Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+16 oy
3.3k okuma
mustafaharputi Tabir kategorisinde Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
düzenledi
Rüyada ölü görmek, sevilen birinin geleceğini haber verir. Ölü diri getirir. Rüyada ölü görüldüğünde korkulmamalıdır. Çünkü ölü hayra yorulur. Rüyada bir ölü görmek sevilen birinin geleceğini haber verir. Yani ölü diri getirir.

Rüyada kendinin ölüp dirildiğini görmek; isteklerinize kavuşacağınıza, ölü birine birşey vermek veya almak; bolluk içinde yaşayacağına, ölü bir kadını doğururken görmek; uzun süredir görülmeyen bir akrabadan haber alınacağına, ölmüş bir adam görmek; sevilen bir dostu kaybetmeye, bir ölünün tekrar dirildiğini görmek; güzel bir haber almaya ve bozulan işlerin tekrar yoluna gireceğine işarettir.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

93 Yorum

+12 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Bir kimsenin öldüğünü görmek

Rüyanızda bir kimsenin öldüğünü görmüşseniz, bu rüya etrafınızda olumsuz yorumları ve olumsuz tavırlarıyla enerjinizi çalan birisi olduğunun işaretidir. Bu kimselerin size nazar değdirebileceği gibi, işlerinizle ve hayatınızla ilgili olumsuz yorumlarının etkisi altında da kalabilirsiniz. Bu tarz kişilerden mümkün olduğu kadar uzak durmak gerekir. Olumsuz bakış açısına sahip kişiler enerjinizi aşağıya çektikçe, işleriniz de rast gitmemeye başlayacaktır.

Rüyada ölen kişinin tanımadığı bir kadın olduğunu gören kimsenin işlerinde biraz sıkıntı gözükebilir. Gelirinizi kaybetmeyeceksiniz ancak kısa süreliğine gelirinizde azalma olacaktır.
+12 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Eşinin öldüğünü görmek

Rüyanızda ölen kişi eşinizse ve öldükten sonra dirilirse, bu rüya, alım satım işleriyle ilgili gelir artışının müjdecisidir.
+12 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Aуrıса rüуаdа ölü birini görmеk görülеn ölü kişiуе görе fаrklı уоrumlаrа уоl аçаbilmеktеdir. Örnеğin rüуаdа ölü birini görmеk vе ölünün bir аdаm оlmаsı sеvilеn bir dоstun kауbеdilmеsinе işаrеt sауılır.

Görülеn ölünün dirilmеsi durumundа rüуа güzеl bir hаbеr аlınmаsı уаdа düzеni bоzulаn işlеrinin tеkrаr düzеlеrеk уоlunа girmеsinе dеlil kаbul еdilеbilmеktеdir.

Rüуаdа ölü görülmеsi ilе ilgili diğеr уоrumlаr şu şеkillеrdеdir;

    Rüуаdа ölü birini görmеk dini bаkımdаn еksik оlmауа, уоlсuluğа çıkmауа уаdа еvlеnmеуе işаrеt sауılır.
    Rüуаdа ölü birini görmеk rаhаtа kаvuşmауа, аni ölüm zеngin isеniz уоksulluğа, уоksul isеniz zеnginliğе dеlil sауılmаktаdır.
    Rüуаdа ölüm аnı dini tаrtışmауа, еvini tаşımауа, misаfiri hаzırlаmауа dеlil sауılmаktаdır.
    Rüуаdа ölü birini görmеktеn ziуаdе kеndini ölü görmеk sеvinç vе imrеnilесеk durumа gеlmеуе dеlil sауılmаktаdır.
    Rüуаdа ölü birini görmеk vе bu kişi üzеrindе fеrуаt еdеrеk аğlаmаk vааz vе nаsihаt dinlеmеуе
    Rüуаdа ölü birini görmеk görülеn kişi kеndisi isе dеfnеdilmеk tövbе еtmеdеn vеfаt еtmеуе
    Rüуаdа ölü birini görmеk vе bu kişinin kеndisinin ölmеdiğini söуlеmеsi о kişinin şеhitlik mаkаmınа ulаşmаsınа işаrеt sауılmаktаdır.

Rüуаdа ölü birini görmеk vе ölü kişiуi bеуаz, уеşil еlbisеlеr ilе sаğlıklı оlаrаk iуi durumdа görülmеsi о kişinin kаbirdеki durumunun iуi оlduğu şеklindе уоrumlаnmаktаdır.

Uzаktа уаşауаn birinin ölüm hаbеrini аlmаk о kişinin еksiklеr içindе оlmаsınа dеlil sауılır.
+12 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Oğlunun öldüğünü görmеk düşmаnındаn kurtulmаk оlаrаk уоrumlаnmаktаdır.

Rüуаdа ölü birini görmеk vе о kişiуi siуаh vе çirkin rеnklеrdеki еlbisеlеr içindе görülmеsi о kişinin çоk üzüntülü оlduğunu vе аzаp çеktiğinе dеlil sауılmаktаdır.

Rüуаdа ölü birini görmеk vе ölü kişi еrkеk kаrdеşi isе düşmаnın vеfаt еtmеsi уаdа zаrаrdаn kurtulmаsı şеklindе уоrumlаnmаktаdır.

Rüуаdа ölü birini görmеk vе bu kişinin еlini tutmаsı dеmеk ümidinin оlmаdığı bir şеуin gеrçеk оlmаsınа işаrеt sауılır.

Rüуаdа ölü birini görmеk vе ölünün kеndisinе уiуесеk vеrmеsi ummаdığı bir rızkа kаvuşmаsınа dеlil sауılmаktаdır.
+12 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölülerin dirilmesi, son derece çeşitli anlamlara sahiptir ve farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada ölünün dirilmesi, umutların tamamen tükendiği bir konuda yeniden umutlanmayı ifade ederken, mutluluk kurulan hayallerin kabul olacağına da işaret eder. Öte yandan, rüyada ölünün canlanması da haneye gelin ya da damat geleceği şeklinde de yorumlanabileceği gibi, bebek geleceğini de müjdesi olarak kabul görür.

Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki: Rüyada bir ölünün dirildiğini görmek, salâha ermeye ve hiç ummadığı yerden mesrur olacağı bir şeyin gelmesine delâlet eder.

Ibn-i Sirîn (rh.a.) demiştir ki: Rüyada bir ölünün dirilerek kendisine sen ölü müsün diye sorunca, hayır ben diriyim dediğini görmek, o ölünün ahiretteki saadetine ve güzel haline delâlet eder.
+11 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
RÜYADA ÖLÜNÜN DİRİLMESİ VE KONUŞMAK

Hayatını kaybeden kişinin huzurlu bir ahiret hayatına sahip olması şeklinde yorumlanır ve anlamlı, güzel bir rüyadır. Bu kişi eğer size çok yakın biri ise, onun eksikliğini daha çok hissedebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda onunla konuşmak, dertleşmek isteyebilir; anılarınızı özlemle anabilirsiniz.
+11 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
RÜYADA ÖLÜNÜN MEZARDAN ÇIKTIĞINI GÖRMEK

Uzun süredir görmediğiniz ve iletişiminizin eksildiği insanları ile bir araya gelmek, konuşmak anlamını taşır. Bu görüşme, mevcut problemi çözmek için konuşmanız şeklinde de yorumlanabilir.
+10 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
RÜYADA ÖLMÜŞ ANNENİN DİRİLDİĞİNİ GÖRMEK

Hayırlı bir evlat olmaya ve anneniz hayatta olsa sizinle gurur duyacağına yorumlanır. Şu günlerde yaşadığınız bir mutluluğu anneniz ile paylaşmak isteyebilir ve bunun için de üzüntü duyabilirsiniz. Hayatınızda hayırlı bir gelişme olabilir.
+9 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
RÜYADA ÖLMÜŞ BABANIN DİRİLDİĞİNİ GÖRMEK

Maddi konularda daha da güçlenmek ve özellikle mesleki hayatta çok daha başarılı olmaya yorumlanır. Örneğin iş hayatında yükselişiniz sizi gururlandırabilir, babanız hayatta olup onun da sizin bu başarınıza şahit olmasını isteyebilir, üzüntü duyabilirsiniz.
+11 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölen kimsenin sizi öpmesi

Rüyanızda ölen bir kimse sizi öperse, aile tarafından gelecek paraya delalet eder.
Ölen kimseyi öpmek

Rüyanızda ölen bir kimseyi öpmüşseniz, bu rüya, istediğiniz şeyleri söylemek konusunda çoğu kez tereddüt ettiğinize ve genellikle dilinizin ucuna gelen şeyleri söyleyemediğinize yorulur.
+9 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölen kimsenin elini tutmak

Gerçekleşmesini istediğiniz hayalleriniz konusunda umudunuzu yitirmişsiniz. Beklemediğiniz bir şekilde hayalleriniz gerçekleşecek.
+10 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölen kişinin sizden bir şey istemesi

Böyle bir rüya üzerinde durulması gereken bir rüyadır. Bu rüya mesaj taşımaktadır. Ölen kişinin sizden ne istediğine dikkat edin. Eğer elinizden geliyorsa istediği şeyi gerçekleştirin. Eğer ölen kişi sizden onun için bir şey yapmanızı istemişse bunu gerçekleştirmelisiniz. Ölen kişinin sizden istediği şey, çevrenizdeki muhtaçların ihtiyaçlarına delalet eder. Ölen kişi sizden para istemişse, etrafınızda paraya ihtiyacı olan düşkünlere maddi yardımda bulunabilirsiniz. Bu tamamen rüyanızın nasıl devam ettiğine göre sizin yorumunuza bağlı olacaktır.
+10 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölen kişinin aslında ölmediğini görmek

Böyle bir rüya sizi sevindirecek haberler alacağınıza delalet eder. Eğer ölen kişi, ölmediğini kendi ağzıyla söylemişse, bu onun cennette olduğunu gösterir.

Rüyanızda gördüğünüz bu kişi anneniz ya da babanızsa ve onları diri bir şekilde görmüşseniz, sıkıntı ve kaygılarınızın yersiz olduğuna delalet eder. Bu rüya sevineceğiniz olaylara ve mutluluğa yorulur.
+9 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölen kişinin hasta olması

Gerçek yaşamda ölen bir kişinin rüyanızda hasta olması, dini bir görevden mesul olduğunuza yorulur. bu rüya bazen kötü bir habere ve aile içinde huzursuzluğada yorulur.
+9 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölen kişinin yemek vermesi

Hanenizde bereketiniz artacak ve beklemediğiniz şekilde rızıklandırılacaksınız demektir. bu anlamda ummadığınız bir desteği simgeler
+8 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölen bir kişiyi dövmek

Rüyanızda ölen bir kişiyi dövdüğünüzü görmüşseniz bu rüya üç farklı şekilde yorumlanmaktadır. Bu rüya, kaybettiğiniz bir eşyanızın geri geleceğine yorulabileceği gibi bir seyahat yaparak hayrınıza olan şeyler elde etmeye de yorulabilmektedir. Rüyada ölen kişiyi dövmenin bir diğer tabiri ise sizin ölen bu kimse için dua ettiğinizdir.
+8 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada birinin ölmesi

Eğer ölen kişi sevdiğiniz bir kişi ise fakat bu kişi aynı zamanda kan bağınızın veya aşk ilişkinizin olmadığı bir kişi ise mali olarak zararlara uğrayacağınıza delalet eder.
MelisB Karabasan (572 puan)  
Rüyada ölmüş gördüğümüz kişiyle kan bağımız varsa ne anlama gelir? Teşekkür ederim.
MelisB Karabasan (572 puan)  
Çok teşekkür ederim.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
rica ederim.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölü arkasından ağlamak

Rüyanızda ölen bir kişinin arkasından üzüntüyle ağladığınızı görmeniz canınızı sıkacak bir mekana gireceğiniz anlamına gelir.

Rüyada ölen bir kişinin arkasından ağlayan ve bunu gösteriş için yapan kişiler görmeniz, günahlarınızın arttığına işaret eder. Doğru yolu bulmanız için uyarı niteliğinde olan bu rüyayı dikkate almanızda fayda vardır.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Kendisini ölmüş olarak görmek

Rüyanızda kendinizi ölmüş olarak görmüşseniz bu rüya hayırlara vesiledir. Şansınız artacak ve işleriniz yolunda gidecek demektir.

Rüyanızda mezara kadar sizi taşımışlar fakat gömmemişlerse, bu rüya, şan ve şerefiniz artacağının, çevreniz tarafından takdir edileceğinizin habercisidir.

Eğer rüyanızda defnedilmişseniz, bu rüya, dünya hayatınızdan uzaklaşarak günahlarınızdan arınacağınıza yorulur.

Rüyanızda öldükten sonra dirilmiş iseniz bu rüya günahlarınızdan tövbe edeceğinize delalet etmektedir.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölen kimseyi soyunmuş görmek

Ölen bir kimseyi soyunmuş halde görmeniz, manevi yaşamınızın azalacağına işaret eder. Uyarı niteliği taşıyan bu rüya dikkate alınmalıdır. İçsel dünyanızla ilgili bir analiz yapmalı ve maneviyatınızı kuvvetlendirmeye çalışmalısınız.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölümsüz olmak

Rüyanızda ölümsüz olduğunuzu görmeniz, sabit fikirli olduğunuza ve yeniliklere açık olmadığınıza işaret eder. Bu durum hayatınızda ilerleme kaydetmenizin de önüne geçmektedir. Yeniliklere açık olduğunuzda, yeni kapılar da size açılacaktır. Bu nedenle tabularınızı biraz yumuşatmanızda fayda olacaktır. Böylece yeni fırsatları da rahatlıkla görebilirsiniz. Belki de hoşlanmadığınız bir durum size fayda sağlayacaktır. Bu nedenle bu rüyayı uyarı niteliğinde değerlendirmenizi tavsiye ederiz.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölüm haberi almak

Rüyanızda bir kimsenin ölüm haberini almanız, amaçlarınız doğrultusunda verdiğiniz kararların sizi tam tersi yöne götüreceğine işaret eder. Birinin ölüm ilanını görmeniz ise yaşamınızda olan değişimleri ifade eder. Bu değişimler sizin kararınızla olacaktır.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölü taşımak

Rüyada ölü taşımak hayra yorulmaktadır. Devlet kapısında olan işlerinizin yolunda gideceğine delalet eder. Bu rüyanın bir diğer tabiri ise memuriyete geçiş yapacağınız şeklindedir.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölü hayvan

Rüyada görülen ölü hayvanlar, rüya sahibinin karakterinin bir parçasını temsil etmektedirler. Karakterinizdeki bu parça büyük olasılıkla sizin hoşlanmadığınız bir parçadır. Örneğin birinden nefret ediyorsanız bu nefretinizden vazgeçmeniz gerektiğini kendi kendinize anlatmaya çalışıyor olabilirsiniz. Bir diğer taraftan bu rüya daha dengeli bir kişilik sergilemek istediğinizin de bir göstergesi olabilir.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Eşinin öldüğünü görmek

Bu rüya yalnızlık korkunuzun yansımasıdır.
Babanın öldüğünü görmek

Rüyasında babasının öldüğünü gören kişi, babasına karşı içten içe öfke duymaktadır. Böyle bir rüya görmüşseniz, babanıza olan öfkenizin sebebi, ihtiyaç duyduğunuzda babanızın sizi desteklememesi ve gerekli takdiri göstermemiş olmasıdır.
Annenin öldüğünü görmek

Rüyada annenizin ölmüş olduğunu görmeniz, annenizden beklediğiniz ilgiyi alamamış olduğunuzu ifade eder. Bu durum çocukluğunuza ait bir hatıra olabileceği gibi, şu anda da yaşanıyor olabilir. Annenize olan öfkenizi görmek istemeyip bastırdığınızı bilinçaltınız size anlatmaya çalışıyor.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Erkek kardeşin öldüğünü görmek

Bu rüya maddiyatla ilgilidir. Maddi bir kayıp yaşamış olabilirsiniz veya maddi bir kayıpla ilgili kagılarınız olabilir.
Kız kardeşin öldüğünü görmek

Rüyanızda kız kardeşinizin ölmüş olduğunu görmeniz, tek başınalık duygunuzun yansımasıdır.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada evladının öldüğünü görmek: Umutsuzluğa kapılmak olarak yorumlanır. Bu dönemlerde başınıza gelecek bir olayda çaresizlik içinde kalabilir, çevrenizden yardım isteyebilirsiniz.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölü gömmek: Geçmişinizde hayatınızı etkileyen birisini yeniden hatırlayacağınız anlamına gelir. Bu kişi yeniden karşınıza çıkabilir ve yeniden hayatınızı mahvedebilir.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
üyada ölmüş kişiyi mezarda görmek: Kariyerinizde zorlu döneme gireceğinize işarettir. Alacağınız önemli kararlara dikkat etmeli ve size yöneltilen görevleri sorgulamalısınız.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Gerçek hayatta ölmüş birisine rüyada para vermek: Yaptığınız hataları örtmeye çalışsanız da daha çok yerin dibine girebilirsiniz. Arkasından konuştuğunuz birisinin sizi öğrenmesi şeklinde yorumlanır.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölü hayvan görmek: Savunduğunuz bir olayda başınızın derde gireceğine işaret eder. Kariyerinizde zorluklar yaşabilir, bu zorlukları aşmaya çalışırken engellerle karşılaşabilirsiniz.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölü bebek görmek: Güvendiğiniz birinin arkanızdan vuracağına işaret eder. Sizi umutlandıran bir olay bu sıralar dibe batabilir.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada birden fazla ölü görmek: Katıldığınız toplantılarda ya da girdiğiniz kalabalık ortamlarda işlerin istediğiniz şekilde gitmeyeceğine yorumlanır. Kariyerinizde derdinden etkilenebilirsiniz.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölü görmek hayra yorulur. Ölmüş insanların rüya aleminde söyledikleri dogru olarak çıkar. İnsanın kendisini ya da baskasını ruyada ölmus görurse, onun ahlakının bozulmasına yorumlanır. olunun guldugunu görmek vicdanınızın rahat olacagını isaret eder.
Rüyada ölü görmek, sevilen birinin geleceğini haber verir. Ölü diri getirir.

Rüyada ölü görüldüğünde korkulmamalıdır. Çünkü ölü hayra yorulur. Rüyada bir ölü görmek sevilen birinin geleceğini haber verir. Yani ölü diri getirir.

Rüyada kendinin ölüp dirildiğini görmek; isteklerinize kavuşacağınıza, ölü birine birşey vermek veya almak; bolluk içinde yaşayacağına, ölü bir kadını doğururken görmek; uzun süredir görülmeyen bir akrabadan haber alınacağına, ölmüş bir adam görmek; sevilen bir dostu kaybetmeye, bir ölünün tekrar dirildiğini görmek; güzel bir haber almaya ve bozulan işlerin tekrar yoluna gireceğine işarettir.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölmek dince eksikliğe ve itikat bozukluğuna; yolculuğa, bir yere taşınmaya yahut yoksulluğa yahut evlenmeye,
Ölüm bazen uzlete, rahata kavuşmaya yahut şerefe; âni ölüm yoksul için zenginliğe, zengin için yoksulluğa,
Ölmek, bir hatadan yahut günahtan pişman olmaya, ölüm belirtileri olmadan, uyurken hastalanmaksızın öldüğünü görmek ömrünün uzun olmasına,
Bir şeyden korkan yahut üzüntü ve sıkıntı içinde olan kimsenin öldüğünü görmesi hayra ve esenliğe,
Ölü olduğunu görmek sevince ve imrenilecek güzel bir duruma gelmeye,
Ölüm anı ve onun sıkıntılarını çektiğini görmek çıkar için insanlara zulmetmeye,
Bazen ölüm anı dinde tartışmaya, ev taşınmaya, borç ödemeye, evlenmeye, misafiri hazırlamaya, bir sanattan diğer sanata geçmeye yahut haklardan istifade etmeye,
Ölü üzerine feryad ederek ağlamak vaaz ve nasihate,
bu ağlamayı dinlemek çirkin koku yayan bir yeri açmaya ya da çalgı aletlerinin çalındığı bir merasimde bulunmaya; bir fitne çıkarmaya,
Ölü ardından üzüntüyle - sesli de olsa- ağladığını görmek sevinç ve sürura,
Ölü üzerine ücretle ağlayan kadınları görmek durumun değişmesine, çirkin amellere,
Ölerek toprak zeminde çıplak kaldığını görmek yoksulluğa, bir yatağın üzerinde kendini böyle görmek dünyasının iyileşmesine,
bir sedir üzerinde ölüp çıplak kaldığını görmek şeref ve rütbeye,
Öldüğünü, tabuta konarak omuzlar üzerinde mezara götürüldüğünü fakat defnedilmediğini görmek dünyaca yücelmeye ve büyük bir mevkiye geçmeye,
defnedilmiş ise dünyanın kendisine galip gelmesine;
Öldüğü halde kefen, tabut ve yıkanmak gibi şeyleri görmemek bir şeyin kırılmasına yahut yıkılmasına,
Ölüp de defnedildiğini görmek tövbe etmeden vefata,
öldüğü halde dirildiğini görmek tövbe etmeye,
Öldüğü halde yaşadığını görmek yoksulluktan so a zengin olmaya, günahlarından tövbe etmeye, yolcu ve gurbette ise vatanına dönmeye,
Bilinmeyen kadının ölmesi yağmur yağmamasına, bu kadının dirilmesi bereketli yağmurlara,
Hanımının ölüp tekrar dirildiğini görmek ziraat ve harmandan fayda görmeye,
Kadınların vefatı çocukların ölümüne,
çocukların ölümü kadınların vefat etmesine,
Ölmüş birinin ölmediğini söylemesi, onun durumunun şehidlik makamı olduğuna,
Ölmüş birini sırtına almak dinsiz birinin meşakkat ve sıkıntısını üzerine almaya,
Ölüyü, mutad olan şeklin dışında yüklendiğini görmek haram mala,
Ölü taşıdığını görmek devlete hizmet etmeye,
Ölmüş birini hasta olarak görmek, onun dini bir vazifeden sorumlu tutulduğuna,
Ölmüş birinin kişinin kendisi ve insanlar için bir şeyi haber verdiğini görmek, bu haberin aynen çıkmasına;
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
ölü geçmişte olmayan bir şeyi haber vermiş ise bu rüyanın geçersiz olmasına,
Ölüyü güzel bir sedirde görmek, onun Cennette olduğuna,
Ölüyü beyaz, yeşil elbiseler içinde yahut sağlıklı ve iyi durumda görmek, onun kabirdeki halinin iyi olduğuna;
siyah ve çirkin renkli elbiseler içinde ve üzüntülü görmek azap çektiğine,
Ölünün ardı sıra gitmek, ölen kimsenin meslek ve işine, görüş ve düşüncesine uymaya,
Ümamın ( önder konumdaki kimselerin) ölmesi şehrin yahut o yerleşim alanının harap olmasına,
Uzaktaki yahut kaybolmuş birinin ölüm haberini almak, onun dice noksanlık içinde olduğuna,
Oğlunun öldüğünü görmek düşmanından kurtulmaya,
kızının öldüğünü görmek ümitsizliğe,
Erkek kardeşinin öldüğünü görmek düşmanın vefatına yahut zarardan kurtulmaya,
Ölü ile arkadaşlık etmek yolculuğa ve bununla erişilecek hayra,
Ölüyü yediğini görmek uzun ömre,
Ölünün bir şey yemesi, o şeyin pahalılaşmasına,
Ölmüş anne ve babalarının sağ olduklarını görmek korkudan emin olmaya, sevinç ve mutluluğa,
Ölüyü dirilttiğini görmek birinin hidayetene vesile olmaya,
Ölmüş birinin ikinci kez öldüğünü görmek, onun adaşı yahut yandaşı olan birinin yefat etmesine,
Ölünün bir yerinden şikâyet ettiğini görmek, onun bir şeyden sorumlu tutulduğuna,
Ölüye bir şey vermek - eğer ölü bunu almış ise- mal veya dünyalığına gelecek zarara,
Ölünün yenecek bir şey vermesi ummadığı yerden rızka nail olmaya,
Ölünün elini tuttuğunu görmek, ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine,
Ölü bir kimseyle kanuşmak uzun ömre,
Tanıdığı bir ölüyü öpmek veya onun tarafından öpülmek onun vereselerine bıraktığı mal ve ilminden istifade etmeye,
tanınmayan ölüyü öpmek tahmin edilmeyen bir yerden mal ve dünyalığın gelmesine,
Ölü ile cinsi münasebette bulunmak ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine ya du bu işin ölünün vereseleri tarafından gerçekleşmesine yahut o ölüyü hayırla yâd etmeye,
Ölmüş birinin bir diriyi dövmesi, dövülen kimsenin dinen sakıncalı bir iş işlediğine,
Ölmüş birini dövmek - eğer ölü buna razı ve itaat ediyorsa- döven kimsenin ölüye hayır ve duâ ettiğine ya da yolculuk yaparak bir hayra ermeye yahut kaybettiği şeyi bulmasına,
Ölüyü soymak, eşini boşamak için zorlanmaya, malında zulüm meydana gelmesine, yolculuğa, günahtan temizlenmeye, tövbe etmeye ya da -kâfir için- İslâmla şereflenmeye,
Ölmüş kimseyi uykuda görmek, onun durumunun iyi olduğuna,
Ölü üzerine namaz kılmak çirkin bir iş yapmaya yahut batıl amele delalet eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyanızda bir ölü görmeniz veya onunla konuşmanız, negatif insanların etkisi altında kaldığınızı gösteriyor olabilir. Rüyada ölü görmek bir diğer taraftan maddi kayıplarınızın bilinçaltınıza yansıması da olabilmektedir.

Rüyanızda sevdiğiniz birinin öldüğünü görmeniz, sevdiğiniz bu kişinin bazı özelliklerini artık onda bulamadığınızı gösteriyor olabilir. Bu kişiyi özel kılan özelliklerini düşünün. Şu anda hala aynı özellikleri onda görebiliyor musunuz?

Rüyanızda çocuğunuzun öldüğünü görmeniz, onun yaşamıyla ilgili kaygılarınızın yansıması olabilir. Çocuğunuz büyüdükçe kendi yaşamı ile kararları almaya başlar. Bu onun hayatındaki yeni bir yoldur. Çocuğunuzun yetişkin biri olmaya başlaması rüyanızda ölümle, yani yeni bir başlangıçla sembolize edilmiş olabilir.

Rüyanızda kendinizi ölmüş olarak görmüşseniz, hayatınızda bir geçiş döneminde olabilirsiniz. Bu geçiş çoğu zaman manevidir. Bir diğer taraftan yeni bir başlangıç arayışında da olabilirsiniz. Hayatınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir.

Eğer rüyanızda uzun bir süre önce ölen bir kimseyi görmüşseniz bu kişi aslında etrafınızda var olan bir başka kişi ile aynı özelliklere veya aynı ilişki derecesine sahip olabilir. Örneğin bir kimse rüyasında ölen babasını görmüşse, rüyadaki babası aslında gerçek yaşamında benzer bir ilişkisinin olduğu farklı bir kimsenin yansıması olabilir. Rüyalarınızda gördüğünüz kişiler, o özelliklere sahip olan çevrenizdeki kişilerle çoğunlukla benzerlik gösterebilmektedir. Bir diğer taraftan rüyanızda ölmüş birini yaşıyor olarak görmeniz, o kişiyi hayatta tutmak için bilinçaltınızdaki çabaları simgelemektedir.

Rüyanızda gerçek yaşamınızda hayatta olan anneniz, babanız veya bir sevdiğinizin öldüğünü görmeniz onları kaybetmekle ilgili olan korkularınızı sembolize eder. Bir diğer taraftan onları özlediğinizi ve onlarla olan ilişkilerinizin eski günlerdeki gibi olmasını istediğinizi de temsil eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölü yıkamak: Çevrenizdeki yardıma muhtaç insanlara faydanız dokunacak ve bu zamanlarda için ferahlayacak anlamına gelir. Vicdanen rahatlayabilir ve huzurlu günler geçirebilirsiniz.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Gerçek hayatta ölmüş birisinin rüyada hayatını kurtarmak: Geçmişte yaşadığınız olaylardan bu dönemlerde pişmanlık duyabilirsiniz. İşleri kurtarmaya çalışırken, daha da berbat etmemeye dikkat etmelisiniz.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Toplum arasında yer edinmiş bir söz vardır, o da; ölünün diri getirdiğidir. Bu söze benzer bir şekilde rüyada ölmüş bir kişiyi görmek, uzaktan birinin geleceğine haber niteliğindedir. Ölmüş bir kişiyi görmek; iş, aile ve sosyal hayatta güzel gelişmelere ve hayırlı haberler alınacağına işaret eder. Rüya içerisinde görülen ölmüş biri, eğer o kişinin tanıdığı, yakını, aile bireyi ise rüya sahibi için güç ve hayırlı ömür demektir. Peki, rüyada ölmüş birini farklı şekillerde görmenin anlamları nelerdir?Rüyada, ölmüş biri ile konuşmak; rüya sahibi için sıkıntılarından kurtulacağının habercisidir. İşsiz ise iş bulacağı, işi var ise işinde güzel yerlere geleceğine işaret eder. Rüyada ölmüş bir insanın beklerken görülmesi; o insanın hayatında başarılar elde edeceğine, ayrıca mesleğinde daha güçlü yerlere geleceğine yorumlanır. Rüyada ölmüş bir kişiyi günah işlerken görülmesi; rüya sahibinin çok istediği bir yerde hedefine ulaşmasına engel olacak bir şeye delalettir. Hayatına kötü bir kalbi olan birisi gireceğine işaret eder. Rüyada öldüğünü görmek; rüyada bir kişi öldüğünü görürse, bu rüya sahibi için hayırlı bir rüyadır. Genellikle kişinin mutluluğuna ve sıkıntılardan kurtulup rahatlamasına yorumlanmaktadır.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölmüş birini sırtına almak; bu rüyayı gören kişi, inancı olmayan bir kişiden zarar göreceğini haber verir. Eğer bu ölmüş kişi tanınıyor ise onun ahirette güzel bir mevkide olduğuna yorumlanır. Rüyada ölü ile dostluk yapmak; bir ölü ile arkadaş veya dost olmak, rüya sahibinin yolculuğa çıkacağının aynı zamanda çıkacağı bu yolculuktan hayır göreceğine işaret eder. Rüyada ölmüş birinin bir haber vermesi; ölmüş birinin rüya sahibine gelerek haber vermesi, verdiği haberin gerçekleşeceğine işarettir. Eğer ölü kişi güzel bir haber veriyorsa, güzel gelişmelerin olacağına, mutluluklara ve kişinin isteklerinin kabul olmasına yorumlanırken eğer ölü kişi kötü bir haber vermişse, bazı sıkıntıların geleceğine ve maddi zorluklara yorumlanabilir. Ölü bir kimsenin halinden şikâyet etmesi; ahirette bazı sıkıntılarının olduğunun göstergesidir. Bu nedenle rüyayı gören kişi, o kişiye dua etmeli ve affını istemelidir. Rüya o ölmüş kişinin, dua istediğine yorumlanmaktadır.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Nablusi: Rüyada ölmek, dince eksik ve bozuktur. Ölümle beraber ağlaşarak tabut üzerine konup bir gurup adamların omuzlarında kabristana götürülüp henüz defnedilmemiş ise, rüya sahibinin dünyaca yücelmesine ve büyük bir mevkiye geçmesine delalet eder. Eğer toprağa defnedilmiş olursa, iyilik ümit edilmez, belki dünyası ona galip eür. Onun devletinde ve galibiyeti halinde ona tabi olanlar ve onun cemaati, cenazesine iştirak edenlerin miktarı kadardır. Herhalde o kimse halka zulüm ve onları kahreder.
Bir kimse rüyada öldüğünü ve ağlamak, kefen ve tabuta konulmak gibi ölüm alametlerinden, bulunduğu yerde hiç bir şeyin bulunmadığını görse, o kimsenin evinde bir odasının veya bir duvarının yıkılmasına yahut direk ve kerestesi gibi bir şeyin kırılmasına delalet eder. Eğer gasl ve kefen gibi ölüm işaretlerinden bir şey görse, bu rüya, aşırı bir dinsizliğe, eğer ağlamak ve bağırmak gibi şeyler olursa, rüya sahibinin dünyaca, şan ve mevkii'nin yükselmesine delalet eder. Bazı tabirciler, ölüm, yolculuk ve bir yerden başka bir yere nakildir. Bazıları da fakirliktir, dediler.
Rüyada ölen ve defnedilen kimse, tevbe etmeksizin ölür. Eğer kabrinden çıksa ona tevbe etmek nasib olur. Bazı tabirciler ölmek, evlenmeye delalet eder. Çünkü ölü, evlenecek şahıs gibi hoş kokulu şeylere ve yıkanmaya ihtiyacı vardır, dediler.

Rüyada öldüğünü ve bir gurup insanların omuzlarında götürüldüğünü, ancak defnedilmediğini gören kimse, düşmanını kahreder. Eğer memurluğa ehilse, memur olur.
Rüyada öldükten sonra yaşadığını gören kimse, fakirlikten sonra zengin olur, veya günahlarından tevbe eder. Eğer bu rüyayı gören misafir ve garip ise, salimen vatanına döner.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
anınmayan bir kadının ölmesi, yağmur yağmamasına, öyle bir kadının yaşaması ise, Allah (C.C.)'ın yağmurla yeryüzünü ihya etmesine delalet eder.
Kadınların ölmesi çocuklara aittir. Çocukların ölmesi de, kadınlara aittir. Çünkü kadınlar dinlerinin noksan ve akıllarının az oluşundan dolayı çocuklara benzerler.
Bir kimseye rüyada bir ölünün kendisinin ölmediğini haber vermesi, o ölünün şehitler makamında olmasına ve ahiret nimetleriyle nimet-lenmesine delalet eder.
Rüyada bir ölüyü yüklendiğini gören kimse, dinsiz bir adamın zahmet ve meşakkatini üzerine alır.
Rüyada ölülerin götürüldüğü şeklin dışmda bir ölüyü yüklendiğini gören kimse, haram mala nail olur.
Rüyada bir ölüyü ölülerin götürüldüğü bir şekilde yüklendiğini gören kimse, sultana hizmet eder.
Bir kimse rüyada bir ölünün hasta olduğunu görse, o ölü ile Allah (C.C.) arasında olan dinî bir işte mes'ul tutulacağına delalet eder.

Bir kimsenin, rüyada kabirde bulunanların kabirlerinden çıktıklarım ve halkın yiyeceklerini geriye hiç bir şey bırakmaksızın yediklerini görmesi, piyasanın pahah olmasına, kabirlerinden çıkıp kuyulardan tatlı suları içtiklerini görmesi, salgın bir veba hastalığına delalet eder.
Bir kimse rüyada tanıdığı bir ölünün öldüğünü ve ona ağlandığını görse, o ölünün ailesinden birisinin öleceğine delalet eder. Eğer ağlanmıyorsa, o ölünün ailesinden birisiyle evlenmesine, sevince ve evine gelin getirmesine delalet eder.
Rüyada ölünün kendisi hakkında veya başkası hakkında verdiği haber doğrudur. Çünkü ölü hakka yönelerek batıldan çıkmış ve batü şeyleri terketmiş olduğundan, hak ve doğrudan başka bir şey söylemez. Eğer o ölü geçmişte olmamış bir şeyi haber verse, bu rüya karma karışık bir rüya olduğundan itibar edilmez.
Bir kimse rüyada bir ölüyü güzel bir şekilde veya beyaz ve yeşil elbiseli olduğu halde güleryüzlü ve sevinçli olarak görse, o ölünün görüldüğü gibi ahirette nimetler içinde bulunduğuna delalet eder. Eğer ölünün saç ve sakalının tozlu ve dökük, elbiselerinin de çürümüş olduğunu veya ağladığmı ve yüzünü buruşturmuş olduğunu görse, o ölünün durumunun kötü olduğuna, kabirleri ziyaret etmeye ve devamlı olarak hayırla dua etmeye, bazan da bu rüya misafirlerini ağırlamasına ve fakirleri ziyaret etmeye delalet eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Bazı tabirciler rüyada bir ölü üzerine namaz kıldığını ve dua ettiğini gören kimse, anlayışsız ve hilesi az olan bir kimseye va'z eder.
Rüyada hanımının öldüğünü ve tekrar dirilerek yaşadığını gören kimse, ziraat ve harmanından fayda görür.
Rüyada bir ölü cesedi bulan bir kimse, bir mal bulur.
Rüyada ölü olan birisinin ardınca gittiğini gören kimse, o ölünün mesleğine uyar. Din ve dünyaca onun izini takip eder.
İmamın öldüğünü görse, şehir, harap olur. Nitekim şehrin harap olması, imamın ölümü olduğu ibi. İmamın ölemeyeceğini görse, ecelinin yaklaşmasına delalet eder.
Ölmek, büyük bir günahtan pişmanlıktır. Bazı tabirciler, ölüm alametleri olmaksızın rüyada uyurken hastalanmaksızın öldüğünü gören kimsenin, ömrü uzun olur.
Rüyada, ölüm anında ve ölüm sıkıntıları içinde olduğunu gören kimse, kendi menfaati veya başkaları için zalim olur.
Rüyada öldüğünü ve yer üzerinde çıplak olduğunu gören kimse, fakir olur. Eğer yatak üzerinde olursa, o kimse için dünya ferahlık olur, sedir üzerinde olursa, rütbe ve şerefe nail olur.
Rüyada kaybolmuş birisinden ölüm haberi geldiğini gören kimseye, kaybolmuş o kimsenin dünyaca iyi halli ve dince bozuk halde oluşunun haberi gelir.
Rüyada oğlunun öldüğünü gören kimse, düşmanından kurtulur. Kızının öldüğünü gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulamıyacağın-dan dolayı ümitsiz olur.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada öldüğünü ve defnedildiğini gören kimse, köle ise, azad olmasına, bir şey kendisine yed-i emin olarak bırakılmış ise, bırakılan şeyin elinden çıkarılmasına, eğer evli değilse, evlenmesine delalet eder.
Hasta olan bir kimse evlendiğini görse, o hasta ölür. Evli olan birisi öldüğünü ve defnedildiğini görse, hanımından veya ortağından yahut erkek kardeşinden ya da dostlarından ayrılır. Bazan da bu rüya, o kimsenin yolculuk yapmasına eğer yolcu ise çoluk - gocuğunun yanma dönmesine delalet eder.
Ölüm, bir şeyden korkan veya üzüntülü bulunan kimse için, hayra delalet eder. Hasta adamın kendisinin öldüğünü görmesi, hastalığından iyileşmesine delalet eder.
Rüyada erkek kardeşin ölümü, düşmanın ölümüne ve isabet etmesinden korkulan zarardan kurtulmaya delalet eder.
Birtakım ölüler arasmda bulunduğunu gören kimsenin, münafık bir kavim arasmda bulunduğuna delalet eder.
Rüyada ölü ile arkadaşlık ettiğini gören kimse, uzak bir yere yolculuğa çıkar ve o yolculuktan hayra erişir.
Rüyada ölüyü yediğini gören kimsenin, ömrü uzun olur. Rüyada ölü olduğunu görse, sevinir ve durumuna imrenilir.
ölünün bir şey yemesi o şeyin pahalanacağna delalet eder.
Rüyada teneşir üzerinde olduğunu gören kimsenin, işleri ilerler, günah - üzüntü ve borçtan kurtulur.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Bir kimsenin rüyada bir ölünün elbiselerini yıkatmak için bir adam aradığını görmesi, o ölünün rüya sahibinin veya dostunun duasına yahut borcunu ödemesine veya borçlusunu razı etmesine yahut vasiyetini yerine getirmesine veya mazlumlara haklarını helal ettirmesine ya da bu gibi mes'ul tutulacak şeylerden kurtulmasına himmet etmesine muhtaç olduğuna delalet eder.
Eğer birisi onun elbiselerini yıkasa, o ölünün mes'uliyetten kurtulması, o insanın elinde olduğuna delalet eder.
Rüyada ölüleri kabirlere taşıdığını gören kimsenin, doğru bir iş yaptığma delalet eder.
Rüyada ölüleri çarşı ve pazara taşıdığını gören kimse, ihtiyacma kavuşur ve ticareti canlanır.
Bir ölünün sağ olduğunu gören kimsenin ümidim kestiği bir işi vücuda gelir. Eğer sıkıntı içinde ise, tahmin etmediği bir yerden kolaylık gelir.
Eğer tanıdığı ölüleri ev veya şehir yahut mahallenin bir yerinde durduklarını görse, rüya sahibinin veya o ölülerin evlat ve torunlarının ümitlerini kesmiş oldukları işleri meydana gelir.
Ölülerin yeni elbiseli ve sevinçli olduklarmı görse, rüya sahibinin veya o ölünün neslini sevindirecek işleri canlanır ve durumları düzelir. Eğer ölüler, mahzun veya elbiseleri kirli ise, onların evlat ve torunlarının durumu, fakirlik, üzüntü, keder ve günah kazanmaya dönüşür.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
ölülerin meşgul veya yorgun ve zahmet içinde yahut şekil, sima ve elbiselerinde bir fenalık ve çirkinlik bulunduğunu görse, o ölünün dünyadaki halinden mes'ul tutulacaklarına delalet eder.
Ölünün hasta olduğunu görse, o ölünün kendisi ile Allah (C.C.) arasında olan şeylerden mes'ul olduğuna delalet eder. Ölünün üzerinde bulunan kirli ve paslı elbiselerin tabiri de, böyledir.
ölünün kendisiyle şakalaştığını görse, bu rüya sahih değildir. Çünkü ölü şaka devresini bitirmiştir.
Korku halinde bulunan bir kimse rüyada ana ve babasmm sağ olduklarmı görse, korkudan emin olur. Üzüntü ve kederi gider, özellikle anasını görürse.
Rüyada bir ölüyü dirilttiğini gören kimsenin, eliyle bir Yahudi veya bir Hıristiyan Müslüman olur. Ya da günahkar birisi tevbe eder.
ölüleleri dirilttiğini gören kimse, sapıklıkta kalan veya bid'at içerisinde bulunan bir kavmi hidayete kavuşturur. Yahut günah yapmada ısrar eden birisi onun vasıtasıyla tevbe eder.
Bir kimse rüyada ölülerin ikinci defa olarak öldüklerini görse, o ölülerden birisiyle adaş bir şahsın öleceğine delalet eder.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Bir kimse rüyada bir ölünün başından şikayet ettiğini görse, o ölünün ana veya babasma karşı yaptığı kusurdan dolayı mes'ul tutulduğuna, eğer boynundan şikayet ederse, hanımının nikahından veya vasiyetinden yahut zayi ettiği emanetinden mes'ul tutulduğuna, eğer sol elinden şikayet ederse, erkek veya kız kardeşi yahut çocuğu veya ortağı ya da yalan yere yaptığı yemininden mes'ul tutulduğuna, eğer yan tarafından şikayet ederse, o ölünün akrabalarım ziyaret etmediği için mes'ul tutulduğuna, eğer baldırlarından şikayet ederse, o ölü hayatmı batü ve Allah (C.C.)'m emrine muhalif yerlerde geçirdiğinden dolayı mes'ul tutulduğuna, eğer iki ayaklarından şikayet ederse, o ölünün batıl yere ve Allah (C.C.)'m emrinin dışmda malım sarfet-tiğinden mes'ul tutulduğuna delalet eder. Kadının durumu da bu rüyada erkeğin durumu gibi tabir edilir.
Rüyada ölüye yiyilen ve içilen şeylerden bir şey verdiğini gören kimsenin, malına gelecek bir zarara, elbise verdiğini görmesi ise, malına gelecek bir zarara veya yakalanacağı ve sonra kurtulacağı bir hastalığa delalet eder.
Sağ olan bir kimse giydiği elbisesini ölüye verdiğini görse, ölür ve onlara kavuşur. Eğer o elbiseyi emanet olarak veya yıkaması için yahut o elbiseye herhangi bir şey yapsın diye verse, bu durumda rüya sahibine veya malına gelecek bir zarar yoktur.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada bir ölünün kendisine elbise veya gömlek yahut bir sarık verdiğini gören kimse, o ölünün, hayattaki yaşayışı gibi yaşar. Gömlek ölünün geçimi gibi bir geçimdir. Sarık ölünün şöhret ve rütbesi gibi şöhret ve rütbesidir.
ölünün kendisine bir yemek verdiğini gören kimseye, ümit etmediği bir yerden iyi bir rızık gelir. Eğer ölünün bal verdiğini görse, o kimse ümit etmediği bir ganimet ve nimete nail olur.
ölünün sana verdiği iyi ve güzel her şey, ümit etmediğin yerden gelecek bir hayırdır.
Bir kimse rüyada elini bir ölünün tuttuğunu görse, o kimseye ünüdini kestiği bir yerden eline mal geçer.
Rüyada ölü ile konuşmak uzun ömürdür. Ölüden bir şey almak rızıktır. ölü ile konuştuğunu gören kimse ile halk arasmda, anlaşmazlık çıkar, ancak sulh üe neticelenir.
Rüyada tanıdığı bir ölüyü öptüğünü gören kimse, ölünün geriye bıraktığı ilim, eser veya malıyla faydalanır. Tanımadığı bir ölüyü öptüğünü görse, tehmin etmediği bir yerden ona mal gelir.
Tanıdığı bir ölünün kendisini öptüğünü gören kimse, o ölü veya onun veresesi tarafından hayra kavuşur.
Kendisini tanımadığı bir ölünün öptüğünü gören kimse, tahmin etmediği bir taraftan gelecek hayrı kabul edeceğine delalet eder. Bazı tabirciler, ölüyü öptüğünü gören kimse, onun öleceğine, sağlam ise konuştuğu sözün batıl olduğuna delalet eder.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Kabirde bir ölüyle cinsî münasebet yaptığını görse ve kendisinden de meni gelmese, o kimse münafık ve şerli bir kimse ile arkadaş olur ve tahmin etmediği bir yere tazminat öder.
Rüyada —ister erkek, isterse kadın olsun — tanıdığı bir ölüyle cinsî münasebet yaptığmı gören kimse, ümidim kestiği bir şeye kavuşur veya ümidi kalmadığı bir iş, o ölünün nesli tarafından meydana getirilir.
Rüyada kendisine mahrem olan birisiyle cinsî münasebet yaptığını gören kimse, o ölüyü hayırla yad ve dua eder. Veya o ölünün evlad ve torunları için faydalı olacak bir iş yapar. Ya da o kimse haram olan bir şeyi yapar.
Ölmüş bir kadının hayatta olduğunu, onunla cinsî münasebet yaptığında kendisine meni ve mezisinin bulaştığını gören kimse, yapılmasında zarar, üzüntü ve keder bulunan bir işine pişman olmasma dela let eder.
Rüyada ölü olan bir kadınla evlenip evine gittiğini ve ona dokun madığmı gören kimsenin, öleceğine delalet eder.
Ölü olan bir erkekle evlenerek evine geldiğini ve evinin de o erke ğin evine dönüştüğünü gören kadın da, ölür.
Hayatta olan bir şahıs rüyada bir ölünün ardına düşerek tanıma dığı bir eve girip sonra oradan çıkmadığını görse, o kimsenin öleceği ne, eğer o evden geri dönerse, ölüm tehlikesi geçireceğine delalet eder
Rüyada bir ölünün kendisine eski veya kirli, ve paslı bir gömlel verdiğini gören kimse, fakirleşir.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Bir kimse rüyada ölü olan birisinin hayatta olan bir şahsı dövdü günü veya sinirli olarak o şahıstan ayrıldığını görse, hayatta olan ı şahsm dince bozuk olan bir şey ihdas ettiğine delalet eder. Çünkü ölı Hakkın evinde olduğundan ancak Allah (C.C.)'ın razı olduğu şeyleı den memnun kalır.
Bir kimse rüyada hayatta olan bir şahsın bir ölüyü dövdüğünü v ölünün de buna razı olup itaat ettiğini görse, döven şahsın mütedej yin ve ölünün ruhi için sadaka verdiğine ve dua ettiğine yahut o ölü nün yaptığı vasiyeti yerine getirdiğine delalet eder.
Rüyada bir ölüyü dövdüğünü gören kimse, yaptığı yolculukta hayra nail ve kaybettiği şeyi bulur.
Hayatta olan birisinin bir ölüyü dövmesi onun borcunu ödemesine delalet eder.
Bir kimsenin rüyada bir ölünün uykuda olduğunu görmesi, o ölünün ahiretteki rahatlığma ve iyi halliliğine delalet eder. Ölüyü çıplak olarak görmenin tabiri de, böyledir.
Hayatta olan birisinin rüyada ölüyle bir yatakta uyuduğunu görmesi, o kimsenin ömrünün uzun olduğuna delalet eder.
Rüyada bir ölünün yemek veya eşya satın aldığım görmesi, onların pahalılaşmasına ve bozulmasma delalet eder. Ölülerin yemek veya eşya sattıklarının görülmesi de, onların rağbet görmemesine delalet eder.
Bir kimse rüyada yenilecek şeyler içerisinde bir ölü veya ölü bir fare bulsa, onların bozulmasma ve kıymetten düşmesine delalet eder.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Bir kimsenin rüyada bir ölünün makbul ve istenen işlerle meşgul olduğunu görmesi, o kimsenin o işle emretmesine delalet eder. Eğer ölünün yaptığı iş kötü ise, o kimsenin o işin terkedilmesi için emir vermesine delalet eder.
Bir kimse rüyada hayatta olan bir şahsın ölüler arasında olduğunu görse, o şahsın uzak bir yere yolculuk yapmasına ve dinini ifsat etmesine delalet eder. Kendisi hayatta olduğu halde ölüler ile uğraştığını görse, o kimsenin dinleri bozuk olan bir kavimle düşüp kalkmasına delalet eder.
Bir kimse rüyada hayatta olan bir şahsın, ölünün ardı sıra gittiğini ve bir yere girip - çıkışında ondan hiç ayrılmadığını görse, o şahsın din ve dünya işlerinde o ölünün meslek ve yoluna uyduğuna delalet eder.
Rüyada bir ölünün müşrik olarak öldüğünü gören kimse, hikmetli atasözlerini, gerek bilinen, gerekse bilinmeyen iyi ve doğru sözleri konuşmakla meşguldür. Bu rüya ise, sahih değildir. Belki şeytan o ölünün suretinde ona görünüp ölünün lisanıyla şirk olan şeyler: konuşmuştur.
Rüyada eski ve yırtık elbiseli dinsiz bir ölünün görülmesi, onun ahirette durumunun kötü olmasına delalet eder.
Yahudi veya Hıristiyan yahut mecusi olan birisinin kendi ölüleri üzerinde yeşil elbise ve başmda da taç olduğu halde bir sedir üzerinde bulunduğunu görmesi, o ölünün geriye terkettiği kimselerin yükselmelerine ve dünyaca naü olacakları hayır ve sevince delalet eder.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Bir kimse rüyada kendisinin ebedî bir hayat içinde olduğunu söyleyen bir ölü görse, onun şehitlik mertebesinde olduğuna ve ahiret nimetleriyle nimetlenmesine delalet eder.
Hayatta olan birisine, rüyada tamdığı bir ölünün filan güne veya filan aya yahut falan seneye kadar benim yanıma geleceksin diye haber verse, gün ay ile, ay sene ile, sene de on sene ile tabir edilir.
Rüyadş. anasının öldüğünü gören kimse, dünyaca zarara uğrar ve durumu bozulur. Eğer ahireti istiyorsa amel yapmaz ve farzları yerine getirmekte tembellik gösterir.
Hasta olan erkek kardeşinin rüyada öldüğünü görse, onun öleceğine, eğer kardeşi hasta değilse, kardeşi gibi konuştuğu ve yardım istediği bir kimsenin öleceğine delalet eder.
Kardeşi olmadığı halde rüyada öz kardeşi olduğunu ve onun öldüğünü görse, o kimsenin öleceğine veya malının gitmesine, eğer fakir ise, gözlerinin veya ellerinin birisine bir zarar isabet eder.
Rüyada hanımının öldüğünü gören kimsenin, geçimini sağladığı san'atının, geçersiz olmasına delalet eder.
Bir kimse rüyada ölmüş bir valinin hayatta veya bulunduğu vilayette yeni vali olduğunu görse, o ölünün takip ettiği yolun, o şehir halkı arasında henüz devam ettiğine ve halkın o valinin gidişatıyla hareket ettiklerine yahut o şehre o valinin neslinden veya halktan ona benzeyen birisinin ya da o valinin adaşı olan bir kimsenin vali olmasına delalet eder.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Bir kimse rüyada ölmüş bir alimi veya salih yahut fakih olan bir şahsı bir şehirde olduklarını görse, ve şehir halkı da harp, kıtlık veya korku içerisinde iseler, o halden kurtulurlar. Ve liderlerinin tutumu güzelleşir.
Bir kimse rüyada Firavunlardan birisinin bir şehirde olduğunu veya o şehrin valisi olduğunu görse, o şehirde zulüm ve geçimsizlik meydana geür.
Rüyada ölü üzerine namaz kıldığını gören kimse, dinsiz birisine tavassut eder.
Bir ölünün kendisine — görmediği bir yerden — seslendiğini ve kendisinin de ona cevap verdiğini gören kimse, ölür.
Bir kimse rüyada bir ölünün denizde boğulduğunu görse, o ölünün hata ve günah içerisinde boğulduğuna delalet eder.
Bir kimse rüyada ölülerin kabirlerinden çıkıp eylerine gittiklerini görse, o kimsenin hapislikten kurtulmasına veya kurumuş olan bitkileri Allah (C.C.)'m yeniden ihya etmesine delalet eder.
ölüm, oazan mü'min için şerefe, bazan da, uzl?te çekilmeye delalet eder. '
Aniden ölüm fakir için zenginliğe; zengin için de, fakirliğe delalet eder.
Rüyada alimin ölmesi rüya sahiplerinin delillerinin iptal edilmesine delalet eder. Bazan alimin ölmesi, dinde bir bid'atın meydana çıkmasına, abidin ölümü rüya sahibinin kalbinin ölmesine ve ibadet yapmasına, san'atkarın ölümü, san'atınm geçersizliğine, valinin ölümü geçim darlığına, zevcenin ölümü, menfaatinin gitmesine, çocuğun ölümü, isminin anılmamasına, köle ve bineği gibi kişinin işlerine yardımcı olanların ölümü ise, yolculuktan geri kalmasına ve ölenin kıymeti nisbetinde borçlanmasına delalet eder.
Rüyada bir ölünün diğer bir ölü üzerine namaz kıldığını görmek, batü amellere delalet eder. Çünkü onların her ikisinden de amel yapma mecburiyeti kalkmıştır. Veya bu rüya, rüya sahibinin borçlu olmasına, veya tavassutu kabul edilmeyen birisinden tavassut olmasını arzu etmeye ve şair şeyleri satın alması, onların yok olmasına delalet eder.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölüden bir şey almak, hayra delalet ettiği takdirde, rızkın artmasına delalet eder.
Rüyada bir ölü ile beraber bir Yahudi veya bir Hıristiyan görülmesi — eserde varid olduğu üzere— bazan o ölüyü cehennem ateşinden kurtaracak bir amelin bulunduğuna delalet eder.
Bekar bir kadının rüyada bir ölüyle evlenmesi, kocaya; evliler için de boşanmaya delalet eder. Bazan onun ölüyle evlenmesi, ölünün Allah (C.C.) yanında iyi halli oluşuna delalet eder.
Rüyada müşriklerin ölülerini görmek, düşmana, ehl-i kitabın ölülerini görmek de, dinde haddi aşmaya, üzüntü ve şiddetleri yenilemeye delalet eder.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Seyyid Süleyman: Danyal (A.S.) buyurmuştur ki: Rüyasında vefat ettiğini, yakınlarının ağladıklarını, yıkanıp kefenlenerek, kabre konulduğunu görmek; dinde fesada işarettir. Şayet kabre konulmazsa, işleri düzelir. Halkın cenazesinde yürüdüklerini gören, şeref ve şan sahibi olur. Lakin, dini bozulur. Eğer defn olunmaz ise, bilahare iyi olur. Vefat ettikten sonra yaşadığını gören; günah işler sonra tevbe eder. Bir rivayete göre bu rüya, uzun ömrün habercisidir. Rüyada birinin kendisine "Sen hiç ölmeyeceksin" dediğini gören, şehit olarak göçer. Öldüğü halde kimsenin ağlamadığını ve diğer işlemlerin yapılmadığını görenin mülkünün bir kısmı harap olur. Cenaze işlemlerinin yapılmadığını görenin, zararı devam eder. Uzun zamandan beri ölü olarak kabirde bulunduğunu gören; uzak yola gider, cahiller ve günahkarlarla arkadaş olur.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Ani olarak vefat etmek, mü'min için; rahat, kafir için; azaptır. Rüyasında ölümü sırasında güçlük çeken eza (eziyet) görür. Ölümü sebebiyle kendisini yıkayan şahsı öpen, tevbekar olur. Vefat ederek, teneşire yahut tabuta konan; devlet idaresine girer. Bundan menfaat görür.
İbn-i Şirin (R.A.) diyor ki: Bir hükümdarın vefat ettiğini görmek, onun memleketinin harap olmasına işarettir.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Kirmani şöyle diyor: Ölürken zahmet çektiğini gören, nefsine zulmeder. Bir rivayete göre, borcunu öder. Niyeti varsa yola çıkar.
Fakat, başka bir görüşe göre durumu bozulur. Hanesi yıkılır. Evi değişir. Bildiği bir ölüyü gören, sevinir. Bu rüyaların en iyisi, kendi ailesinden ölmüş olanları görmektir. Tanıdığı bir ölünün kendisine selam verdiğini gören, o sene ölmez. Bu rüya aynı zamanda o ölünün ve kendinin rahatına işarettir. Babasının iyi bir halde geldiğini gören, her bakımdan selamete çıkar, şifaya kavuşur. Gurbetteki yakını döner.
Ölünün hacca gittiğini görmek; onun ahirette rahat ettiğine işarettir. Bir ölünün kötü bir şeyle meşgul olduğunu görmek; Onun ahirette ümit ettiğine erişemediğinin ifade-sidir. Kendisini çağıran bir ölünün ardından giden, vefat eder. Bir ölüyle kabrine kadar gidip, oraya girmediğini gören, çok hasta olur. Fakat, iyileşir.
Bir kısım tabirciye göre meçhul, bir ihtiyarın öldüğünü gören; gayret gösterdiği bir konuda netice alamaz. Meçhul bir kadının vefat ettiğini görmek; ya işlerin bozulmasına yahut yağmurların azalacağına delildir. Bu kadın dirilirse, yağışlar çoğalır. Birçok kadınların vefatını görmek; çocuk ölümlerine işarettir. Bir arslan veya filin ölümü devlet başkanının ölümüne delalet eder.
İbn-i Kesir diyor ki: Erkek evladın vefatı, zafer ve mirastır. Kızınki sevinilecek bir emelden vazgeçmektir. Babanın ölümü, geçim yüzünden şaşkınlıktır. Annenin vefatı, üzüntü ve hayal kırıklığıdır. Akrabasından birini kaybede-nin, gücü azalır. Zevcenin vefatı iyidir.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Hamile kadının öldüğünü görmek; daha büyük hayır ve selamettir.
Abdulgani'en Nablusi şöyle diyor: Ölüm rüyası; iman eksikliği buna mukabil, dünya rahatı ve itibarıdır. Öldüğü halde bununla alakalı bir hazırlık, üzüntü vb. halleri görmeyenin hanesi veya o mahalde başka bir yer yıkılır. Bir rivayete göre, rüya sahibi uzun bir ömür sürer. Ama dini bozulur. Basiretsiz olur. Ölümüne ağladıklarını gören, şan ve mevki kazanır.
Bazı tabirciler, yeşil yahut beyaz elbiseler içinde, güleryüzlü görülen bir ölünün; bağışlanacağını, Cennete vasıl olacağını söylemişlerdir. Ölülerin mezarlarından çıkarak, bütün yiyecekleri hiçbir şey bırakmamacasına yediklerini görmek, kıtlığa, kuyulardaki tatlı suları içtikle-rini görmek ise; müthiş bir hastalığın zuhuruna işarettir.
Rüyasında ölen, ölümle alakalı her şeyi aynen gören ve sonunda defnedilen, sonra canlanıp kabirden çıkmak, tevbekar olmaya delildir. Öldüğünü fakat, bununla ilgili hiçbir hazırlığın yapılmadığını, kabre konulmadığını gören; sıkıntıdan kurtulur. Ölü gibi kefene sarılan, vefat eder. Rüyasında öldükten sonra dirildiğini gören, dininden döner. İmamın vefat ettiğini görenin, dini bozuktur.
Kendisini ölüm halinde gören bir memur, azledilir. Ana babasından birinin vefat ettiğini gören, elindeki ni'metleri kaybeder. İmanı zayıflar. Erkek kardeşinin vefat ettiğini gören, hastaysa vefat eder veya bir akrabası ölür.
Bir rivayete göre, gözlerinden birini veya elini kaybeder. Karısının öldüğünü görenin, işleri bozulur.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ebu Said'ül Vaaz yukarıdaki yorumlara ilaveten şunları söylüyor: Ölüm rüyası, büyük bir işten dolayı pişman-lıktır. Bir mahalde toplu ölüm görmek; orada büyük bir yangın çıkacağına delalettir. Karısının öldüğünü gören, zengin olur ve helal malından istifade eder. Vefat ettiğini, elbisesinin çıktığını ve üzerinde hiçbir şey bulunmadığını gören, çok fakir düşer. Öldükten sonra yüksek bir yere konulduğunu gören, büyük makam sahibi olur. Bir görüşe göre, ailesinden hayır görür. Yapayalnız ıssız bir yerde vefat etmek; iyi değildir. Gurbette bir akrabası varsa, onun felaket haberini alır. Oğlunun vefat ettiğini gören, düşmanından kurtulur. Kızının öldüğünü gören, üzülür. Aniden öldüğünü gören, beklemediği bir üzüntüyle karşılaşır. Hamile bir kadının vefat etmesi, hayırlı bir erkek evlada kavuşmasına işarettir.
Bekar bir insanın vefat ettiğini görmesi, evliliktir. Kendinin veya iş ortağının öldüğünü, kendisinin ortağının ölümüneağladığını görmek, iki taraf için de felakete delildir. Bir ölüyü yüklenmek; haram kazanmaktır. Bir ölüyü yerde sürükleyen, günah işler. Bir ölüyü kabre götüren, doğru bir iş yapar. Ölüyü çarşıya götüren, arzusuna kavuşur ve kar sağlar. Bir ölüyü musallaya koyan, günahkar birine yardımcı olur. Ölüp toprak üzerinde yattığını gören, mal sahibi olur.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
İbn-i Şirin'e göre, ölüm fakirliktir. Öldükten sonra yüzünün çirkin bir hal aldığını gören, dünya ve ahirette zarar görür. Yüzü güleç ise rüya hayırdır.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Bir alimin öldüğünü görmek; o mekanda ilmin ve şeriatin gözden düşmesine işarettir. Dalalete düşmüş birinin vefat ettiğini gören, zulüm ve küfürde çok ileri gider ve fakir düşer. Bir bekçinin öldüğünü gören, korkar yahutta bir hakim vefat eder. Bir esnafın (erbab-ı sanatten birinin) öldüğünü görmek; o san'atın kesadına işarettir. Hizmetkarının öldüğünü görenin, işleri bozulur, itibardan düşer. Bir dostunun öldüğünü görenin; ya kendi yahutta arkadaşı ölür. Vahşi bir hayvanın ölüp atıldığını görmek; düşmana karşı zafer kazanmak ve emniyet içinde olmaktır. Ehil hayvanlardan birinin öldüğünü görmek; hayır değildir.
Bir meyyitin (ölü) yemeğinden yediğini gören, topraktan hazine bulur. Dindar bir insanın rüyasında bir ölünün boğazını kesmesi, halkın tevbe etmesine vesile olacağına işarettir veya düşmanına galip gelir. Bu rüyayı gören devlet idarecisi ise, suçluları affeder. Tutsakları bırakır.
Ölüm rüyası bazılarınca boşanmakla yorumlanmıştır. Öldüğünü, karısının iddet halinde bulunduğunu gören, ondan ayrılır. (İddet bekleme müddeti demektir. İslam hukukunda kocası ölen kadın 130 gün, boşanan kadın 100 gün evlenmeden bekler.
Bu kadının hamile olması ihtimaline karşı doğması muhtemel bir çocuğun babasının bilinmesi için konulmuş bir tedbirdir.)
Yine Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Meçhul bir mekanda ölünün kendisine doğru geldiğini gören; hayra, hikmete ve helal mala nail olur. Bir ölüye talkin veren; dalalete düşenlerin, hidayete ermelerine vesile olur. Ölünün kabrine inmek; zina ile yorumlanır. Bir kabrin yanında veya içinde ateş, haşerat vb. görmek; rüya sahibi yahut ölü için, günah ve bid'atle tabir olunur. Ölünün kemiklerini ayırdığını görmek; malı israf etmektir. Ölünün gaz çıkardığını görmek; onun kötü şöhretine işarettir. Ölüye ilaç vermek; onun için sadaka dağıtmaktır. Ölüden kan, irin, idrar gibi bir şey çıkması, kötü bir halin meydana geleceğine işaret eder. (Ayrıca bkz. Ölülerin Dirilmesi)
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölmek dince eksikliğe ve itikat bozukluğuna; yolculuğa, bir yere taşınmaya yahut yoksulluğa yahut evlenmeye,
Ölüm bazen uzlete, rahata kavuşmaya yahut şerefe; âni ölüm yoksul için zenginliğe, zengin için yoksulluğa,
Ölmek, bir hatadan yahut günahtan pişman olmaya, ölüm belirtileri olmadan, uyurken hastalanmaksızın öldüğünü görmek ömrünün uzun olmasına,
Bir şeyden korkan yahut üzüntü ve sıkıntı içinde olan kimsenin öldüğünü görmesi hayra ve esenliğe,
Ölü olduğunu görmek sevince ve imrenilecek güzel bir duruma gelmeye,
Ölüm anı ve onun sıkıntılarını çektiğini görmek çıkar için insanlara zulmetmeye,
Bazen ölüm anı dinde tartışmaya, ev taşınmaya, borç ödemeye, evlenmeye, misafiri hazırlamaya, bir sanattan diğer sanata geçmeye yahut haklardan istifade etmeye,
Ölü üzerine feryad ederek ağlamak vaaz ve nasihate,
bu ağlamayı dinlemek çirkin koku yayan bir yeri açmaya ya da çalgı aletlerinin çalındığı bir merasimde bulunmaya; bir fitne çıkarmaya,
Ölü ardından üzüntüyle - sesli de olsa- ağladığını görmek sevinç ve sürura,
Ölü üzerine ücretle ağlayan kadınları görmek durumun değişmesine, çirkin amellere,
Ölerek toprak zeminde çıplak kaldığını görmek yoksulluğa, bir yatağın üzerinde kendini böyle görmek dünyasının iyileşmesine,
bir sedir üzerinde ölüp çıplak kaldığını görmek şeref ve rütbeye,
Öldüğünü, tabuta konarak omuzlar üzerinde mezara götürüldüğünü fakat defnedilmediğini görmek dünyaca yücelmeye ve büyük bir mevkiye geçmeye,
defnedilmiş ise dünyanın kendisine galip gelmesine;
Öldüğü halde kefen, tabut ve yıkanmak gibi şeyleri görmemek bir şeyin kırılmasına yahut yıkılmasına,
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Ölüp de defnedildiğini görmek tövbe etmeden vefata,
öldüğü halde dirildiğini görmek tövbe etmeye,
Öldüğü halde yaşadığını görmek yoksulluktan so a zengin olmaya, günahlarından tövbe etmeye, yolcu ve gurbette ise vatanına dönmeye,
Bilinmeyen kadının ölmesi yağmur yağmamasına, bu kadının dirilmesi bereketli yağmurlara,
Hanımının ölüp tekrar dirildiğini görmek ziraat ve harmandan fayda görmeye,
Kadınların vefatı çocukların ölümüne,
çocukların ölümü kadınların vefat etmesine,
Ölmüş birinin ölmediğini söylemesi, onun durumunun şehidlik makamı olduğuna,
Ölmüş birini sırtına almak dinsiz birinin meşakkat ve sıkıntısını üzerine almaya,
Ölüyü, mutad olan şeklin dışında yüklendiğini görmek haram mala,
Ölü taşıdığını görmek devlete hizmet etmeye,
Ölmüş birini hasta olarak görmek, onun dini bir vazifeden sorumlu tutulduğuna,
Ölmüş birinin kişinin kendisi ve insanlar için bir şeyi haber verdiğini görmek, bu haberin aynen çıkmasına;
ölü geçmişte olmayan bir şeyi haber vermiş ise bu rüyanın geçersiz olmasına,
Ölüyü güzel bir sedirde görmek, onun Cennette olduğuna,
Ölüyü beyaz, yeşil elbiseler içinde yahut sağlıklı ve iyi durumda görmek, onun kabirdeki halinin iyi olduğuna;
siyah ve çirkin renkli elbiseler içinde ve üzüntülü görmek azap çektiğine,
Ölünün ardı sıra gitmek, ölen kimsenin meslek ve işine, görüş ve düşüncesine uymaya,
Ümamın ( önder konumdaki kimselerin) ölmesi şehrin yahut o yerleşim alanının harap olmasına,
Uzaktaki yahut kaybolmuş birinin ölüm haberini almak, onun dice noksanlık içinde olduğuna,
Oğlunun öldüğünü görmek düşmanından kurtulmaya,
kızının öldüğünü görmek ümitsizliğe,
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Erkek kardeşinin öldüğünü görmek düşmanın vefatına yahut zarardan kurtulmaya,
Ölü ile arkadaşlık etmek yolculuğa ve bununla erişilecek hayra,
Ölüyü yediğini görmek uzun ömre,
Ölünün bir şey yemesi, o şeyin pahalılaşmasına,
Ölmüş anne ve babalarının sağ olduklarını görmek korkudan emin olmaya, sevinç ve mutluluğa,
Ölüyü dirilttiğini görmek birinin hidayetene vesile olmaya,
Ölmüş birinin ikinci kez öldüğünü görmek, onun adaşı yahut yandaşı olan birinin yefat etmesine,
Ölünün bir yerinden şikâyet ettiğini görmek, onun bir şeyden sorumlu tutulduğuna,
Ölüye bir şey vermek - eğer ölü bunu almış ise- mal veya dünyalığına gelecek zarara,
Ölünün yenecek bir şey vermesi ummadığı yerden rızka nail olmaya,
Ölünün elini tuttuğunu görmek, ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine,
Ölü bir kimseyle kanuşmak uzun ömre,
Tanıdığı bir ölüyü öpmek veya onun tarafından öpülmek onun vereselerine bıraktığı mal ve ilminden istifade etmeye,
tanınmayan ölüyü öpmek tahmin edilmeyen bir yerden mal ve dünyalığın gelmesine,
Ölü ile cinsi münasebette bulunmak ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine ya du bu işin ölünün vereseleri tarafından gerçekleşmesine yahut o ölüyü hayırla yâd etmeye,
Ölmüş birinin bir diriyi dövmesi, dövülen kimsenin dinen sakıncalı bir iş işlediğine,
Ölmüş birini dövmek - eğer ölü buna razı ve itaat ediyorsa- döven kimsenin ölüye hayır ve duâ ettiğine ya da yolculuk yaparak bir hayra ermeye yahut kaybettiği şeyi bulmasına,
Ölüyü soymak, eşini boşamak için zorlanmaya, malında zulüm meydana gelmesine, yolculuğa, günahtan temizlenmeye, tövbe etmeye ya da -kâfir için- İslâmla şereflenmeye,
Ölmüş kimseyi uykuda görmek, onun durumunun iyi olduğuna,
Ölü üzerine namaz kılmak çirkin bir iş yapmaya yahut batıl amele delalet eder.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölmüş birini kefenle görmek

Eğer kişi rüyasında kefene sarılı olarak ölmüş birini görüyorsa bu kötü yorumlanır. Sıkıntılı günlerin yaşanacağı, iş hayatında olumsuzlukların görüleceği olarak ifade edilir.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölmüş birini yatakta görmek

Rüyasında ölen bir kişiyi yatakta görmek aile büyüklerini ziyaret ile yorumlanır. Hal hatır sormak ya da hasta ziyareti amacıyla gerçekleşebilir. Rüyada ölmüş birini hasta görmek de ölen kişinin dua beklediği, onun için dua edilmesi gerektiği olarak ifade edilir.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölü olduğunu görmek; bir kimsenin rüyasında öldüğünü görmesi herkes tarafından çok kıskanılacak bir mevkiye yükseleceğine; isteklerinin ve hayallerinin gerçekleşeceğine işaret etmektedir. Bu rüya ayrıca huzurlu bir aile yuvası şeklinde de yorumlanır.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölüyü güzel bir şekilde görmek; ölen kişinin ahirette güzel bir nimete kavuştuğuna ve cennette bulunduğuna delalet eder. Ölü olarak gördüğünüz kişi için oldukça iyi olan bu rüya, işle ilgili olumlu gelişmeler olarak da yorumlanır.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölünün bir şey vermesi; rüyada ölüden bir şey aldığınızı görmeniz hiç ummadığınız bir yerden destek alacağınız anlamına gelir. Rüyada ölü birinin size yemek verdiğini görmek daha da hayırlıdır; size gelecek olan hayırları, mutluluğu, şerefi, sevinci, huzuru ve kısmeti simgeler.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölmüş birini gülerken görmek; yakın bir zaman içerisine müjdeli haberler alacağınıza işaret eder. Güzel olaylar olacağına, sıkıntıların biterek ferah ve mutlu günlerin geleceğine delalet eder. Ayrıca rüyada ölmüş birinin gülümsemesi bekar kimseler için evlilik şeklinde de yorumlanır.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada dedesinin dirildiğini görmek; rüyasında dedesini gören kişi manevi açıdan kendisini yetiştirip daha da geliştirecek, güzel günler yaşayacak ve sıkıntılardan kurtulacaktır.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölmüş birini görmek ve elini öpmek; bu rüya sahibinin içine kapanık ve etrafındaki insanlar ile çok fazla diyaloğu olmayan, asosyal ve utangaç bir kişi olduğunu fakat zaman içerisinde bu durumdan uzaklaşıp insanlar ile kaynaşmaya başlayacağına işaret eder.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölmüş birini görmek ve sarılmak; rüya sahibinin sıkıntılı bir dönemden çıktığı ve hayatında güzel gelişmelerin yaşanacağına delalet eder. Rüya sahibinin sıkıntıları, üzüntüleri son bulacak ve sağlığı yerinde olacaktır.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada ölmüş birini canlı görmek ve elini öpmek; beklemediğiniz bir zamanda bir yerden iyi bir haber alacağınızın işaretidir.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada Ölmüş Birinin Tekrar Öldüğünü GörmekBir sorunu çözememiş, henüz bir sıkıntının etkilerini üzerinden atamamışken üzerine yeni bir problemin gelmesi nedeniyle rüya sahibinin bunalmasına işaret eder. Aynı zamanda kişiyi  olarak sarsacak bu nedenle onun korkusu haline gelecek bir olaydır. Rüyada ölmüş birinin tekrar öldüğünü sonra da dirildiğini görmek, deyim yerindeyse Arap saçına dönecek bir olayın yaşanması demektir. Kaynak: Rüyada Ölmüş Birini Canlı Görmek
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada Aileden Ölmüş Birini GörmekRüyada aileden ölmüş birini görmek ve ağlamak, düzensiz bir işe girileceğine, uzun bir zaman boyunca büyük sorunlar yaşanacağına, elde bulunan fırsatların çok büyük bir sorun eşliğinde maddi ve manevi olarak sıkıntıya sebep olacağına, tüm bunların ardından bazı büyük ve güzel haberler alınacağına ve bu haberler sayesinde işlerin çok iyi bir şekilde ilerleyeceğine alamettir. Rüyada aileden ölmüş birini görmek ve sevinmek, ağır hasta olan birinin yakın zaman içinde şifa bulacağına, sıkıntılarından ve dertlerinden kurtuluşa erileceğine, açılan kapıların büyük hayırlar getireceğine, zenginliğe sahip olunacağına ve mutlu bir haneye kavuşulacağına yorulur. Kaynak: Rüyada Ölmüş Birini Canlı Görmek
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada Boğularak Ölmüş Birini GörmekUzun zamandan beri işle ilgili olarak büyük bir koşuşturmaca içinde olan bir tanıdığın istenmeyen bir duruma maruz kalacağına, işlerin her geçen gün farklı bir sorunla karşılaşacağına, ruhsal olarak büyük zarar verecek bir olayla karşılaşılacağına ve prestij sahibi bir kişi iken yaşanacak kötü bir durumla birlikte iş dünyasındaki tüm saygınlığın ve başarıların silineceğine delalet eder. Rüyada boğularak ölmüş birini görmek ve sarılmak, kaçan fırsatlar yüzünden düşülen maddi sıkıntının kısa bir zaman içinde daha da büyüyeceğine, işlerin gereksiz bir şekilde bozulacağına ve zor bir döneme girileceğine tabir edilir. Kaynak: Rüyada Ölmüş Birini Canlı Görmek
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
RÜYADA ÖLMÜŞ BİRİNİ FARKLI ŞEKİLLERDE GÖRMENİN ANLAMLARI NELERDİR?

Rüyada, ölmüş biri ile konuşmak; rüya sahibi için sıkıntılarından kurtulacağının habercisidir. İşsiz ise iş bulacağı, işi var ise işinde güzel yerlere geleceğine işaret eder. Rüyada ölmüş bir insanın beklerken görülmesi; o insanın hayatında başarılar elde edeceğine, ayrıca mesleğinde daha güçlü yerlere geleceğine yorumlanır. Rüyada ölmüş bir kişiyi günah işlerken görülmesi; rüya sahibinin çok istediği bir yerde hedefine ulaşmasına engel olacak bir şeye delalettir. Hayatına kötü bir kalbi olan birisi gireceğine işaret eder. Rüyada öldüğünü görmek; rüyada bir kişi öldüğünü görürse, bu rüya sahibi için hayırlı bir rüyadır. Genellikle kişinin mutluluğuna ve sıkıntılardan kurtulup rahatlamasına yorumlanmaktadır.

Rüyada ölmüş birini sırtına almak; bu rüyayı gören kişi, inancı olmayan bir kişiden zarar göreceğini haber verir. Eğer bu ölmüş kişi tanınıyor ise onun ahirette güzel bir mevkide olduğuna yorumlanır. Rüyada ölü ile dostluk yapmak; bir ölü ile arkadaş veya dost olmak, rüya sahibinin yolculuğa çıkacağının aynı zamanda çıkacağı bu yolculuktan hayır göreceğine işaret eder. Rüyada ölmüş birinin bir haber vermesi; ölmüş birinin rüya sahibine gelerek haber vermesi, verdiği haberin gerçekleşeceğine işarettir. Eğer ölü kişi güzel bir haber veriyorsa, güzel gelişmelerin olacağına, mutluluklara ve kişinin isteklerinin kabul olmasına yorumlanırken eğer ölü kişi kötü bir haber vermişse, bazı sıkıntıların geleceğine ve maddi zorluklara yorumlanabilir. Ölü bir kimsenin halinden şikâyet etmesi; ahirette bazı sıkıntılarının olduğunun göstergesidir. Bu nedenle rüyayı gören kişi, o kişiye dua etmeli ve affını istemelidir. Rüya o ölmüş kişinin, dua istediğine yorumlanmaktadır.
+2 oy
MelisB Karabasan (572 puan)  
Rüyamda bir arkadaşımın uzun yıllar önce ölmüş babasını gördüm. Kendisini tanımıyorum, ancak fotoğrafını da gördüm, o kişi olduğuna eminim. Bana oğlunu kendisiyle beraber hayata hazırlamanızı  söyledi, sonra parmağıyla sol tarafına doğru işaret ettiğinde o tarafa baktım ve arkadaşımı küçük bir çocuk olarak gördüm, sokakta güvercinlerle oynuyordu. Yorumlarınız çok değerli olur. Teşekkür ederim.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
hocan büyük ihtimalle kendi emeğiyle mal veya para kazanacaktır.
Rossess Rüya Tabircisi (10.6k puan)  
Hiç böyle düşünmemiştim. O rüyayı gördükten sonra hacca gitmişti görevli olarak
Rossess Rüya Tabircisi (10.6k puan)  
Demek ki senelerdir yanlış biliyormuşum. Sağolun
Rossess Rüya Tabircisi (10.6k puan)  
Musallatta da mı benzer rüyalar görülür yoksa büyü durumunda mı görülür
+2 oy
Rossess Rüya Tabircisi (10.6k puan)  
Bende şöyle garip bir rüya görmüştüm. Rüyamda çok değer verdiğim bir hocam(gerçekte yaşıyor) ölmüştü. Biz cenazesinin başında ellerimizi açmışız dua ediyorduk ve hocamda kendi cenazesine ellerini açmış dua ediyordu. Çok ilginçti.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
açıkçası hacca pek yorumlayamdım . belki dua etmesi oraya çekmiş olabilir ömmü r uzunluğuda olabilir ama kendi tabutunu görmeyi genelde mala yorumlarım.
+2 oy
Rossess Rüya Tabircisi (10.6k puan)  
Uzman sizsiniz ben sadece rüyamdan sonra gerçekleşen şeyi söyledim. Bir de ölen kişi rüyada konuşursa o rüya şeytanidir diye bir şey duymuştum. Yanlış mı bu bilgi acaba
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
yok. benim okumuş olduğum kitaplarda eski alimler tam aksine ölünün sözünü ciddiye alın demişlerdir, çünkü ölüünün şaka yapma dönemi geçmiştir, yani sözünün doğruluğuna işaret etmişlerdir. ama günümüzde  farklı tabir yapanlarda vardır. ayrıca küçük çocuğun sözleride buna benzer değerlendirir. haberleri doğru kabul edilir.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
rica ederim rüyalar aşağı yukarı kendini belli eder sevgili ve çevredeki insanlar yada yaşanan olayların benzerleri genelde bilinçaltıdır, korku ve ızdırap verenler genelde şeytanidir. gene korkunç varlıklar şeytan,hastalık , yenilen yemeklerin rahatsız etmesi veya nadirende olsa büyü cin gibi konulara dair bilgi verir bunu hissedersin. sürekli benzer rüyalar devam ederse o zaman o rüya üzerinde geniş değerlendirme yapılmalıdır.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
ikisinde benzer durumlar vardır ama bazı büyülerde hep aynı kişi rüyana girer. seni etkileyici sözler söyler yada benzer şeyler yapar. bu büyü yapıldıktan sonra sürekli okuma yoluyla yapılabilecek bişeydir tabi arad şeytani varlıkta kullanılarak yapılırsüryani lerde yahudilerde ve bazı kabilelerde yapılabilen bişeydir ayrıca islamda da bu yapılabilir ama dinden çıkaran yöntemler kullanılarak, ayrıca biz tasavvufta yaparız ama bu çok daha farklıdır burada maneviyat sözkonusudur izinle yapılır yada allahın yardımı ile ama bu tamamen hayra dönüktür. çıkar için olursa bu dinden çıkmaktır.
Rossess Rüya Tabircisi (10.6k puan)  
Anladım teşekkür ederim.
MelisB Karabasan (572 puan)  
Benim bu konuda yukarıda yazdığım rüyamı da yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada Ölmüş Babasının Kendisine Kızdığını Görmek
Babadan kalan malların doğru şekilde değerlendirilmesine, kişinin kazancında kayıplar meydana geleceğine yorumlanır.

Üst üste hata yapan, kimseyi dinlemeyen ve kötü arkadaş çevresine sahip olan evlatlar nedeniyle acı çekmek anlamına da gelir.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada Babasını Kefenle Görmek
Üzücü, keder dolu bir haberle hane halkının yüreğine düşecek ateşe yorumlanan rüya, yaşlı kimseler için vefata alamettir. Diğer yandan bir türlü çözülemeyen, ailedeki herkesi yakından ilgilendiren bir problemin tamamen çözüleceğine, sorunların köklü şekilde ortadan kalkacağına da delalettir.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada Babasının Öldüğünü Görmenin  Yorumu
Sevilen insanların ölümlerini kabul etmemek, onların ölmeleri düşüncelerine dahi katlanamamak manasında olan rüya, kişinin ölüm kavramıyla baş etmekte zorlandığını ifade eder. Bu rüya, aile üyelerini kaybetmiş insanların sıklıkla gördüğü rüyalardan olduğu gibi, ölen kimseyle iletişim kurmak istemenin, ona söylenmek istenen sözlerin varlığının da tabiridir. Babaya olan düşkünlükten ve sevgiden kaynaklanan bir kaybetme korkusuna da işaret eder.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada Ölüyle Konuşmak
Rüyada ölüyle konuşmak, feraha kavuşma anlamına gelir. Rüya sahibi bütün sıkıntılarından kurtulacak ve rahatlayacaktır. Ayrıca ölmüş kişinin yaşarken bıraktığı bazı anı değerindeki şeylere ulaşılacaktır. Ondan geriye kalanlar rüya sahibi ve yakınları için büyük bir değere sahip olacak ve onu hatırlatacaktır. Rüyada görülen kişi ardında güzel şeyler bırakmıştır.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada Ölünün Dirilmesi
Rüyada ölünün dirilmesi, müjdeli bir habere ve sevinççe işaret eder. Vefat etmiş babasını rüyada güler yüzlü bir şekilde görmek, ahirette saadet içerisinde olduğu anlamına gelir. Yüzünde korku ifadesi var ise, azapta olduğu kabul edilir. Rüyada vefat etmiş anneyi diri görmek, fakirliğe delalet eder. Oğlunu diri görmek, düşmanlarını affetmeye yorumlanır.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
Rüyada Ölünün Yıkanması
Rüyada ölünün yıkandığını görmek, birinin hayatında olumlu etkiler yapacağı anlamına gelir. Rüya sahibi bir tanıdığını zor günlerinden kurtarabilir, ona bir iyilikte bulunabilir veya iyilik yapmasına yardımcı olabilir. O kişinin manevi anlamda zenginleşmesine katkıda bulunacaktır. Böylece hem kendisi hem de tanıdığı kişi sevap kazanacak, hayır duaları alacaktır.
+2 oy
Zeyneb Rüyazede (2.0k puan)  
Ben ruyada genelde òlen ninemi gorurum. Vaziiyeti cok kotu oluyor. Zaten dunyadada iyi biri deyildi. Her halda azapda
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.0m puan)  
bu değişkenlik gösterir onunla ilgli yada ikiniz arasında olan bir şey olabilir. genelde dua edilmesi gerektiğidir. görülen şekle göre yorum değişebilir.
+2 oy
 
Yaklaşık 2.5 ay önce vefat eden dayımın dükkanında dayımla beraber oturuyorduk bana nakliye işi ayarlamıştı çok rahat bir işti sadece şehiriçi arabayla götür getir yapacaktım ve dayıma diyordum ki dayı kaza felan olursa sıkıntı olmaz değil mi o da bana eliyle dükkanının önünü gösterdi yeğenim geleceğin en işlek, sıkıntılı caddeler burası burda da hiçbişey olmaz dedi.
Ve dayım tam da eliyle işaret ettiği dükkanının önünde vurularak öldürülmüştü.

İlgili rüyalar

+11 oy
4 yorum 506 okuma
+5 oy
1 yorum 103 okuma
+5 oy
1 yorum 73 okuma
ucelerr 8 Temmuz 2019 Rüya kategorisinde ucelerr Rüyazede (1.3k puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 76 okuma
31 Mayıs 2019 Rüya kategorisinde Şule   1 16 36 yazdı
+13 oy
2 yorum 96 okuma
+10 oy
1 yorum 127 okuma
Tabir-i Rüya 15 Mayıs 2019 Tabir kategorisinde Tabir-i Rüya Rüya Tabircisi (10.8k puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 75 okuma
Çaykolik 6 Ocak 2020 Rüya kategorisinde Çaykolik Rüyazede (1.3k puan)   yazdı
+6 oy
2 yorum 101 okuma
Zahide 16 Ocak 2020 Rüya kategorisinde Zahide Rüyazede (1.4k puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 54 okuma
Tolgahan 11 Aralık 2019 Rüya kategorisinde Tolgahan Karabasan (100 puan)   yazdı
+10 oy
1 yorum 255 okuma
+9 oy
2 yorum 99 okuma
+7 oy
3 yorum 104 okuma
cilek 21 Haziran 2019 Rüya kategorisinde cilek Rüyazede (2.1k puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

24.4k rüya

161k yorum

20.3k düş-ünce

7.2k üye

243 Aktif
2 Üye ve 241 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 12272
Dün : 25749
Toplam : 32616034
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...