Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+2 oy
46 okuma
Yaren1989 Rüya kategorisinde Rüya Görüşmecisi (44.2k puan)  
Merhaba ;)

Rüyada sabaha karşıydı sanki hava yeni ağarır gibi, denize girdim benden başka kimse yoktu ne denizde ne kıyıda. Hava yaz yağmuru yağacak gibi kapalıydı. Deniz çarşaf gibi çok sakindi. Normalde yüzme bilmem, derinlerden de ödüm kopar.  Suyun içine girdiğim andan itibaren motorlu balıkçı teknesi kadar hızlı ve hiç yorulmadan yüzüyordum. Su, yumuşacık kayıyordu bedenimde. İlerde sol tarafımda ince uzun çubuk gibi kara parçası belli bir yere kadar  denizi ikiye bölmüştü, yani sol taraf nehir gibiydi, yanında da tepelikler vardı. Sağ taraf uçsuz bucaksız denizdi.

Sol tarafa girdim, o ince uzun kara parçasının üstünde aralıklarla ahşap kamelyalar vardı. Çıkıp bi oturayım mı diye düşündüm ama su o kadar güzeldi ki bırakmak istemedim. O sırada rüyada bilinçlendim, sanırım lucid rüyaya döndü. Denizin ortasında, yüzme bilmeyen biri olarak hemen bi tedirgin oldum, suyun içine baktım, balina falan çıkarsa buralarda napıcam diye düşündüm, suyun içi dipsiz gibi karanlık, ama üstü çok tatlı bir maviydi havayla aynı renkti. Ama aynı hızda yüzmeye devam ettiğim için suyun da güzelliğine kapılarak rahatlayıp devam ettim tedirginliğim geçti.

O ince uzun kara parçasının bitişinde sağ tarafla suyun birleştiği yere vardım, tam geri dönsen mi diye düşünürken, arkadan benim geldiğim yönden birisi, tıpkı benim gibi hızla yüzerek geldi, ona "geri dönsem mi geç olur mu dedim". O da bana " Daha 2 saatin var merak etme" dedi. Bunu duyunca vaktim var daha diye sevindim. Birlikte daha da açığa doğru gitmeye başladık.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

1 yorum

+1 oy
Üstat_Simuy_Alaca Rüya Bilgesi (402k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Merhabalar sevgili okurum , mmmm  uzun rüyalar görmektesin , hissetmektesin bu yüzden de çok detaylı anlatıyorsun sanki tekrar tekrar yaşamış gibi , var mıdır kendinde hissetiğin yaşımdan sanki daha olgunum dediğin , olur mu ... BEN DENİZ YAŞLI ÇOCUK RÜYALARA IŞIK TUTMAK İÇİN GELDİM ,uzun zaman oluyor rüyalarını okumayalı zaman geçti düşüncelerin elbet değişmiştir yeni bilgiler öğrenmişsindir ve yeni yaşına girmişsindir gel gelelim rüyanı yorumlamaya ,

Rüyanın ilk kısmı sana da güzelgeliyor demi merak ediyor musun anlamı nedir elbet gerçekleri rabbim bilir ama yinede ben bir kaç fısıldamak isterim size bir takım şeyler sevgili okurum , bugün de hem keyifili hem neşeliyim :) Havanın yeni ağrır gibi olması umutandır bilginin merhametin öğrenmenin aşkın sanki ilk demleri gibidir ilk  ışık ilk aşk ilim ile ilk merak ediş ilim ile ilk sohbet ediş gibidir değerli okurum denize girmek ve yanlızlık "yanlızlık" mahremiyeti simgeler deniz ise arınmayı , bu günahlardan olur eski bakış açınız olur takıntıların stresin size verdiği zarar olur ama bu ruhun ve düşüncenin araınmasıdır arınmanın size verdiği huzuru hiisetmektesiniz , bu korkularınızın bile size galip gelmeyeceği bir arınma sizi hoşnut ediyor ALLAHA olur ilme olur bir mesleğe veya bir düşünceye yakın olmak muhakeme yapmak düşünmek taşınmak ibadet etmek yaptığınız her ne ise size yavaş yavaş fayda vermekte ama arınmanız da istenmekte sevgili okurum sol nefsi temsil eder nefsin mertebeleri ve arınma yolları vardır , nefsin mertebelerini ilerledikçe insan kamil insan oluverir ben sizde o ışığı görmekteyim :) kayalıklar ve nehir gibi olan taraf ilerleme olmuş demek te ama kayalıkları paramparça etmek nefsin isteklerini arzularını yenmek nefsi terbiye etmek gerekir demek te bu rüya ve nefsiniz arındıkça sol tarafta o uçsuz buçaksız deniz gibi olacktır masalsı huzur bir kere tatmışsın aşkı vazgeçme aşkından Aşkın yolcusu olmak gerekir ol ki senin gibi nice aşıklar ile tanış :)

ikinci kısım ; soluna girmek keşfetmek , bak sana güzel bir bilgi verim , Tasavvufta ölüm vardır , nefsin ölümü , beyaz ölüm , kara ölüm , yeşil ölüm ,kırmızı ölüm , bu ölümler içlerinde insanlardan gelen sıkıntıya sabretmek ,giyime düşkünlük göstermeyip önem vermemek ,cinsel hazlara ve aşırı yeme içmeye dikkat etmek ,nefsin arzu ve isteklerine karşı koymak, direnmek gibi anlamrı vardır, nefsin mertebeleri ise ilk ki NEFS-i  EMMARE DİR VE RENGİDE MAVDİR KOYU MAVİ İHSANLA NORMAL MAVİ İKANLA  Nefs-i emmare kötülüğü emreden ve bundan zevk alan nefise verilen isim. Nefis tezkiyesi kademelerinden ilkidir. İlk kademede nefsin temizliğine henüz başlandığı için nefiste bütün 19 afet mevcuttur. Onun için bu kademede nefis henüz arınmadığı için kötülüğü emreder.  SEVGİLİ OKURUM BURADA KAMELYA İSE KEYFİ ZAMANI HARCAMA VAKTİ DEĞERLENDİRME AMA VERİMLİ OLMAYAN TÜRDEN DEĞERLENDİRME BURADA KAMELYE EKSİKLİĞİ GÖSTERMEKTE AYNI ŞKELİDE RÜYANIN BAŞINDA DENİZİNN ISSIZLIĞININ  NAHMAERM  OLAN YANİ SİZE AİT ALAN ENERJİ ALANI KİŞİSEL ALAN DÜŞÜNCE BİLİNÇ ALTI DEDİĞİM SİZE AİT OLAN BÖLGEDE OLMAMASI GEREKEN BİRİNİN OLMASI SİZE EMR ETMESİ YANİ DAHA İKİ SAATİN VAR DİYEN ŞEYTANDIR YANİ NEFİSTİR SİZE KARŞIN OYALAMA YANİ KAMELYA OYALANMA EĞER İLK ARINMAYI GERÇEKLEŞTİRİRSENİZ İKİNCİ AŞAMAYA GEÇERSİNİZ İLELERSİNİZ YAHU :))  

Yani değerli okurum nefsiniz günlük hayatta size en çok ne emrediyor az daha televizyon izle namazı sonra kılarsın az daha gezelim dün gezmedim az daha konuşup sohbet edeyim az az daha daha diye diye size kendine çeken tarafınız mı var bunları etraflıca bir düşünün bu rüyalar boşa değil Tasavvuf nedir mertebenizi yükseltmek istiyor msuunuz bu gibi ilimler ve biligikler ile uğraşıyor musunuz bunlar önemli sorular kenedinizi arındırmak istiyor msunuz aşkınlezzetini tatmak istiyor msunuz sizin içinizde olan durum ve haller bunlar tamamen sizin arzu edip mücadele etmeniz ile olacaktır tüm bunlar DOĞRUSUNU ALLAH BİLİR DİYOR VE YORUMUN SONUNA GELDİM HAYR OLSUN RÜYANIZ BOL SEVGİ BOL İLİM İLE KALIN :) SORMAK İSTEDİKLERİNİZE AÇIĞIM ŞURASI OLMAMIŞ DİYE BİLİRSİNİZ AMA BEN RÜYADAKİ SİMGELERE GÖRE YORUM YAPTIM VE SİZE GÖRE SİZİN İLE RÜYALAR EŞLEŞİYOR AMA OLA Kİ RÜYALARDA YORUMLARKEN HADDİMİ AŞTIĞIM BİR YER LÜTFEN BİLDİRİN .

YAŞLI ÇOCUK ( KOLEKSİYONCU )
Yaren1989 Rüya Görüşmecisi (44.2k puan)  
Bu aralar arınmayla ilgili bazı şeyler yapıyorum evet yorum doğru, zaten yaptığım şeylerin sonucunda görüyorum bu rüyaları demek işe yarıyor :) teşekkür ederim yorum için :)
Üstat_Simuy_Alaca Rüya Bilgesi (402k puan)  
@mustafaharputi bu rüya için eklemek istediğiniz notlar yorumlar var mıdır sizin de yorumunuzun olmasını isterim .

İlgili rüyalar

+1 oy
1 yorum 71 okuma
Ssena 8 Ekim 2021 Rüya kategorisinde Ssena Karabasan (327 puan)   yazdı
+1 oy
2 yorum 52 okuma
+1 oy
1 yorum 45 okuma
–1 oy
1 yorum 77 okuma
Yaren1989 14 Ekim Rüya kategorisinde Yaren1989 Rüya Görüşmecisi (44.2k puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 54 okuma
+1 oy
1 yorum 32 okuma
asiya 8 Ekim Rüya kategorisinde asiya Rüya Yorumcusu (14.0k puan)   yazdı
+2 oy
2 yorum 117 okuma
asiya 6 Ekim Rüya kategorisinde asiya Rüya Yorumcusu (14.0k puan)   yazdı
+2 oy
1 yorum 40 okuma
+3 oy
0 yorum 32 okuma
Akrepsel 10 Eylül Rüya kategorisinde Akrepsel Rüya Yorumcusu (19.0k puan)   yazdı
+4 oy
0 yorum 45 okuma
Akrepsel 6 Eylül Rüya kategorisinde Akrepsel Rüya Yorumcusu (19.0k puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

24.9k rüya

162k yorum

21.4k düş-ünce

7.8k üye

98 Aktif
1 Üye ve 97 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 8793
Dün : 26780
Toplam : 39884477
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...