Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+1 oy
74 okuma
Gizem999 Rüya kategorisinde Karabasan (668 puan)  
üniversite ortamından kavga ettiğim bir arkadaş var, kendisi erkek, rüyamda onunla sınıftayız yalnız ikimiziz, o arkadaş benimle konuşuyor ama hatırlamıyorum tam, sonra sağ elini benim kalbimin üzerine koymaya çalışıyor, ben tedirgin oluyorum atkıyla sıkı sıkı örtünüyorum, ama ona bir şey bildirmiyorum, daha sonra konuşmadığım bir kaç arkadaşı daha görüyorum benimle hoş sohbet ediyorlar, gülüyoruz falan, ama bir arkadaş benimle çok kırgın gibi, başımı onun omuzuna koyarak uyuyor gibi yapıyorum tatlı tatlı laf sokuyorum falan gülümsüyor arada ama kırgın olduğu çok belliydi

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

2 Yorum

+1 oy
 
Birden çok kişinin bulunduğu bir toplulukta, birisine karşı bir hata yapıldığında, özürün de aynı ortamda dile getirilmesi gerektiğine dair bir inancınız var ise bu inanç, oluşan hatadan dolayı ortamda olan tüm insanların eşit şekilde etkilediği ve herkesin birbiriyle bağlantılı olduğu fikrine dayanıyordur.

Kahramanımız, bu inancın doğruluğuna sıkı sıkıya bağlı olan biriydi. O, hatalarını fark ettiğinde ve özür dilemesinin gerekliliğini anladığında, hatayı yaptığı herkesin önünde durup samimi bir şekilde özür dilerdi. Çünkü ona göre, kalabalıkta yapılan bir hata, aynı kalabalık ortamda düzeltilmeliydi. Bu, adaletin ve dürüstlüğün temel bir ilkesiydi.

Ancak ilginç bir şekilde, hikayemizin kahramanı da bu inançla çelişen bir durumla karşılaştı. Kendisi maruz kaldığı hatanın ardından, özür sadece kendisine beyan edildi fakat inandıı gibi değil tam tersine konuya muhatap tüm insanların huzurunda(sınıfta olmuş olay, insanlar sınıf arkadaşları olmalı) gerçekleşmesi gereken özür ,sadece tenhada yapıldı. Bu durum, onun için bir hayal kırıklığıydı.

"Kalabalıkta işlenen kabahatin tenhada özrü olmaz" derdi büyükler. Ancak bazen hayatın gerçekleri bu ilkeye ters düşebilirdi. Kendisi, bu durumu anlamaya çalışırken, insanların özür dileme becerilerinin sınırlı olduğunu fark etti. Belki de onlarda da aynı inanç olmadığından, kalabalıkta yapılan bir hatanın tenhada düzeltilmesi gerektiğine dair bir düşünceye sahip değildiler.

Bu durumda, belki de hikayemizin kahramanı, kendi inancını korurken bir yandan da anlayışlı olmayı öğrenmeliydi. Belki de insanların kendi yollarını bulmalarına izin vermek gerekiyordu. Onlardan da aynı şekilde davranmayı beklemek yerine, özürleri kabul etmeyi ve yoluna devam etmeyi tercih etmeyi deneyebilirdi.

Fakat , hikayemizin kahramanı,  kendi tutumunu değiştirmedi. ve içindeki adalet ve dürüstlük duygusuyla hareket etmeye devam etti. Kim bilir  bazen hayatın gerçeklerinin inançlarımızla çelişebileceğini ve insanların farklı şekillerde tepki verebileceğini anlatıyordu hikayesi. Belki yaşadıklarından herkesin kendi yolunu bulması ,hatalarla yüzleşirken veya özür dilerken bile farklı olması, insanlığın renkliliğinin bir yansımasıydı.
0 oy
 
Öncelikle merhabalar bu biraz gerçek hayatınıza yönelik bir rüya gibi göründü bana onun etkilerini taşıyor, ve sanki hoşlandığınız veya nasıl desem birbirinizden etkilendiginiz biri size adım atmak istiyor olabilir fakat siz çekingen bir tavır sergileyecek veya sergiliyor olabilirsiniz o kırgın arkadaşı farkında olmadan incitmis olabilir misiniz? :) belki sizden bir beklenti içinde olabilir günlük hayatta ,dilerim hayırlara vesile olan bir rüyadır iyi günler..

İlgili rüyalar

+2 oy
1 yorum 51 okuma
+1 oy
1 yorum 72 okuma
+3 oy
1 yorum 95 okuma
+16 oy
5 yorum 176 okuma
+17 oy
2 yorum 145 okuma
+3 oy
1 yorum 41 okuma
+5 oy
2 yorum 144 okuma
+12 oy
3 yorum 212 okuma


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Özgün Rüya Tabirleri

Kategoriler

18.7k rüya

158k yorum

21.8k düş-ünce

7.8k üye

191 Aktif
1 Üye ve 190 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 18583
Dün : 12371
Toplam : 44900023
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...