.
gözsüzlügün noksanliga isaret etmesi daha fazladir. borclu olan bir kimse rüyada gözünü kaybettigini veya kör oldugunu görse namazim terketmesi veya zekatini vermemesi ya da bir günah islemesi sebebiyle o kimsenin dinine zarar erisir.
cocugu olmayan salih bir kimse rüyada gözlemden rahatsiz oldugunu görse, para yönünden zarara ugrar.
rüyada gözleriyle yürüdügünü gören kimsenin hastalanacagina isaret eder. rüyada gözlerine ilac sürdügünü gören kimse, dinini islah eder. bazi tabirciler, rüyada kendi gözlerine ilac sürdügünü gören kimse, malini islah eder, bazilan da o kimsenin bir cocugu dünyaya gelir ve o cocuk onlarin gözlerinin isigi olur, dediler.
bazi tabirciler ise eger o kimsenin sürülmüs ve kaybolmus bir erkek kardesi varsa onu arzu eder ve onun saflik haberini alarak sevinir, dediler. bir kimse rüyada gözünün insanlarin zannetti ki erinden daha fazla kuvvetli ve keskin oldugunu görse, o kimsenin dince gizli olan durumu görünüsünden daha hayirlidir.
gözlerinde beyazlik bulundugunu gören kimseye, üzüntü ve keder erisir veya sevdigi bir kimseden aynlir. rüyada gözlerinde perde bulundugunu sonra bu perdenin acilmasiyla gözlerinin isiklandigini gören kimse, uzun bir müddetten beri kendisinden ayrilmis bir kimsesiyle bir araya gelir. eger bu rüyayi gören üzüntülü ise allah (c.c.) onun üzüntüsünü giderir.
rüyada kalbinde bir göz bulundugunu gören kimsenin, dininin icaplarini yerine getirdigine ve gönlünden dolarak söyleyecegi hikmetli seylere isaret eder.
rüyada baska bir kimsenin gözünü yedigini gören kimse, o kimsenin malini yer. rüyada iki gözünde de kirpik bulunmadigini gören kimse, islam dinini zedeler. bir kimse, kirpigini birisinin yoldugunu görse, o adam onu rezil edecek düsmanidir. rüyada göz kapaklarinin beyaz oldugunu gören kimsenin, basinda veya gözlerinde ya da kulaklarinda meydana gelecek hastaliga isaret eder.
vücutta bir göz veya bircok gözler bulundugunu görmek, eger o gözler tabii olan göze benziyorsa mala isaret eder. bazen cok güzel göz görmek sihire, ölüm ve hayat, bazen de aile, akraba ve evladlarini bir araya toplamaya isaret eder. rüyada gözlerinin güzel oldugunu gören kimse, hidayet, ilim ve basiretle riziklanir.
eger yaninda hasta olan bir cocugu yahut hanimi veya sevdigi bir kimsesi varsa hastaliktan iyilesir. rüyayi gören fakirse zengin olur. eger bunlarin hicbirisi o kimsede yoksa, durumuna uygun bir memuriyete girer. bazen rüyada göze ilisen karartilar sikintiya isaret eder. rüyada gözün, yerinden baska bir yere gecmesi, kan akmasi, bedende meydana gelecek afetlere isaret eder.
rüyada anlatilmaz derecede görülen pek büyük gözler bazen cenab-i hakk (c.c.) tarafindan zuhur edecek yardima isaret eder. rüyada gözlerin mahvolmasi hak tarafindan inecek azaba isaret eder.
bir kimsenin rüyada kendisinden gizlenen bir kimseye gözü ilisse o kimse o sahsi görür. rüyada gözünde bir eksiklik hisseden kimse, bazen de ayaginda meydana gelen bir zarardan dolayi sikayette bulunur. sag göz erkek, sol göz de kiz evlada isaret eder.
rüyada göze bir seyin düsmesi, uyanik olmaya ve kendisiyle iftihar ettigi dostundan ayrilmaya isaret eder. gözlerinin kulak oldugunu gören kimse, kör olur ve gözüyle gördügü her seyi kulagiyla isitir.
rüyada gözlerinde kizarti gören kimse meydana gelen bir hadiseden dolayi kizar.
rüyada iki gözünü cikardigini görse, cok sevdigi cocugu ondan ayrilir veya mal, cocuk yahut ev ya da malik oldugu ve onlarla göz aydinligina kavustugu bir seyde sinirlendigi ve kizdigi bir seyi görür.
rüyada göz oymak uzun ömre isaret eder. bazen de göz cikarmak, gözde meydana gelecek agriya isaret eder. bir kimse rüyada vücudunda cokca göz bulundugunu görse, bunlar, cok dindar ve salih bir kimse olduguna isaret eder. kalbinde bir veya bir cok göz bulundugunu görmenin tabiri de, böyledir.
rüyada tehlikeli bir kimseye göz ucuyla baktigini gören kimse, o kisi hakkinda hile yapar ve ona kin tutar. eger o tehlikeli kimseye gözlemi acarak baktigini görse, o adam serli olan o kisinin islerine nezaret ve yardim eder.
rüyada gözünün demirden oldugunu gören kimse, namus perdesini yirtar ve halk icerisinde ona siddetli bir keder isabet eder. gözüyle zina ettigini gören kimse, namahrem kadinlara bakar. bir göze baktigini ve bu gözün kendisini hayrete düsürdügünü gören kimse, dince zarari dokunacak bir is yapar.
rüyada omuzu veya kürek kemigi üzerinde bir insan veya bir hayvan gözü bulundugunu gören kimse, kaybolmus bir mali bulur. rüyada gözünün esmer renkte oldugunu gören kimse, dostunun hanimina süpheli bir sekilde bakar.
siyah göz, dindir. keskin gören göz, insanlarin hepsi icin iyidir. az görmek sahibinin yakinda mala muhtac olacagina ve bosta kalacagina isaret eder. cocugu cok olan bir kimse böyle bir rüya görse, o kimsenin cocuklarinin hasta olacaklarina isaret eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Diyanet: Rüyada göz görülmesi genel olarak din ile yorumlanır. Bir kişinin rüyasında kendisini kör olmuş veya gözlerinin çıkmış olduğunu görmesi; o kimsenin büyük bir günah işleyeceğine, bir başka yoruma göre de o kimsenin dünyada mutlu olacağına ve rızkının bolluğuna yorumlanır. Kişinin rüyasında iki gözünün birden beyaz olduğunu görmesi; o kimsenin uzun zaman keder ve üzüntü içinde kalacağına işaret şeklinde tabir olunur. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında gözlerinin değiştiğini görmesi; o kimsenin görüş kudret ve kuvvetini kaybedeceğine, kişinin rüyasında gözlerini kapanmış olarak görmesi; o kimsenin hüzne kapılacağına, kendi dinini bırakıp başka bir dine gireceğine ve Kur'an okumasını unutacağına, kişinin rüyasında aslında kör iken gözlerinin görmekte olduğunu görmesi; o kişinin hak dine gireceğine, kişinin rüyasında kör bir adam görmesi; o kimsenin gurbete çıkacağına yorumlanır. İbn-i Kesîrin yorumuna göre: Rüyanızda gözlerinizde bir hastalık olduğunu görmeniz; evlâdınızın olacağına, rüyanızda kör bir kişinin elinden tutup gezdirdiğinizi görmeniz; kötü yola düşen birisini o kötü yoldan kurtaracağınıza delalet eder. Rüyanızda tek gözlü bir kimse görmeniz; hayra yorumlanmaz. Çünkü Deccal ve İblis tek gözlüdür. Zengin bir kimsenin rüyasında gözlerinden hasta olduğunu görmesi; o kimsenin malının bir kısmının elinden çıkacağına, bir yoruma göre de o kimsenin hastalanacağına işaret eder. Kişinin rüyasında gözlerinde ağrı olduğunu görmesi; o kişinin din yönünden fesada düşeceğine ve ölüme yaklaşacağına, kişinin rüyasında bu ağrının geçtiğini görmesi; hasta ise iyileşeceğine, dini yönden zayıf ise kuvvetleneceğine yorumlanır.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Nablusi: Rüyada görülen göz, kişinin dini ve hidayet ve sapıklık yolunu gören kalp gözüdür.
Bir kimse rüyada vücudunda çokça göz bulunduğunu görse, bunlar, çok dindar ve salih bir kimse olduğuna delâlet eder.
Kalbinde bir veya bir çok göz bulunduğunu görmenin tâbiri de, böyledir. .
Rüyada şerli bir kimseye göz ucuyla baktığını gören kimse, o kişi hakkında hile yapar ve ona kin tutar. Eğer o şerli kimseye gözlerini açarak baktığmı görse, o adam şerli olan o kişinin işlerine nezaret ve yardım eder.
Rüyada gözünün demirden olduğunu gören kimse, namus perdesini yırtar ve halk içerisinde ona şiddetli bir keder isabet eder. Gözüyle zina ettiğini gören kimse, nâmahrem kadınlara bakar. Bir göze baktığını ve bu gözün kendisini hayrete düşürdüğünü gören kimse, dince zararı dokunacak bir iş yapar.
Bir kimsenin karnı yarılsa ve içerisinde birtakım gözler bulunduğunu görse: «Allah (C.C.) bir adamın içinde iki kalp yaratmadı.» (Sûre-i Ahzap, âyet 4.) mealindeki âyet gereğince o kimsenin zındık olduğuna ve âhireti inkâr ettiğine delâlet eder.
Rüyada omuzu veya kürek kemiği üzerinde bir insan veya bir hayvzn gözü bulunduğunu gören kimse, kaybolmuş bir malı bulur. Rüyada gözünün esmer renkte olduğunu gören kimse, dostunun hanımına şüpheli bir şekilde bakar.
Siyah göz, dindir; elâ göz ise dine muhalefettir. Gök renkli göz, içerisinde bid'at bulunan bir dindir.
Yeşil göz ise bütün dinlere muhalif olan bir dindir.
Keskin gören göz, insanların hepsi için iyidir. Az görmek sahibinin yakında mala muhtaç olacağına ve boşta kalacağına delâlet eder. Çünkü mal göz mesabesindedir.
Çocuğu çok olan bir kimse böyle bir rüya görse, o kimsenin çocuklarının hasta olacaklarına delâlet eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözlerinin kör olduğunu gören kimsenin, çocuğu ölür. Bu rüyayı gören fakir veya hapis ise, yaptığı işi bir daha yapmayacağına delâlet eder. Eğer bu rüyayı gören bir felâkete uğramışsa, o kimse kendisini felâketten kurtaracak birisini bulacağına delâlet eder. Nitekim halkın çoğu, körlerin elini tutarak, ona hizmet etmekle rahatlığa kavuştururlar.
Eğer bu rüyayı yolculuk yapmak arzusunda bulunan veya o anda yolculukta bulunan bir kimse görürse, o kimsenin bir daha vatanına dönmeyeceğine delâlet eder.
Rüyada bir kavmin birbirleriyle kavga yaptıklarını ve kendisinin de kör olduğunu gören kimse, kendisiyle uğraşan kimseleri görmez.
Rüyada gözlerinin yabancı bir kimsenin gözleri olduğunu görse, o kimsenin gözlerinin görmeyeceğine ve başka birisinin ona yol göstermesine delâlet eder. Eğer rüya sahibi o yabancıyı tanıyorsa onun kızını alır veya ondan bir hayır görür.
Bir kimse rüyada iki gözünün de kucağına düştüğünü görse, o kimsenin erkek kardeşi, oğlu vs. gibi akrabası ölür.
Rüyada gözleri iri bir kadına malik olduğunu gören kimse, ahmak ve cahil bir kadınla evlenir. İnsanın gözü, çocuğu, dostu yahut dinidir.
Rüyada gözlerinin ağrıdığını görse, o ağrı onun dininde yaptığı eksiklik ve kusurdur. Gözsüzlüğün noksanlığa delâlet etmesi daha fazladır.
Borçlu olan bir kimse rüyada gözünü kaybettiğini veya kör olduğunu görse, namazını terketmesi veya zekâtını vermemesi ya da bir günah işlemesi sebebiyle o kimsenin dinine zarar erişir.
Bir kimse rüyada yüz tane gözü olduğunu görse, o kimsenin elde edeceği yüz dirheme delâlet eder. O gözlerin elinde olduğunu görse, yine onun eline geçecek yüz dirheme delâlet eder.
Göz, itibarlı bir kimsedir. Melikin gözü onun casusudur. Göz, rakip ve kabilede belirli bir adamla da tâbir edilir. Göz, su kaynağı ve mal ile de tâbir edilir. Kâfir olan bir kimse rüyada gözünde eksiklik olduğunu görse, o eksiklik onun mal ve çocuğunda meydana gelir.
Bir kimse rüyada gözlerinin ayaklarına nakledildiğini ve onlarla yürüdüğünü görse, o kimsenin iki kızını iki kölesiyle evlendireceğine delâlet eder.
Çocuğu olmayan salih bir kimse rüyada gözlerinden rahatsız olduğunu görse, para yönünden zarara uğrar.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözleriyle yürüdüğünü gören kimsenin hastalanacağma delâlet eder.
Rüyada gözlerine ilâç sürdüğünü gören kimse, dinini islâh eder.
Bazı tâbirciler, rüyada kendi gözlerine ilâç sürdüğünü gören kimse, malını islâh eder,' bazıları da o kimsenin bir çocuğu dünyaya gelir ve o çocuk onların gözıerirjn ışığı olur, dediler. Bazı tâbirciler ise eğer o kimsenin sürülmüş ve kaybolmuş bir erkek kardeşi varsa onu arzu edeı ve onun sağlık haberini alarak sevinir, dediler.
Bir kimse rüyada gözünün insanların zannettiklerinden daha fazla kuvvetli ve keskin olduğunu görse, o kimsenin dince gizli olan durumu görünüşünden daha hayırlıdır.
Bir kimse rüyada gözünün insanların zannettiklerinden aşağı olduğunu veya gözlerinin zayıfladığını ve halkın onun bu durumunu bilmediklerini görse, o kimsenin dinince gizli bulunan durumları görünüşünden daha aşağıdır.
Gözlerinde beyazlık bulunduğunu gören kimseye, üzüntü ve keder erişir veya sevdiği bir kimseden ayrılır.
Rüyada gözlerinde perde bulunduğunu, sonra bu perdenin açıl-masiyle gözlerinin ışıklandığını gören kimse, uzun bir müddetten beri kendisinden ayrılmış bir kimsesiyle bir araya gelir. Eğer bu rüyayı gören üzüntülü ise Allah (C.C.) onun üzüntüsünü giderir.
Bir kimsenin rüyada gözlerinin gök renginde olduğunu görmesi, suçlu olduğuna delâlet eder.
Rüyada kalbinde bir göz bulunduğunu gören kimsenin, dininin icaplarını yerine getirdiğine ve gönlünden doğarak söyleyeceği hikmetli şeylere delâlet eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Bir oğlu ve bir de kızı olan bir kimse, rüyada gözünün birinin diğer bir gözünün içine girdiğini görse, onların aralarını ayırsın ve bir yerde bulunmalarma müsaade etmesin.
Rüyada başka bir kimsenin gözünü yediğini gören kimse, o kimsenin malını yer.
Rüyada iki gözünde de kirpik bulunmadığını gören kimse, İslâm dinini zedeler.
Bir kimse, kirpiğini birisinin yolduğunu görse, o adam onu rezil edecek düşmanıdır.
Rüyada göz kapaklarının beyaz olduğunu gören kimsenin, başında veya gözlerinde ya da kulaklarında meydana gelecek hastalığa delâlet eder.
Vücutta bir göz veya birçok gözler bulunduğunu görmek; eğer o gözler tabii olan göze benziyorsa mala delâlet eder. Çünkü gözde diyet cezası vardır.
Bazan çok güzel göz görmek sihire, ölüm ve hayata, bazan da aile, akraba, evlâd ve etbaını bir araya toplamaya delâlet eder. Bazan rüyada göz yemek, pişmiş yumurta yemeğe delâlet eder.
Göz, kelimelerin birbiriyle olan ilgisi dolayısıyla ölüm haberine de delâlet eder. Rüyada pişmiş göz, rızıktır.
Rüyada gözlerinin güzel olduğunu gören kimse, hidayet, ilim ve basiretle rızıklanır. Eğer yanında hasta olan bir çocuğu yahut hanımı veya sevdiği bir kimsesi varsa hastalıktan iyileşir.
Rüyayı gören kâfir ise, Müslüman, fakirse zengin olur. Eğer bunların hiçbirisi o kimsede yoksa, durumuna uygun bir memuriyete girer.
Bazan rüyada göze ilişen karartılar sıkıntıya delâlet eder.
Rüyada gözün, yerinden başka bir yere geçmesi, kan akması, yara ve kabarcık gibi bedende meydana gelecek âfetlere delâlet eder.
Yolculukta bulunan ve susuz kalacağından korkan bir kimse rüyada bedeninde bir takım gözlerin bulunduğunu veya yerden birtakım gözler kaldırıldığını görse, o kimse şuyu bulur ve ondan faydalanır.
Rüyada anlatılmaz derecede görülen pek büyük gözler bazan Ce-nab-ı Hak (C.C.) tarafından zuhur edecek inayete delâlet eder.
Rüyada gözlerin mahvolması hak tarafından inecek azaba delâlet eder.
Bir kimsenin rüyada kendisinden gizlenen bir kimseye gözü iliş-se, o kimse o şahsı görür. Nitekim halk arasında: «Gizlenmiş olan filân kimse gözüme ilişti» denir.
Rüyada gözünde bir eksiklik hisseden kimse, bazan da ayağında meydana gelen bir zarardan dolayı şikâyette bulunur. Çünkü âşık olan bazı kişiler sevgilisinin ziyaretini «yüz ve gözümün üstüne sürünerek onun ziyaretine gittim» sözüyle mübalâğalı bir şekilde anlatırlar.
Sağ göz erkek, sol göz de kız evlâda delâlet eder.
Rüyada göze bir şeyin düşmesi, uyanık olmaya ve kendisiyle iftihar ettiği dostundan ayrılmaya delâlet eder.
Gözlerinin kulak olduğunu gören kimse, kör olur ve gözüyle gördüğü her şeyi kulağıyla işitir. Çünkü körün gözü, kulağındadır.
Rüyada gözlerinde kızartı gören kimse meydana gelen bir hâdiseden dolayı kızar.
1
Rüyada bir gözünü çıkardığını gören kimse, yara ve çıban gibi kendisinde bulunan bir iltihabı akıtmaya delâlet eder. İki gözünü çıkardığını görse, çok sevdiği çocuğu ondan ayrılır veya mal, çocuk yahut ev ya da malik olduğu ve onlarla göz aydınlığına kavuştuğu bir şeyde sinirlendiği ve kızdığı bir şeyi görür.
Rüyada göz oymak uzun ömre delâlet eder. Bazan da göz çıkarmak, gözde meydana gelecek ağrıya delâlet eder. Rüyada insanın, başkası hakkında yaptığı bir şey bazan da kendisine ait olur.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Seyyid Süleyman: Rüyada göz görmek dinle tabir olunur. Uyku aleminde gözlerinin görmediğini veya yerinden çıkmış olduğunu gören; büyük bir günah işleyerek gözünü islama kapatmıştır. Fakat, bir rivayete göre dünyada saadeti ve rızkı çok olur. Başka bir görüşe göre, çocuklarını kaybeder. Bir kısım tabirci, bu rüya sahibinin marifet ve idrak kabiliyetinin az olduğunu, etrafındaki insanların kıymetini bilmediğini söylemişlerdir. Rüyasında iki gözünün beyaz olduğunu gören uzun zaman üzüntü çeker.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Göz; insanın dini, hidayeti, hak ile batılı birbirinden ayırması ve ileri görüşlülüğü ile tabir olunur. Rüyasında gözlerini garip ve değişik bir vaziyette gören; gözlerinin kuvvetini kaybeder. Gözlerinin herhangi bir madenden olduğunu gören; üzüntüye düşer. Gözlerini kapanmış gören; islamı terkeder, başka bir dine girer. Kur'an'ı unutur. Amayken görmeye başlayan; hidayete erer. Hakk'a iman eder. Gözlerin açılması tabirciler tarafından şunlarla yorumlanmıştır. Din, mal, evlat, ileri görüşlülük, iman, irşat yani Hakk yolunu öğretmek ve şifa.
İbn-i Kesir şöyle diyor: Gözlerinin kör olduğunu görmek gurbete delalettir. Birinin görmeyen gözlerini tedavi etmek istemesine karşı çıkan, buna mani olan; haram bir fiil işler. Bu rüyanın aksini gören, muradına nail olur yahut günahlarına tevbe ederek Hakk'ın rahmetine erişir. Bir kadının bu rüyaları görmesi yukarıdakiler gibi yorumlanır.
Ayrıca kadının kocasını da temsil eder.
Bir kısım tabirci hastalıklı göz rüyasını, evlatla tefsir etmişlerdir. Sağ göz; erkek, sol göz; kız çocuğunu temsil eder. Bir amayı elinden tutup götüren; dalalete düşen birini doğru yola getirir. Kendisini tek gözlü gören büyük bir günah işleyerek dininin yarısını kaybeder yahut kardeşinden menfaat bekler veyahutta ya oğlu, ya erkek kardeşi vefat eder. Belki de malının yarısını kaybeder. Başka bir kısım tabirciye göre, bu rüyayı gören; ömrünün yarısını geçirmiştir. Meşhur bir Hadise göre Cennet'e girer.
İbn'ül Eş'as diyor ki: Rüyada tek gözlü olmak; çok kötüdür. Çünkü iblis ve Deccal tek gözlüdürler.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Gözlerinden hasta olduğunu gören dindar ve zenginse buna mukabil evladı ve erkek kardeşi yoksa, malı sebebiyle bir musibete uğrar yahut hastalanır. Gözlerinde ağrı olduğunu gören; dinde fesada düşerek helak olma derecesine gelir. Ağrının azlığı ve çokluğu buna göre yorumlanır. Gözlerindeki ağrının azaldığını yahut geçtiğini görmek; din ve itikadın artmasıdır. Rüya sahibi Allah'ın izniyle acilen şifasına kavuşur. Gözlerini tedavi etmek; şunlarla tabir olunur: Dinde selamet, malda artış, göz aydınlığı, uzaktaki biradere kavuşmak ve evlat sahibi olmak. Süslemek maksadıyla gözlerine sürme çeken; kendisine manevi güzellik kazandıracak bir emri yerine getirir. Bekarsa; evlenir, fakirse; eline helal mal geçer yahut iki hanım sahibi olur.
Gözlerine uygun olmayan bir şeyle sürme çeken, gayr-ı meşru münasebetlerde bulunur.
İbn-i Kesir ve Nafi şöyle söylüyorlar: İnsanın gözü; evlat, eş, arkadaş ve dinle yorumlanır. Dindar bir şahsın gözünü kaybetmesi; zekatını vermemesi namazını kılmaması ve başka büyük günahlar işlemesidir. Yüz adet gözü olduğunu veya gözünü eline aldığını gören; zengin olur. Gözde ağrı görmek, dinde noksandır. En kötüsü amalıktır.
İbn-i Fuzale demiştir ki: Göz; insanın itibarıdır. Göz rüyası, insanın rakibini ve su kaynağını temsil eder. Melek gözü casustur. Salih bir insanın gözünde musibet olduğunu görmesi, evladı yoksa malına nispet edilir ve servetinde keder olur. Bir kafirin gözünde noksan olduğunu görmesi; malı ve evladıyla yorumlanır. Gözlerini ayaklarında gören ve onlarla yürüyen; iki kızını, iki işçisiyle evlendirir. Gözünü alıp götürdüklerini gören hastalanır. Gözlerini tedavi eden dinini ıslah eder veya bir erkek evlada kavuşur ve onu çok sever yahut gurbetteki biraderinden haber alarak sevinir.
Rüyasında gözlerini bilinenden daha kuvvetli gören; dini vazifelerini gizli olarak eda eder. Bu onun için daha hayırlıdır. Gözünde leke ve zayıflık olduğunu ve halkı bundan haberdar etmediğini görmek; yukarıdaki yorumun tam aksidir. Gözlerindeki beyazlığın açıldığını gören; gurbetteki yakınıyla birleşir. Üzüntüsünden kurtulur. Gözlerde beyazlığın mevcudiyeti, bunun aksidir.
Gözünde mavi bir leke gören; günahkardır. Kalbinde göz görenin içine hikmetli sözler doğar ve bunları etrafa duyurur. Bir şahsın gözünü yediğini görmek; onun malını yemektir. Gözlerinde kirpik olmadığını görmek; dinden uzaklaşmaktır. Kirpiklerini yolan; düşman tarafından üzülür. Göz kapaklarının beyazladığını görmek; baş, göz veya kulakta hastalık habercisidir.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
İnsan bedeninde normal görünüşlü göz veya çok çeşitli gözler görmek; mala delalet eder. Bazı tabircilere göre, güzel göz; sihir, hayat ve ölümle yorumlanır. Gözler aile efradı, akrabalar vb. ile de tabir olunur. Gözlerin güzel olması; hidayet, ilim ve ileri görüşlülüktür. Rüya sahibinin hastası varsa, şifaya kavuşur. Kafirse imana gelir. Bu herkes için iyi bir rüyadır. Makam ve zenginliktir. Bazı görüşlere göre, gözleri bedenin herhangi bir yerinde görmek; musibet ve yaralı hastalıktır. Tarif edilmeyecek kadar büyük göz gören; Allah'ın inayetine, lutfuna kavuşur. Gözlerin bulunduğu yeri dümdüz görmek; Allah'ın gazabına uğramaktır. Gözdeki arıza, ayak hastalığına da delalet eder. Gözün bir şahsın üzerine düşmesi, o kişiyi görmektir.
Gözde kir ve çapak; uykusuzluğa ve gurur duyulan bir arkadaştan ayrılmaya işarettir. Gözlerinin kulaklarına dönüştüğünü gören; ama olur. Gözde kırmızılık görmek; öfkelenmeye sebep olacak bir hadiseyle karşılaşmaktır. Gözünün patladığını gören; bir hatasından dolayı ceza görür.
İki gözünün patladığını gören; sevgili evladından ayrılır yahut evladında veya malında mekruh (çirkin, günah) bir hal meydana gelir. Gözün patlaması bazı tabirciler için uzun ömürdür. Göz çıkarmak; görme kabiliyetinde bir rahatsızlığa işarettir.
Bir rivayete göre, dindar bir insanın kendisini tek gözlü görmesi; iyi bir müslüman olduğuna delalettir. Fasık birinin bu rüyayı görmesi, iyi değildir yahut ağır bir hastalık ölüm veya kederdir. Rüyada ama olmak; bazen zenginlikle tabir olunur. Bazen de dinde noksanla yorumlanır. Fakir için servettir. Bir hafız kendini ama olarak görürse; Kur'an-ı unutur. Bir kafir tarafından kör edildiğini görmek; iyi değildir. Kafir kendini ama görürse; üzülür. Ama olup, yeni elbiseler giyen; vefat eder. Rüyasında kendini ama görmek; gaza ve hac borcuna da işaret eder.
Bir kısım tabirciler, iki gözün kör olmasını; güzel bir şöhret, itibar veya ilimle yorumlamışlardır. Bir amayı kıbleye arkasını dönmüş görmek; onun dalalette olduğuna işarettir. İki gözün kör olması, karı koca arasındaki geçim bozukluğuna da delalettir. Bu hal bazen sükuta, esrarı (sırları) muhafaza etmeye işarettir. Gözdeki beyazlığın kalkması, gizli bir işin aşikar olmasına da delildir.
Din ve Allah yolundaki birinin, iki gözünü kör görmesi; dünyaya ehemmiyet vermemesidir. Gurbette bulunan, iki gözünün kör olduğunu görürse; memleketine dönemez.
Hapisteki biri bu rüyayı görürse, hürriyetine kavuşur. Bazen de rüya sahibi muradına eremez.
Çocukların gözüne münasip olmayan bir maddeyle sürme çeken; onların namuslarına göz diker. Gözlerindeki bir noksanı halktan saklayan, iki yüzlü biridir. Gözlerinin birbiri içine girdiğini gören kimse, oğlu ve kızı varsa; onları yalnız bırakmamalıdır. Aralarında bir fenalık hasıl olur. Bir gözünden yiyen; malından yer.
Abdulgani'en Nablusi demiştir ki: Vücudunda birçok gözler olduğunu gören, dinde ileri derecelere ulaşır. Kalbinde göz veya gözler görenin dini kuvvetlenir. Bir adama dikkatle bakmak; ona haset etmektir. Ona gözlerini açan; işlerinde yardım eder. Gözünün demirden olduğunu görenin sırrı, halk arasında yayılır. Rüya sahibi üzüntüye uğrar. Gözüyle işitip kulağıyla gören; karısını ve kızını kötü yola düşürür. Bunun ticaretini yapar. Bir göze bakıp beğenmek; günah işlemeye delalettir. Karnı yarılarak içinden gözler çıktığını gören; kafir olur. Ensesinde hayvan yahut insan gözü görenin eline, beklemediği bir yerden mal geçer. Gözünü çivili görenin karısına dostları kötü niyetle bakar.
Kalbinde göz veya gözler gören onların parlaklığı derecesinde din ve iman kuvvetine kavuşur. Gözüyle zina ettiğini gören, kadınlara bakıp haram işler.
Gözlerinde zayıflık görenin evladı varsa, hasta olur. Gözlerini kaybeden çocuğunu kaybeder.
Şayet rüya sahibi fakir veya mahpus ise selamete çıkar. Bir daha da böyle üzüntü görmez. Mazlum ise yardım görür. Gözlerinin kucağına düştüğünü gören çocuğunu, biraderini veya başka bir yakınını kaybeder.
Siyah göz; din, şehla göz; dine muhalefet, mavi göz; dinde bid'at, yeşil göz; dinlere muhalif, batıl bir inanışla tabir olunur.
Gözün kuvvetli olması, herkes için iyidir. Gözde zayıflık; fakirliğe işarettir. Bu rüyayı görenin evladı varsa; hasta olur. Savaş sırasında gözlerinin bağlı olduğunu gören; bu durumdan rahatsız olmaz. Başka bir insanın gözlerini kendinde gören, görme kabiliyetini kaybeder. Yolda başkalarının yardımıyla yürür. Şayet gözlerini kendinde gördüğü şahsı tanıyorsa; kızını onunla evlendirir. Gözleri büyük bir kadına sahip olanın, evleneceği kadın aptal biridir. Bir kavim ile kavga edileceği sırada gözlerinin kapalı veya bağlı olduğunu gören, kimseyi kendisiyle dövüşecek durumda görmez.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Göz Görmek
İnsanın iman nuruna, kalb gözüne, feraset ve sezgi gücüne, Göz ucuyla bakmak kin ve nefrete, Birçok gözü olmak dindar ve salih kul olmaya, Tek gözlü olduğunu görmek, meselelere tek yönden bakmaya, yalnız bir taraftan menfaat beklemeye; dinen zayıflamaya,, erkek kardeşi yahut çocuğu varsa birinin ölmesine yahut doğru sözlü, mümin bir kimseye, Gözlerini yitirmek yardım görmeye yahut çocuğun vefat etmesine yahut kendisini ilgilendirmeyen şeylere bakmamaya, Şaşı göz üçkağıtçı ve yalancı insana, Güzel göz sevinç, neşe ve akllılığa, iman ve ilim aydınlığına, Çirkin göz kötü söz ve nazara, Kirpikleri yolunmuş göz dine zarar vermeye, Bir kirpiğinin yolunması, kendini rezil etmek isteyen düşmana, Sağ göz erkek, sol göz kız çocuğuna, Gözünü çıkardığını görmek bir çınanı deşmeye, bir iltihabı akıtmaya, Göz oymak uzun ömre, Göze perde inmesi üzüntü ve kedere, buna sabrederek erişilecek ecir ve mutlulğa, Gözkapakları malı koruyan her türlü tedbire ve onu gövenceye alan zekata, Gözkapakları sevinç ve mutluluk sebebi olan şeylere, Gözkapaklarının kenarı din ve imanı koruyan tedbir ve amellere, Gözde görülen çapak çocuğa, Gözün zayf görmesi haramlardan mümkün mertebe kaçınmaya, Gözleri yummak haramlardan kaçınıp, farz ibadetleri yerine getirmeye, Göz ağrısı ve ondagözlenen hastalık ve çirkinlik din ve dünyalıktaki noksanlığa, gerçeklere gözlerini tıkayıp batıl şeylerle ilgilenmeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Gözyaşı.)
Size zarar vermek isteyen bir kişinin sizi gözetlediğine haber verir.
Size zarar vermek isteyen bir kişinin sizi gözetlediğine haber verir.
Size zarar vermek isteyen bir kişi tarafından gözlemlenmektesiniz. Bu rüya, birinin sevgilinizi elinizden almaya çalıştığı anlamına da gelir.
Rüyasında bir çift güzel göz gören kişi, büyük birisi tarafından korunuyor demektir. Kişinin kendine güveneceğine ve sıkıntılarını aşacağına işarettir. Çirkin göz ise sinsi düşmandır. Göz kapanır ise insan bir zarara uğrar. Göz rüyalarına dikkat etmek gerekir.
Gözler din ile yorumlanır. Rüyada kendisini kör olarak görmek veya gözünün çikmis oldugunu görmek büyük bir gü-nah islemekle yorumlanır. Bir rivayete göre, dünyada mutlulugu genis ve rizki bol olur. Diger bir söylentiye göre de, evlatlarini kay-beder. Bazi yorumcular bu rüyayi gören kişi hakkinda marifeti az ve kimsenin kiymetini bilmez olarak yorumlamislardir. Rüyada iki gözünün beyaz oldugunu gören, uzun zaman bo-yunca keder içinde kalir. Ebu Said El-Vaiz’e göre; göz insanin dine inanisi, kötüyü iyiden ayirisi ile yorumlanır. Rüyasinda gözlerini degismis sekilde görmek, görüs kudretinin zayi olacagina işarettir. Gözlerinin kapanmis oldugunu görmek hüzne ve kendi dininden çikip baska bir dine girecegine, Kuran okumasini unutmaya yorumlanır. Kör iken görmekte oldugunu görmek, hak dinine girecegine işarettir. Ibn-i Kesir’e göre; kör bir adami rüyada görmek, gurbete çikacagina delildir. Gözlerinde bir hastalık oldugunu görmek evlada yorumlanır. Sag göz erkek, sol göz ise kiz çocuklari demektir. Rüya buna göre tabir edilmelidir. Kör bir adami elinden tutup gezdirmekte olan kimse kötü yola düsen birini selamete çikariyor manasina gelir. Rüyada tek gözlü bir adam görmek hayra yorulmaz. Çünkü iblis tek gözlüdür. Deccal da öyledir. Gözlerinden hasta oldugunu gören eger zengin ise malinin bir kismi elinden gider. Bir rivayete göre de hastalanir. Gözlerinde agri oldugunu gören, dininde fesada düser. Ölüme yaklasir. Agrinin azligi ve çoklugu bu yorumun şiddetli veya şiddetsiz oldugunu gösterir. Gözlerinde agri olanin bu agrisinin geçtigini görmesi hasta ise iyilesecegine, dini zayifsa kuvvetlenecegine delalet, eder. Gözlerinin kulaklarina kadar uzandiğini gören kimse kör olur. Gözünde kirmizilik gören kimse baskasinin hiddetine muhatap olur. Gözünün patladiğini gören, isledigi bir suçtan dolayi ceza görür. Iki gözünün birden patladiğini gören sevdiklerinden ayrilir yahut mal, evlat, ev gibi sevdigi seylerden birinde istemedigi bir halle karsilasir. Rüyada gözün patlamasi bazen uzun ömürle de yorumlanır. Göz çikarmak da bir göz hastaligina tutulacagina delalet eder. Rüyada tek gözlü oldugunu görmek, yari malinin elinden çikmasina veya büyük bir günaha girdigine veya yari ömrünün eksildigine delildir. Bu rüya sahibinin eger evladi varsa ölür. Gözleri büyük bir kadinla evli oldugunu görmek, ahmak ve cahil bir kadinla evlenecegine işarettir. Gözlerini tedavi ettirdiğini gören bes olaydan biri ile karsilasir:Dini kuvvetlenir, mali artar, yolcusu gelir, çocugu olur, gözleri kuvvetlenir. Süs için gözlerine sürme çektigini gören kimse, kendisine ün getirecek iyi bir is yapar, bekar ise evlenir, fakir ise eline helal mal geçer. Bir baska rivayete göre de, gözlerine sürme çeken iki kadinla evlenir. Uygun olmayan bir seyle gözlerine sürme çeken zina eder. Ibn-i Kesir ve Nafi’ye göre; insanin gözü evladi, pek sevdigi karisi ve esidir. Gözünde agri oldugunu görmek dinde noksanlik demektir. Bu noksanda derece, gözünün kör oldugunu görmesi ile ölçülür. Böyle bir rüyayi gören eger çok dindar ise, namaz ve niya-zini aksatmamasina dair bir ihtardir. Rüyada iki gözden ziyade gözü oldugunu gören kimse zengin olur. Ibn-i Fezale’ye göre; insanin gözü halinin ölçüsüdür. Göz rüyasi rakip ile ölçülür. Gözünü baska birisinin alip götürdügünü görmek, bir hastaliga tutulmakla yorumlanır. Gözlerini tedavi et-tirdiğini görmek dilini tutmasi için ihtardir. Bir rivayete göre de halini islah eder, çok sevecegi bir oglu dünyaya gelir, gurbette bir sevdigi varsa döner veya ondan iyi bir haber alir. Gözlerinin görüs kuvvetinin herkesten daha iyi oldugunu gö-ren kimse, din hususunda makbul sayilir. Eksik oldugunu görmek ise bunun aksidir. Gözünde leke oldugunu görmek, halk arasinda iyi bir nam birakmadığına ve sevilmedigine işarettir. Gözlerinin beyaz oldugunu gören, kedere ugrar veya sevdiklerinden ayrilir. Gözlerinde beyaz oldugunu ve bunun gittikçe açildiğini iyilestigini gören kimse, uzun müddetten beri kaybettigi bir sevdigine, akrabasina kavusur. Eger kederli ve sikintili ise bunlardan kurtulur, feraha kavusur. Gözünde sari bir leke oldugunu gören kimse bilmedigi bir suç islemistir, tövbe etmelidir. Kalbinde bir göz oldugunu görmek, o kimsenin iyi yolda olduguna işarettir.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Gözlerini yediğini görmek, malini yemek ile yo-rumlanir. Gözlerinde kirpik olmadiğini görmek, seriata aykiri davrandığına ve Allah’in inayetinden yoksun olduguna yorumla-nir. Göz kapaklarinin kenarlarinin beyazlandiğini görmek, bas kisminda bir azasinin hastalanacagina işarettir. Vücudunun herhangi bir yerinde bir veya bir kaç göz oldugunu görmek, mal ile tabir olunur. Bazi yorumculara göre; güzel göz sihre,büyüye, ölüme veya hayata delalet eder. Bazen gözler bütün yakin akrabalara işarettir. Gözlerini güzel olmus görmek, hidayete erismekle, ilim sahibi olmakla tabir edilir. Eger oglu, esi veya sevdiklerinden birisi hasta ise iyilesir. Rüyayi gören Hiristiyan ise Islamiyet’i kabul eder, fakirse zengin olur. Eger tüccar ise çok kazanir. Memursa rütbesi büyür. Oldugundan daha büyük bir gözü oldugunu veya baska birinde böyle bir göz oldugunu görmek, Allahü Teala (CC) Hazretleri tarafindan hidayete eristigine delildir. Gözlerinin yerinden firlayip bir kişinin üzerine düstügünü görmek, o kişiyi iyice taniyacagina işarettir. Gözünde her hangi bir noksan, eksik oldugunu görmek, isinde bir zarardan sikayet edecegine delildir.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen göz, kişinin dini ve hidayet ve sapiklik yolunu gören kalb gözüdür. Rüyada gözlerinin kör oldugunu gören kimsenin, çocugu ölür. Bu rüyayi gören fakir veya hapis tse, yaptigi isi bir daha yapmayacagina işaret eder. Eger bu rüyayi gören bir felakete ugramissa, o kimse kendisini felaketten kurtaracak birisini bulacagina işaret eder. Eger bu rüyayi yolculuk yapmak arzusunda bulunan veya o anda yolculukta bulunan bir kimse görürse, o kimsenin bir daha vatanina dönmeyecegine işaret eder. Rüyada bir toplulugun birbirleriyle kavga yaptiklanni ve kendisinin de kör oldugunu gören kimse, kendisiyle ugrasan kimseleri görmez. Rüyada gözlerinin yabanci bir kimsenin gözleri oldugunu görse, o kimsenin gözlerinin görmeyecegine ve baska birisinin ona yol göstermesine işaret eder. Eger rüya sahibi o yabanciyi taniyorsa onun kizim alir veya ondan bir hayir görür. Bir kimse rüyada iki gözünün de kucagina düstügünu görse, o kimsenin erkek kardesi, oglu vs. gibi akrabasi ölür. Rüyada gözlerinin agridiğini görse, o agri onun dininde yaptigi eksiklik ve kusurdur. Gözsüzlügün noksanliga işaret etmesi daha fazladir. Borçlu olan bir kimse rüyada gözünü kaybettigim veya kör oldugunu görse, namazim terketmesi veya zekatim vermemesi ya da bir günah islemesi sebebiyle o kimsenin dinine zarar erisir. Çocugu olmayan salih bir kimse rüyada gözlerinden rahatsiz oldugunu görse, para yönünden zarara ugrar. Rüyada gözleriyle yürüdügünü gören kimsenin hastalanacagina işaret eder. Rüyada gözlerine ilaç sürdügünü gören kimse, dinini islah eder. Bazi tabirciler, rüyada kendi gözlerine ilaç sürdügünü gören kimse, malini islah eder, bazilari da o kimsenin bir çocugu dünyaya gelir ve o çocuk onlarin gözlerinin isigi olur, dediler. Bazi tabirciler ise eger o kimsenin sürülmüs ve kaybolmus bir erkek kardesi varsa onu arzu eder ve onun saglik haberini alarak sevinir, dediler. Bir kimse rüyada gözünün insanlann zannettiklerinden daha fazla kuvvetli ve keskin oldugunu görse, o kimsenin dince gizli olan durumu görünüsünden daha hayirlidir. Gözlerinde beyazlik bulundugunu gören kimseye, üzüntü ve keder erisir veya sevdigi bir kimseden aynlir. Rüyada gözlerinde perde bulundugunu, sonra bu perdenin açilmasiyla gözlerinin isiklandiğini gören kimse, uzun bir müddetten beri kendisinden ayrilmis bir kimsesiyle bir araya gelir. Eger bu rüyayi gören üzüntülü ise Allah (C.C.) onun üzüntüsünü giderir. Rüyada kalbinde bir göz bulundugunu gören kimsenin, dininin icaplarim yerine getirdigine ve gönlunden dogarak söyleyecegi hikmetli seylere işaret eder. Rüyada baska bir kimsenin gözünü yediğini gören kimse, o kimsenin malini yer. Rüyada iki gözünde de kirpik bulunmadiğini gören kimse, islam dinini zedeler. Bir kimse, kirpigini birisinin yoldugunu görse, o adam onu rezil edecek düsmanidir. Rüyada göz kapaklarinin beyaz oldugunu gören kimsenin, basinda veya gözlerinde ya da kulaklarinda meydana gelecek hastaliga işaret eder. Vücutta bir göz veya birçok gözler bulundugunu görmek eger o gözler tabii olan göze benziyorsa mala işaret eder. Bazen çok güzel göz görmek sihire, ölüm ve hayat, bazen de aile, akraba ve evladlarim bir araya toplamaya işaret eder. Rüyada gözlerinin güzel oldugunu gören kimse, hidayet, ilim ve basiretle riziklanir. Eger yaninda hasta olan bir çocugu yahut hanimi veya sevdigi bir kimsesi varsa hastalıktan iyilesir. Rüyayi gören fakirse zengin olur. Eger bunlann hiçbirisi o kimsede yoksa, durumuna uygun bir memuriyete girer. Bazen rüyada göze ilisen karartilar sikintiya işaret eder. Rüyada gözün, yerinden baska bir yere geçmesi, kan akmasi, bedende meydana gelecek afetlere işaret eder. Rüyada anlatilmaz derecede görülen pek büyük gözler bazen Cenabi Hakk (C.C.) tarafindan zuhur edecek yardima işaret eder. Rüyada gözlerin mahvolmasi hak tarafindan inecek azaba işaret eder. Bir kimsenin rüyada kendisinden gizlenen bir kimseye gözü ilisse, o kimse o sahsi görür. Rüyada gözünde bir eksiklik hisseden kimse, bazen de ayagmda meydana gelen bir zarardan dolayi sikayette bulunur. Sag göz erkek, sol göz de kiz evlada işaret eder. Rüyada göze bir şeyin düsmesi, uyanik olmaya ve kendisiyle iftihar ettigi dostundan aynimaya işaret eder. Gözlerinin kulak oldugunu gören kimse, kör olur ve gözüyle gördügü her seyi kulagiyla isitir. Rüyada gözlerinde kizarti gören kimse meydana gelen bir hadiseden dolayi kizar. Rüyada iki gözünü çikardiğini görse, çok sevdigi çocugu ondan ayrilir veya mal, çocuk yahut ev ya da malik oldugu ve onlarla göz aydinligina kavustugu bir seyde sinirlendigi ve kizdigi bir şeyi görür. Rüyada göz oymak uzun ömre işaret eder. Bazen de göz çikarmak, gözde meydana gelecek agriya işaret eder. Bir kimse rüyada vücudunda çokça göz bulundugunu görse, bunlar, çok dindar ve salih bir kimse olduguna işaret eder. Kalbinde bir veya bir çok göz bulundugunu görmenin tabiri de, böyledir. Rüyada tehlikeli bir kimseye göz ucuyla baktigini gören kimse, o kişi hakkinda hile yapar ve ona kin tutar. Eger o tehlikeli kimseye gözlerini açarak baktigini görse, o adam serli olan o kişinin islerine nezaret ve yardim eder. Rüyada gözünün demirden oldugunu gören kimse, namus perdesini yirtar ve halk içerisinde ona şiddetli bir keder isabet eder. Gözüyle zina ettigini gören kimse, namahrem kadinlara bakar. Bir göze baktigini ve bu gözün kendisini hayrete düsürdügüm) gören kimse, dince zaran dokunacak bir is yapar. Rüyada omuzu veya kürek kemigi üzerinde bir insan veya bir hayvan gözü bulundugunu gören kimse, kaybolmus bir mali bulur. Rüyada gözünün esmer renkte oldugunu gören kimse, dostunun hanimina süpheli bir sekilde bakar. Siyah göz, dindir. Keskin gören göz, insanlarin hepsi için iyidir. Az görmek sahibinin yakinda mala muhtaç olacagina ve bosta kalacagina işaret eder. Çocugu çok olan bir kimse böyle bir rüya görse, o kimsenin çocuklarinin hasta olacaklarina işaret eder.
Size zarar vermek isteyen bir kişi tarafından gözlenmektesiniz. Bu rüya birinin sevgilinizi elinizden almaya çalıştığı anlamına da gelir.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada Göz Görmek
Rüyada göz görmek genel olarak nazar diye değerlendirilir. Rüya sahibinin herkes tarafından imrenilerek ve aynı zamanda da kıskanılarak bakılan bir güzelliği ve iç dünyası vardır. Bu nedenle de öyle olmayı başaramayan kişiler tarafından kem gözlerle görülür. Rüyasında göz gören kişinin yıldızının da düşük olduğu bu nedenle sıkça nazara geldiği yorumu yapılır.
Rüyada göz görmek aynı zamanda kişinin inancı ile tabir edilir. Bu kişi Allah’ın tüm kullarına, kendi gözünden bakmayı başaran ve kendini onların yerine koyarak, ona göre hükümde bulunmayı başaran güzel kimse olarak tabir edilir. Yani kimseyi ayıplamadan ya da dışlamadan önce kendini o kişinin yerine koyarak, ona kendi gözünden bakar.
Rüyada Göz Göze Gelmek
Rüyada biriyle göz göze geldiğini gören kişi hayırlı bir gönül işi yaşayacak demektir.
Rüyada Mavi Göz Görmek
Rüyada mavi göz görmek de yine gönül işi ile yorumlanır. Rüyasında mavi göz gören kişinin çok mutlu olacağı ve sonu temiz bir nikâha varacağı hayırlı bir ilişkisi olacaktır.
Rüyada Göz Renginin Değiştiğini Görmek
Rüyada göz renginin değiştiğini görmek tek şekilde tabir edilmez. Gözlerinin kırmızı olduğunu gören kişi çok zor ve kendisini alt üst edecek günler geçirecek demektir. Gözlerin renk değiştirerek yeşil olduğunu görmek güzel ameller işlemeye, siyah olduğunu görmekse parasız ve kötü günlere işaret eder.
Rüyada Göz Çıkması
Rüyada göz çıkması sağlığın bozulması ve kişinin hastalanması şeklinde yorumlanır. Öte yandan da rüya sahibi için maddi zarar şeklinde tabir edilir. Rüyada tek gözlü olduğunu görmek de aynı yorum ile açıklanır.
Rüyada Göz Morarması
Rüyada göz morarması kişinin söylenen her şeyi yanlışa anlayarak gereksiz şekilde kendi üzerine alınmasına ve bu nedenle sürekli yakın çevresi ile dalaşmasına delalet eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada göz görmek
Rüyada göz görmek, genel olarak halk arasında nazar şeklinde değerlendirilir. İyi ahlaklı kimseye yorum¬lanır. Rüya sahibi imrenilen fizik veya ruh güzelliğine sahip olduğu için nazar çabuk değer. Rüya sahibinin yıldızı düşüktür de denilmektedir. Bunu şöyle de algılayabilirsiniz; Size zarar vermek isteyen kimselerin gözetiminde olduğunuza da işaret eder.

Rüyada göz görmek, kimi zaman inanca yorumlanır. Rüya sahibi inancının gereklerini yerine getiren bir kimsedir. Rüyada göz görmek, kimi zaman rüya sahibinin dini inancı kuvvetlenir, malı artar, beklediği kişi gelir şeklinde yorumlanır.
Rüyada göz görmek, rüya sahibinin farklılıklara saygılı biri olduğuna, insanları ayıplamadan önce onların yerine kendini koyabilen yani empati yapabilen iyi niyetli bir insan olduğuna işaret eder.
Eric Ackroyd’a göre; Rüyada göz görmek, bilgelik, bilgi, algılama gücünün simgesi olabilir
Ebu Said El-Vaiz’e göre; Rüyada göz görmek, insanın dine inanışı, kötüyü iyiden ayırışı ile yorumlanır.
Rüyada gözler görmek
Rüyada gözler görmek, ruhsal durumunuzu (gözler ruhun aynasıdır) ve bakış açınızı açığa vurur.
Rüyada sağ göz görmek
Rüyada sağ göz görmek, erkek çocuğa işaret eder.
Rüyada sol göz görmek
Rüyada sol göz görmek, kız çocuğuna işaret eder.
Rüyada bü¬yük gözler görmek
Rüyada bü¬yük gözler görmek, yaradan tarafından gelecek yardıma işaret eder.
Rüyada mavi göz görmek
Rüyada mavi göz görmek, rüya sahibi için hayırlı bir aşk ve evlilik, dostluk, hayırseverlik ile tabir edilir.
Rüyada yeşil göz görmek
Rüyada yeşil göz görmek, sevgi ve muhabbete yorumlanır. Kimi yorumcular huysuzluk- dinden uzaklaşma olarak tabir etmektedir.
Rüyada siyah göz görmek
Rüyada siyah göz görmek, sıkıntı ve kedere düşmeye işaret eder.
Rüyada gözlerine sürme çektiğini görmek
Rüyada gözlerine sürme çektiğini görmek, rüya sahibinin çocuğu olur.
Rüyada iki gözünün beyaz oldugunu görmek
Rüyada iki gözünün beyaz oldugunu görmek, uzun sürecek olan sıkıntılar yaşayacaksınız.
Rüyada göz kırpmak
Rüyada göz kırpmak, göz kırptığınız kişi ile alay edeceğinize, gizli bir işe kalkışa¬cağınıza, ufak bir kaza geçireceğinize işarettir.
Rüyada farklı renkli gözler görmek
Rüyada farklı renkli gözler görmek, eskiden iki gözü farklı renkte olan kişilerin kem gözlü olduklarına inanılırdı. Size kötü gözle bakan ya da bencil düşünceleri olan biri mi var?
Rüyada göz renginin değiştiğini görmek
Rüyada göz renginin değiştiğini görmek, değişen renge göre birden fazla şekilde yorumlanır;
Rüyada gözlerinin renk değiştirip kırmızı olduğunu görmek, zor ve sıkıntı dolu günler kapıdadır.
Rüyada gözlerinin renk değiştirip yeşil olduğunu görmek, güzelliklere ve inancım sağlamlığına işaret eder.
Rüyada gözlerinin renk değitirip siyah olduğunu görmek, maddi ve manevi sıkıntılar çok yakın. Hazırlıklı olun.
Rüyada gözünün çıktığını görmek veya Rüyada tek gözlü olduğunu görmek
Rüyada gözünün çıktığını görmek veya Rüyada tek gözlü olduğunu görmek, sağlık sorunları ve maddi sorunlar yaşayacaksınız. Dinen zayıflığa işaret eder. Kimi yorumculara göre olaylara tek yönlü baktığınıza, beklentilerinizin tek yönlü olduğuna işaret eder.
Rüyada alnın ortasında üçüncü göz görmek
Rüyada alnın ortasında üçüncü göz görmek, Psişik doğa ve evrensel haberdarlık durumunu simgeler.
Rüyada tek gözlü bir adam görmek
Rüyada tek gözlü adam görmek, hayra yorulmaz. Çünkü iblis, deccal tek gözlüdür.
Rüyada birinin alnının ortasında üçüncü bir gözü olduğunu görmek
Rüyada birinin alnının ortasında üçüncü bir gözü olduğunu görmek, iç bilgelik ya da bilgi kaynağını temsil eden bir guru figürü olarak yorumlanabilir.
Rüyada gözünün morardığını görmek
Rüyada gözünün morardığını görmek, yanlış anlaşılmalardan dolayı yakınlarınızla sorunlar yaşıyorsunuz.
Rüyada göz göze gelmek
Rüyada biriyle göz göze gelmek, size iyi gelecek bir aşk yaşayacaksınız.
Rüyada göz ucuyla bakmak
Rüyada göz ucuyla bakmak, kin ve nefrete delalet eder.
Rüyada birçok gözü olduğunu görmek
Rüyada birden çok gözü olduğunu görmek, dinin tüm gereklerini yerine getirmeye işaret eder.
Rüyada şaşı göz görmek
Rüyada şaşı göz görmek, hilekar ve üçkağıtçı, yalancı, riyakar kimse ile tabir edilir.
Rüyada gözlerinin güzelleştiğini görmek
Rüyada gözlerinin güzelleştiğini görmek, hidayete ermeye, ilim sahibi olmaya yorumlanır.
Rüyada güzel göz görmek
Rüyada güzel göz görmek, mutluluğa, sevinçli günlere, ilim ve imana işaret eder.
Rüyada bir çift güzel göz görmek, rüya sahibinin koruma altında olduğuna, kendinden emin olmaya işaret eder. Fakir bir kimse gözlerini güzel olarak görürse zenginlik kapıdadır.
Rüyada çirkin göz görmek
Rüyada çirkin göz görmek, duymak istemediğiniz kötü sözler işitebilirsiniz. Nazara ve sinsi düşmana da işaret eder.
Rüyada gözünü çıkardığını görmek
Rüyada gözünü çıkarmak, bir çıbanın altını eşeleyecek ve iltihabı akıtacaksınız. Rüyada gözünü çıkarmak, hayattın gerçeklerinden uzak durmaya, kötülüklere bilinçli olarak göz yummaya ve sessiz kalmaya işaret eder..
Rüyada iki gözünü çıkarmak
Rüyada iki gözünü çıkarmak, sevgiliden ayrılmaya işâret eder.
Rüyada göz oymak
Rüyada göz oymak, uzun ömür ile tabir edilir.
Rüyada gözüne perde indiğini görmek
Rüyada gözüne perde indiğini görmek, sıkıntıya işaret eder. Olayların tamamına hakim olamadığınız için verdiğiniz kararlar sağlıklı olmayabilir. Dikkatli olmalısınız. Sıkıntılarınızı atlattıktan sonra feraha çıkacak, mutluluğa ereceksiniz.
Rüyada gözkapakları görmek
Rüyada gözkapağı görmek, malı için sadaka vermeye işaret eder. Mutluluk ile tabir edilir.
Rüyada gözde çapak görmek
Rüyada gözde çapak görmek, çocuğa işaret eder.
Rüyada gözün zayıf gördüğünü görmek
Rüyada gözün zayıf gördüğünü görmek, haramdan uzak durmaya işaret eder.
Rüyada gözlerini yummak
Rüyada gözlerini yummak, inançlarının gereğini yerine getirmeye, haramdan uzak durmaya işaret eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
Rüyada gözlerini kapamak
Rüyada gözlerini kapamak, zarara uğramaya hüzne, din değiştirmeye işaret eder..
Rüyada gözleriyle yürümek
Rüyada gözleri ile yürümek, hastalığa işâret eder.
Rüyada birinin gözünü yemek
Rüyada birinin gözünü yemek, rüyanızda gözünü yediğiniz kişinin malını yiyeceğinize delalettir..
Rüyada kalbinde göz bu¬lunduğunu görmek
Rüyada kalbinde göz olduğunu görmek, rüya sahibinin dünyaya kalp gözünün açık olduğuna, dininin gereklerini yerine getirdiğine işaret eder.
Rüyada vücudunda göz veya gözler bulunduğunu görmek
Rüyada vücudunda göz veya gözler olduğunu görmek, mal mülk ile yorumlanır.
Rüyada gözüyle zina yapmak
Rüyada gözü ile zina yapmak, harama el uzatmaya, namahrem kadınlara bakmaya işaret eder.
Rüyada gözünün demirden olduğunu görmek
Rüyada gözünün demir olduğunu görmek, sıkıntıya düşmeye, arsızlığa işaret eder.
Rüyada gözüne birşey düştüğünü görmek
Rüyada gözüne birşey düştüğünü görmek, dosttan ayrı düşmeye, gözün açıklığına işaret eder.
Rüyada gözlerinin mahvolduğunu görmek
Rüyada gözlerinin mahvolduğunu görmek, yaradanın gazabına uğramaya işaret eder.
Rüyada göz ağrısı çekmek
Rüyada göz ağrısı çekmek, hastalığa, inanç eksikliğine, batıl inanca işaret eder.
Rüyada gözlerinde hastalık oldugunu görmek
Rüyada gözlerinde hastalık oldugunu görmek, evlat ile tabir edilir. Rüya sahibi malını kaybedebilir veya hastalanabilir.
Rüyada gözlerinden hasta olduğunu görmek, elden çıkacak mala ya da bir hastalık geçireceğinize delildir.
Rüyada gözlerinde ağrı oldugunu görmek
Rüyada gözlerinde ağrı oldugunu görmek, dinde zayıflık, ölüm ile yüzleşmek demektir. Ağrının miktarına göre yorumun şiddeti değişir.
Rüyada gözlük takmak
Rüyada gözlük takmak, ilim tah¬sili için gurbete çıkacağınıza, gözünüzün açıklığına işaret eder.
Rüyada göz doktoru görmek
Rüyada göz doktoru görmek, insan¬ları doğru yola çağıran, dini ıslah eden, hidayete ermeye yardımcı olan, sapıklıktan kurtaran, hayır yapan ve dostları bir araya getiren kimseye işaret eder.
Rüyada patlak göz görmek
Rüyada patlak göz görmek, sürprizleri, aşırı heyecanlanmayı ya da korkmayı simgeler.
Rüyada gözünün patladığını görmek
Rüyada gözünün patladığını görmek, hatanızın bedelini ödeyeceksiniz ve cezasını çekeceksiniz.. Kimi yorumculara göre uzun ömür ile tabir edilir.
Rüyada gözlerinin yabancı birinin gözleri olduğunu görmek
Rüyada gözlerini yabancı birinin gözleri olduğunu görmek, sizin için doğru olan yolu ararken başkalarının yardımına ihtiyaç duyuyorsunuz ve beklediğiniz yardımı alıyorsunuz.
Rüyada gözlerini yitirdiğini görmek
Rüyada gözlerini yitirmek, bir yakınınızı kaybedebilir veya bir yardım alabilirsiniz. Kimi yorumculara göre bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyip sizinle ilgili olmayan herşeye gözlerinizi kapayıp, kulaklarınızı tıkadığınıza, üç maymunu oynadığınıza işaret eder.
Rüyada kör olduğunu görmek
Rüyada kör olmak, rüya sahibinin günahının büyük olduğuna veya büyük bir günaha gireceğine işaret eder. Aynı zamanda büyük bir keder ve sıkıntıyla karşı karşıya geleceğinize işaret eder.
Rüyada kör bir adamı görmek
Ibn-i Kesir’e göre; Rüyada kör bir adamı görmek, gurbete gitmeye işaret eder.
Rüyada kirpikleri yolunmuş göz görmek
Rüyada kirpikleri yolunmuş göz görmek, dini inancınızı zedeliyorsunuz.
Rüyada kirpiğinin yolunduğunu görmek
Rüyada bir kirpiğinin yolunduğunu görmek, sizi küçük düşürüp, elaleme rezil etmek isteyen düşmanlarınız var.
Rüyada göz görmenin psikolojik acıdan anlamı;
Rüyada göz, şeylere, kendinize ve başkalarına bakma şeklinizi simgeleyebilir. Hastalıklı bakan, üzüntülü bir göz vb. mi? Bu şekilde gözleriniz kendinizi temsil eder.
Rüyada gözün şekli önemli bir etmen olabilir. Rüyada balık şeklinde göz görmek, balığın simgesini taşıyabilir: Sözgelimi doğurganlık (yani büyüme ve yeni yaşam potansiyeli); dişilik; ya da bilinçaltı, özellikle orada bulunan yenilenme ve yaratıcı değişme güçleriyle ilgiliyse.
Rüyada göz görmek
İnsanın iman nuruna, kalb gözüne, feraset ve sezgi gücüne, Göz ucuyla bakmak kin ve nefrete, Birçok gözü olmak dindar ve salih kul olmaya, Tek gözlü olduğunu görmek, meselelere tek yönden bakmaya, yalnız bir taraftan menfaat beklemeye; dinen zayıflamaya,, erkek kardeşi yahut çocuğu varsa birinin ölmesine yahut doğru sözlü, mümin bir kimseye, Gözlerini yitirmek yardım görmeye yahut çocuğun vefat etmesine yahut kendisini ilgilendirmeyen şeylere bakmamaya, Şaşı göz üçkağıtçı ve yalancı insana, Güzel göz sevinç, neşe ve akllılığa, iman ve ilim aydınlığına, Çirkin göz kötü söz ve nazara, Kirpikleri yolunmuş göz dine zarar vermeye, Bir kirpiğinin yolunması, kendini rezil etmek isteyen düşmana, Sağ göz erkek, sol göz kız çocuğuna, Gözünü çıkardığını görmek bir çınanı deşmeye, bir iltihabı akıtmaya, Göz oymak uzun ömre, Göze perde inmesi üzüntü ve kedere, buna sabrederek erişilecek ecir ve mutlulğa, Gözkapakları malı koruyan her türlü tedbire ve onu gövenceye alan zekata, Gözkapakları sevinç ve mutluluk sebebi olan şeylere, Gözkapaklarının kenarı din ve imanı koruyan tedbir ve amellere, Gözde görülen çapak çocuğa, Gözün zayf görmesi haramlardan mümkün mertebe kaçınmaya, Gözleri yummak haramlardan kaçınıp, farz ibadetleri yerine getirmeye, Göz Ağrısı ve ondagözlenen hastalık ve çirkinlik din ve dünyalıktaki noksanlığa, gerçeklere gözlerini tıkayıp batıl şeylerle ilgilenmeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Gözyaşı.)
Size zarar vermek isteyen bir kişi tarafından gözlemlenmektesiniz. Bu Rüya, birinin sevgilinizi elinizden almaya çalıştığı anlamına da gelir.
Rüyasında bir çift güzel göz gören kişi, büyük birisi tarafından korunuyor demektir. Kişinin kendine güveneceğine ve sıkıntılarını aşacağına işarettir. Çirkin göz ise sinsi düşmandır. Göz kapanır ise insan bir zarara uğrar. Göz Rüyalarına dikkat etmek gerekir.
Rüyada göz görmek ne anlama gelir?

Hidayet, doğruluk, basiret, evlat ve kadın için koca ile tabir olunur. Gözünün kör olduğunu gören, ya hakikati görmez olup sapıklığa düşer ya da en çok sevdiği çocuğunu kaybeder. Sağ göz, oğlan çocuğunu; sol göz kız çocuğunu temsil eder. Gözüne bir şey battığını gören kadınsa, kocasını kaybeder; erkekse, dalalete düşer veya çocuklarından birini kaybeder. Tek gözü olduğunu gören, dinle alakasını keser yahut başkalarının himmetine muhtaç olur. gözlerle ilgili en kötü rüya kendisini tek gözlü görmektir. Böyle rüya gören birinin çokça tövbe etmesi gerekir. Rüyada gözlerinin yabancı birinin gözleri oldğunu gören kişinin gözlerinin görmeyeceğine ve başka birinin ona yol göstermesine işaret eder. Eğer rüya sahibi o yabancıyı tanıyorsa,onun kızını alır veya ondan bir hayır görür. Bir kimse rüyasında kirpiğini birisinin yolduğunu görse, o adam onu rezil edecek düşmanıdır. Rüyasında gözlerinin kulak olduğunu gören kimse, kör olur ve gözüyle gördüğü her şeyi kulağıyla işitir. Rüyasında vücudunda bir çok gözler olduğunu gören kişi için bu rüyası onun çok dindar ve salih bir kimse olduğuna işarettir. Rüyada görüş noksanlığı sahibinin yakında mala muhtaç olacağına ve boşta kalacağına işaret eder. Çocuğu çok olan bir kimse böyle bir rüya görse, çocuklarının hasta olcaklarına işaret eder.
Rüyada Göz Görmenin Anlamı ve Yorumu
Rüyada göz görmek, nazara yorumlanır. Rüya sahibinin kıskanılan ve imrenilen biri olduğunu ifade eder. Aynı zamanda rüyada göz görmek, Rüyayı gören kişinin dış güzelliğinin ve iç güzelliğinin herkes tarafından kıskanıldığına yorumlanır. Bu yüzden kem gözlerin daima onu gözlediğine yorumlanır. Rüyasında göz gören kişinin yıldızının düşük olduğuna delalet eder.
Rüyada göz görmenin anlamı, inançtır. Rüyasında göz gören kişinin inancının tam olduğuna, Allah yolunda olduğuna, güzel huylu bir kimse olduğuna yorumlanmaktadır.

Rüyada Göz Göze Geldiğini Görmek
Hayırlı bir beraberlik yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada göz görmek, rüya sahibinin çok güzel ve mutlu bir hayatının olduğuna, etrafındaki kişilerin yaşadığı bu hayatı kıskandığı demektir. Bu yüzdende kişi nazara gelir ve işlerinin ters gideceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Mavi Göz Görmek
Sonsuz bir aşk yaşayacağına ve çok mutlu olacağına rivayet etmektedir.

Rüyada Gözün Çıktığını Görmek
Rüya sahibinin sağlık sorunları yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Gözün Morardığını Görmek
Rüya sahibinin yakınlarıyla yapacağı bir konuşmadan dolayı alınganlık yapacağına yorumlanır.

Rüyada Göz Renginin Değiştiğini Görmek
Rüya göz renginin değiştiğini görmek farklı yorumlara neden olur. Rüyada gözün siyah renk olması maddi sıkıntıya, yeşil olması güzel amellere, kırmızı olması ise hayatında birçok olumsuzluk yaşayacağına rivayet etmektedir.

Rüyada Tek Göz Görmek
Rüyasında tek göz gören kişinin, kötü bir geleceğinin olacağına, hayatının zorluklarla baş etmekle geçeceğine işaret eder.

Rüyada Kırmızı Göz Görmek
Rüyasında kırmızı göz gören rüya sahibinin, kötülük yapmaktan sakındığı hayatının, aldığı haberle şok geçirip,  kendini kötülük yapmaya adayacağına, etrafındaki kişilere zarar vereceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Yeşil Göz Görmek
Rüyasında yeşil göz gören kişinin, iş hayatında çok başarılı olacağına, istediği hayale kavuşacağı demektir.

Rüyasında kanlanmış göz gören kişinin, iyi ve sorunsuz giden hayatının bir anda tersine döneceğine, maddi sıkıntı çekeceğine delalet eder.

Rüyada Beyaz Göz Görmek
Rüyasında beyaz göz gören kişinin, öz güven eksikliği yaşadığına, vücudunun bir parçasını beğenmediğine işarettir.

Rüyada Beyaz Gözlü Köpek Görmek
Rüyada beyaz gözlü köpek görmek, hayıra yorulmaz. Kişiyi sorunlu ve sıkıntılı yani kötü günlerin beklediği anlamına gelmektedir.
+1 oy
 
Merhaba rüyamda bana bir adam güç elime doğru güc veriyordu ve  elimde tek masmavi göz işareti çıktı vardı bu ne demek
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)  
şu an yanında olmayan biri yanına gelebilir yada yeni biri ile tanışabiirsin. biriyle barışmada olabilir

İlgili rüyalar

+10 oy
64 yorum 1.2k okuma
mustafaharputi 24 Eylül 2019 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)   yazdı
+7 oy
7 yorum 216 okuma
+4 oy
68 yorum 793 okuma
mustafaharputi 6 Mayıs 2020 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)   yazdı
+5 oy
131 yorum 1.7k okuma
mustafaharputi 5 Mayıs 2020 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)   yazdı
+11 oy
185 yorum 2.7k okuma
+9 oy
79 yorum 2.4k okuma
+9 oy
78 yorum 2.7k okuma
mustafaharputi 25 Ekim 2019 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 110 okuma
terressa 28 Mart 2020 Tabir kategorisinde terressa Rüyazede (1.3k puan)   yazdı
+8 oy
1 yorum 111 okuma
melike56 14 Ekim 2019 Rüya kategorisinde melike56 Rüyazede (1.3k puan)   yazdı
+24 oy
101 yorum 1.9k okuma
mustafaharputi 5 Ekim 2019 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)   yazdı
+6 oy
36 yorum 1.1k okuma
+6 oy
54 yorum 798 okuma
mustafaharputi 8 Haziran 2020 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.9m puan)   yazdı
+7 oy
55 yorum 677 okuma


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

24.9k rüya

162k yorum

21.4k düş-ünce

7.8k üye

103 Aktif
2 Üye ve 101 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 11975
Dün : 22446
Toplam : 39769943
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...