Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+3 oy
92 okuma
Cansum Rüya kategorisinde Karabasan (-4,740 puan)  
Merhaba, Rüyamda evimizin Salonunda Bir kabir vardı ona bakarken yanlışlıkla ayağımla bastım. Sonra öptüm kabri özür diledim. Kabri çöktü.. çökünce korktum dışarı çıktım annem vardı kabrin yannda toprağı eliyle deşedi kadın kafası çıktı ve canlıydı kafasını sag sola çeviriyordu cok korktum anlamı nedir acaba yorumlarsanz çok sevinirim.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

3 Yorum

+3 oy
Üstat_Simuy_Alaca Profesyonel Yorumcu (447k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
SEVGİLİ OKURUM , rüya ilk bakış acısı ile kabus gibi görünsede iç aleminizi temsil ettiği görüşündeyim,

Rüyaları sahne ve olay örgüsü olarak inceleyen arkadaşlarımız var  rüya yorumlarken metoforlar kullanan , sahnede ki objelere  yorum katarak yormlayan ben ise görülen bu rüyalarda meteforlarım
benlik(zihin)-duygu( şekilenen ve değişen hissedilen)-eşyanın hakikatı( benlik ve duygunun eşya ile kurduğu bağlantı)  sahne- ve sahnenin duygu rengi -psikoloji (meydana gelen süreç ) - bakış açısı ve rol dağılımı( sahnelenen içereik) - yordama ( öngörü kişiye katıkları) bu metoforları uygulayarak yorumladığım için bazen diğer yorumculardan yorumum farklı kısa veya öz olabilir ya da çok uzun ilk verilen mesajı alır onu açar ve yorumlarım bazen ,yordama sayesinde size lazım olan ilk içeriği ele alır yorumlarım diğer simgelerde ve sahnenin geri kalanında elemeler yaparım çünkü sembollerin arka yüzeyde veya ön yüzeyde kadığını düşünürüm ön yüzeyde karanlıkta kalan sembolleri ve ön yüzeyde açık olan semboller arasında ilişkiyi bağlantıyı kurabilir ayırt edebilirim bu da yorumlarımda değişiklik göserte bilir , bu metotları kullandıktan sonra  kendi inandığım dini inança uyarlama yaparım ve çıkan sonuçları İslmı Tabire uygun yorumlamaya özen göstertirim ve bazen bazı rüyalar için istisnalar yaparım bazı özel rüyalara  metofor kullanmam EZOTERİK TASAVVUF SEMBOL VE incelemeleri ile yorumlarım  bu yorumlarımda ise mahlas kullanırım altına da imza şeklinde eklerim bu da rüyanın özel olduğunu vurgularım bu bilgileri buraya eklemem de diğer rüya okuyucularının aklında ki soru işaretleri gidermesinde yardımcı olacağını düşünürüm rüya ilminde gelişmeyi en içten dileklerimle de isterim .RÜYANIN ANALİZİ ; Evinizin salonunda yer alan giriş kısmında bizi karşılayan kabir , GEÇMİŞİ AİLE BİREYLERİNİ ANNE VE BABA SOYUNU TEMSİLEN GÖRÜLMÜŞ OLMA OLASILIĞI ÇOK YÜKSEK ,
kabre ayak ile basılması , ailede yaşnan sorunların evlatların baş kaldırması , küçük olan sonradan gelen neslin aile bireylerinin kültür ve mizacını red etmese bile kültürün getirdiği bazı sorumlulukları örf adet ve gelenekleri yerine getirirken zorlanmayı temsil edebilir ,özür dilemek ise şevkatli davranmak , modern kültür içinde yer alan aile bireylerinin eski gelenek ve göreneklere ellerinden geldiği kadar saygı duyup yaşatmayı temsil eder ,annenin mezarı elleriyle açması ise suçluluk belirtisi olabilir  ölmüş kişilere karşı kırgınlık , geçmişe karşı öfke , bazı miras gibi olaylar var ise buralarda yaşanan kalp kırıklığı , vasiyetler de yaşanan sorunlar ı temsil edebilir soydan gelen kalp kırıklığını yoğun derecede hissetiğiniz için burada aracı olarak bu rüyayı görmüş olabilirsiniz annenizin kendi ailesi ile helalleşmesi ölmüş de olsalar annneinizn geçmişi ile ilgili bazı konularda yüzleşmesi gerekiyor olabilirsiniz annneizden gen aktarımı olduğu için bu rüyayı görmeniz çok doğalve normal/ Rüyanın genel tabiri .


RÜYANIN KİŞİSEL ANALİZİ : Son zamanlarda direttiğiniz konular da özgürleşe bilirsiniz , çok ısrarcı tutum ve davranışlar sergileyerek istediğiniz bir şey varsa istediğiniz konu ile ilgili tekrardan düşüncek bunu istemem hayırlı mı olur acaba diyerek tekrardan analiz yapabilirsiniz, size dünyada rehberlik yapan yön ve akıl veren işi ile saygı duyup sevdiğinin kişi ile fikir ayrılıkları yaşıyor olabilirsiniz bu fikir ayrılıkları iç dünyanızda kalp kırıklığına sebebp oluyor olabilir , kırdığınız bir gönül var ise af ve özür dilemekte yarar var ,son zamanlarda işlerinizde ve ruhsal durumunuzda olumsuz bir değişiklik var ise anneniz ile ilgili bazı sorunları düzeltmekte ve bol bol ibadet ile arınmakta , geçmişe karşı sizlerinde belirli belirsiz takıntılarınız var ise geçmişinizle ilgili sorunlarla tamamen yüzleşmekte ve bu yüzleşmeden sonra geçmişi kapatmkta yarar var , annenin mezarı açması ve sağ sola sallaması bir patlamaya işaret olabilir , iç dünyadan dış dünyaya geçen bir itiraf , bir öfke hali, bir haykırş , aile içinde öğrenilen veya öğrenilecek sırlara işaret olabilir rüyanın yorumu bu şekildedir DOĞRUSUNU ALLAHC.C. BİLİR RÜYA İLE AMEL OLMAZ , HERHANGİ BİR SORUNUZ VARSA BANA İLETEBİİRSİNİZ SAĞLIK V SEVGİ İLE KALIN .


YAŞLI ÇOCUK (KOLEKSİYONCU)   :) :) :)
 
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Bir yanlısı duzelteyim annem sag sola sallamiyor Rüyamda annem mezarı deşeledikten sonra bir kadın kafası çıkıyor kadın canlı ve kafasini sag sola çeviriyordu annem değil.. Bayram öncesi babannemi kaybettim. Hic kimse helalleşemedi durumu ağırdı. Bayram sonrası kardeşimin çocuğu hasta oldu daha 2 buçuk aylık.. hastanede yatıyor bu rüyayı çocuk hasta olmadan 1 gün öncesi gördüm. Kendi özel hayatımda nişanlımla sorunlarım var psikolojim bozuldu herşey ust üste geldi.
Üstat_Simuy_Alaca Profesyonel Yorumcu (447k puan)  
Aslında benden bundan bahsettim anneniz in mezarı deselemesi helalleşme kavramı ile ilgili yukarıda yazdım ,bir acı ve haykırış mezarı deselemek mezara basmak da kişinin başına gelen üzücü olayları temsil ediyor ben bunu anlatmaya çalıştım zaten
+4 oy
 
İlişkilerin Çatışması: Annelerin Oyunu
---------------------------------------------------------
Nişanlı veya evli olan insanların hayatlarında, ilişki süreçlerinde bazen zorluklar yaşandığı bilinen bir gerçektir .Bu gerçek, genç bir çiftin hayatında da kendini göstermeye başlamıştı. Onlar, mutlu bir birliktelik sürdürmekteydiler, ancak bir süredir eşinin annesiyle ilgili bir sorunla karşı karşıya gelmişlerdi.

Kahramanımız, genç kadın, kayınvalidesine karşı gösterdiği misafirperverlikte küçük bir hataya düşmüştü. Ancak hemen fark etmiş ve hatasını düzeltmişti. Neyse ki, kayınvalidesi de bu özrü kabul etmiş ve benzer bir durumun tekrarlanmaması için her iki taraf da önlemler almışlardı.

Görünen o ki, olaylar bu şekilde kapanmıştı. Ancak bu süreçte, genç kadının kendi annesi beklenmedik bir şekilde müdahale etmişti. Olayı tekrar açığa çıkararak, bir anlamda deşelemişti. Özür ve kabullenişin ardından halledilen bir konu yeniden gündeme gelmişti.

Bu durumda sessiz kalan ve saygı gösterdiği kayınvalidesine karşı sessizce duran genç kadın, bir anda kayınvalidesinin başka bir yüzüyle karşılaşacak gibi hissetti. Bu beklenmedik durum, onun için bir sürpriz olmuştu ve gelecekteki ilişkilerini etkileyebileceğini düşünüyordu. Acaba kayınvalidesiyle olan ilişkisi bu yeni gelişmeyle nasıl şekillenecekti? Zamanla anlayacaktı. Ancak şimdilik, karşısına çıkacak bu yeni yüzle nasıl başa çıkacağını ve ilişkilerini nasıl sürdüreceğini düşünmek zorundaydı.

Ve böylece, genç kadının hayatında yeni bir dönem başlamıştı. Kayınvalidesinin farklı yüzüyle yüzleşme sürecinde, beklenmedik sınavlara tabi tutulacak ve ilişkilerindeki gücünü, anlayışını ve hoşgörüsünü sınayacaktı. Belki de bu deneyim, onlara daha derin bir bağ ve anlayış getirecekti.

Hikaye, aşkla, fedakarlıkla ve aile ilişkilerinin karmaşıklığıyla dolu bir yolculuğun başlangıcını işaret ediyordu.
Üstat_Simuy_Alaca Profesyonel Yorumcu (447k puan)  
bu yorum rüya için bir ön görü mü , yani ya buşekilde değilse rüyalardaki semboller kesin bir ile anlata bilirmiyiz ? burada yer alan duyguların bir anda püskürmesi sizce hangi sembol ile ilgili ?
+2 oy
Deryadan Karabasan (218 puan)  
Rüya tevil ilmim vs yok sadece kişisel hissettiğimi söylemek istiyorum.
Annen acaba bir kadının ahını almış olabilir mi?
Ya da ihtiyacı olan bir akraba arkadaşı kendisinden haber bekliyor?
Aklıma bu iki şey geliyor...

İlgili rüyalar

+3 oy
1 yorum 41 okuma
+12 oy
3 yorum 212 okuma
+14 oy
5 yorum 187 okuma
+4 oy
2 yorum 100 okuma


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Özgün Rüya Tabirleri

Kategoriler

18.7k rüya

158k yorum

21.8k düş-ünce

7.8k üye

179 Aktif
1 Üye ve 178 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 21163
Dün : 12371
Toplam : 44902596
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...