Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+3 oy
85 okuma
~}çu Rüya kategorisinde Rüyakar (4.4k puan)  
Arkadaşım rüyasında benimle birlikte dağda at nalı topladığımız görmüş. At nalı topluyor poşete dolduruyoruz, benim poşetin içindekiler hep paslı ama arkadaşın poşetindekiler temiz. Ama aslında balık tutmaya çıkmışız fakat arkadaş olta takımını unutmuş. Sonra onun evine olta takımını almaya gitmişiz. Gittiğimizde arkadaş olta takımını araken rahmetli hacı nenesi gelmiş ve ne arıyorsun diye sorunca arkadaş olta takımlarını demiş ve hacı nenesi benim için demişki boşa gelmişssin o istikametini kaybetti! (Bu rüya bilinçaltı rüyası olabilir diye düşünüyorum ama belli sembollerde var dolayısıyla merak ettim. Bilinçaltı olarak düşünmemdeki sebep ise şu ki ben esasında dindar olmaya gayret gösteren bir birey olmama rağmen bu sıralar birtakım çapkınlıklarım oldu. Arkadaşımda benim dindar yönümü takdir ederken çapkınlık kısmını kafaya takmış olabilir diye düşündüm) Yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim…
Üstat_Simuy_Alaca Profesyonel Yorumcu (459k puan)  
En büyük sorun budur zaten dindar demen kendinde, yani kendini tanımlamak için kullandığın kelime dindarlık öncelikle dindarlık kelime ve kelime gurubunu araştırmanı öneririm , çapkınlık nedir mesela ? Dindar kişi çapkın olabilir mi ? Ahlâkî ve vicdanı bir yön mü bu ? Bu soruları devam ettiririm tabi ama kişiye bağlı açılım yapmak gerekir sizin rüyalarınız ve konuşma tarzınız çoğu böyle sorun eylemlerinde mi ? Bunu tartışmak gerekir bence tartışmak yeni ufukalara seyahat etmek gibidir.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

1 yorum

+1 oy
Üstat_Simuy_Alaca Profesyonel Yorumcu (459k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Diyelim ki arkadaşınız haklı yinede kendinize dindar der miydiniz ? Biz insanların elbette de hataları olur , ama hatalarımızı örtmek için kalıplara sözlere sığınmak birçok psikolojik rahatsızlığı beraberinde getire bilir , öncelikle yüzleşmek farkındalık gelir , İslamiyet'e bize yakışan gözümüzü haramdan sakınmak, ve helal yoldan evlenmek tır.Ben dindarlık nedir bilmiyorum.Ben şahsen çapkınlık nedir onuda bilmiyorum.
Üstat_Simuy_Alaca Profesyonel Yorumcu (459k puan)  
Yazdıklarım sizi rencide etmek için yazmadım lütfen kusuruma bakmayın, sadece iç dünyanıza olan merakım nüksetti.
~}çu Rüyakar (4.4k puan)  
Rica ederim. Ben kendine bir rol biçmiyorum. Dinine sahip çıkmak,radesine hakim olmak inanmış her kişinin görevi zaten. Fakat kimi zaman insan bunu becerebilirken kimi zaman dalgalanabiliyor. Arkadaşım benim dalgalandığım bir dönemde olduğumu ifade etmek istediği için yakın bir dostum olduğundan ötürü bunu dert etmiş olabilir dolayısıyla rüyasına bişekilde gelmiş olabilir mi demek istedim. Yoksa rüya gayet açık belkide tabire bile gereği olmayan bir rüya. içsel dünyama gelirsem bu tip dalgalanmalardan aşırı rahatsız oluyorum. Zaten olmam da gerekir. Allah settar ismiyle günahlarımızı örtsün, rahim ismiyle bağışlasın inşallah
Üstat_Simuy_Alaca Profesyonel Yorumcu (459k puan)  
Tabiki sizde haklısınız kimimiz dört dörtlüğüz ki , elbet kusurlu hatalı yönlerimiz var , sadece ifade ederken kullandığınız kelimelere takılı kaldım , bazı insanlar his bakımından kuvvetli yönleri vardır, hisseder bazı rüyalar evhamdan doğar , bazı rüyalar da uyarıcıdır ama ben yorumlamak yerine bu rüyayı sizin kendi iç dünyanızda tartışmamızı isterdim bazen dilimiz ile söylediklerimiz hayatımıza çok etki ediyor , herşey gönlünüzce olsun :)
~}çu Rüyakar (4.4k puan)  
Doğru söylüyorsunuz. Bilinçaltı şaka kabul etmiyor ifade biçimine dikkat etmek gerekiyor. Toplumun kullandığı genel geöer ifadelerdi aslında benim kendimi ifade etmem değil. Ginümüzde dindarlık seviyeside gğnahkarlık seviyeside değilti tanş bununda etkisi. Farklı bir dönemindeyim. Kendimden ve icraatlarımdan rahatsızım ama bazende rahatsız olsanda bola alıyorsun sanki. Uzay boşlupu gşbi. Hani herşeyşn farkındasın yanlışınında ama bırakıyosun duvara çarpana kadar öyle bi durum. Sizinde herşey gönlğnüze göre olsun

İlgili rüyalar

+6 oy
2 yorum 289 okuma
+6 oy
1 yorum 93 okuma
mert7474 16 Şubat 2022 Rüya kategorisinde mert7474 Karabasan (74 puan)   yazdı
+1 oy
1 yorum 119 okuma
Asena07 10 Şubat 2022 Tabir kategorisinde Asena07 Karabasan (229 puan)   yazdı
+12 oy
1 yorum 319 okuma
GmzKnr 1 Mayıs 2021 Rüya kategorisinde GmzKnr Rüya Yorumcusu (13.0k puan)   yazdı
+5 oy
2 yorum 230 okuma
+3 oy
2 yorum 157 okuma
B 15 Ekim 2020 Rüya kategorisinde B Rüya Yorumcusu (21.3k puan)   yazdı
+11 oy
1 yorum 152 okuma
ruyacıı 20 Ağustos 2020 Rüya kategorisinde ruyacıı Karabasan (54 puan)   yazdı
+6 oy
1 yorum 186 okuma
Sinem 4 Aralık 2019 Rüya kategorisinde Sinem Karabasan (739 puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 117 okuma
BL 16 Temmuz 2019 Rüya kategorisinde BL Rüyazede (1.3k puan)   yazdı
+4 oy
2 yorum 184 okuma
21 Mayıs 2017 Tabir kategorisinde misafir   40 156 278 yazdı
+3 oy
3 yorum 312 okuma
Yaren1989 25 Mayıs 2021 Rüya kategorisinde Yaren1989 Rüya Ustası (50.9k puan)   yazdı
+1 oy
1 yorum 108 okuma
Upsbayb 5 Aralık 2021 Rüya kategorisinde Upsbayb Karabasan (54 puan)   yazdı
+2 oy
3 yorum 202 okuma
Lara 26 Kasım 2021 Rüya kategorisinde Lara Rüyakar (2.9k puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Özgün Rüya Tabirleri

Kategoriler

18.8k rüya

158k yorum

21.9k düş-ünce

7.8k üye

160 Aktif
0 Üye ve 160 misafir
Bugün : 5537
Dün : 12380
Toplam : 47598827
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...