Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+7 oy
200 okuma
Merve3434 İstihare kategorisinde (-12,309 puan)  
Daha önce istihare yapan rüyası çıkan var mı benim için çok önemli bir konu var yardım edebilecek olan varsa çok sevinirim

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

5 Yorum

+6 oy
Hicaz Rüya Ustası (52.6k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Merhabalar, İstihare rüyalarıyla ilgili eminim grupta deneyimli olan kişiler vardır. Öncelikle bunu belirtmek isterim, arkadaşlar nasıl yapılacağı hakkında bilgi verebilirler size. Benim merak ettiğim bir husus var. Sizin için gerçekten önemli olan konu hakkında olumsuz görürseniz buna hazır mısınız? Bu soruyu cevaplamış iseniz istihareden sadece cevap almaya hazır olursunuz. Bu soruyu cevaplamadan tavsiyem buna girmemeniz. Allah neylerse güzel eyler, hayırlısını dileyip gönlünüzü razı etmek en güzelidir. Olmasına ve olmamasına hazır olduklarınızda tarafsız olabilirsiniz.

Hayırlı istihareler dilerim...
Merve3434 (-12,309 puan)  
İstihare daha önce kendim yaptım. Rüyalarım hep birbirini destekler nitelikte. Bir arkadaşıma da yaptırmıştım o da benzer gördü. Kafam çok karışık.burda istiharesi çıkan net gören biri varsa ona yaptırmak isterdim.
+4 oy
kuzgun Astral Gezgini (143k puan)  
İstihare rüyasına hiç yatmadım keşke yardımcı olabilseydim :)                                                                             
                           Bu konuda sanırım Mustafa bey size yardımcı olur.
+4 oy
ferdi hazer Karabasan (394 puan)  
- İstihare namazı vardır. Fakat hadislerde istihare rüyası diye bir şey yoktur. Bu işi zaman içinde bazı zatların gördüğü rüyalar esas alınarak yaygınlaşmıştır.

Demek ki, önce şunu bileceğiz ki, rüyada bir şeyler görme geleneği hadiste emredilen istihare ile bir alakası yoktur.

- İstihare, istişarelerden sonra yapılır. Maksat, bu namazı kılıp duasını yaptıktan sonra kalbine gelen rehber ışık doğrultusunda -olumlu veya olumsuz- bir karar vermektir. Ve bu kararı vermekle karasızlık sıkıntısından kurtulmaktır. Bu rehber ışık her zaman doğru değerlendirilmeyebilir.

- Diğer bir ifadeyle istihare, akıl, hikmet, görünürdeki realiteler ışığında yapılan istişare ve değerlendirmelerden sonra yine de kalp tatmin olmadığı zaman, arzulanan işin hayırlı olup olmadığını öğrenmeye yardımcı olacak bir kıvılcımdır.

Bu kıvılcım her zaman doğru bir sinyal vermeyebilir. Çünkü insanlardaki coşkun duygu ve dürtüler bir tarafa ağır temayül gösterirlerse kişinin değerlendirmesi de o tarafa ağır basar. Ve bu sebeple de kişi tarafından doğru bir değerlendirmeye tabi tutulmayabilir.
+2 oy
rumet Karabasan (283 puan)  
İstihare için dini kaynaklarda da geçer eğer bir konuda kararsız kalırsanız istihare yapın diye önemli olan rüyanın birebir çıkması değil danıştığımız işimiz hayırlıysa mavi ile yeşil, hayırsızsa siyah ve kırmızı görürüz yine de bir netlik yoksa rüyada , net birşey görene kadar istihareyi hergün tekrarlamak gerekir ama ben rüyada ne görmüşsem hep aynısı cıkmıştır ve çok doğru bir namaz konsantre olursanız çıkıyor
Merve3434 (-12,309 puan)  
Sizi yaptırsam peki
0 oy
Gelincik Karabasan (279 puan)  
Ben bir kez evlilik için bir araya geldiğim bir adam için yapmıştım hayırlı mı değil mi diye ve rüyamda düğünüm oluyordu ne müzik vardı ne ışık zifiri karanlıktı her yer kalabalık vardı sadece sesleri duyabiliyordum ve sonra zaten o adamla benim için bı geleceğin olmadığını öğrendim istihare rüyam uyarmıştı beni.

İlgili rüyalar

+7 oy
2 yorum 191 okuma
+16 oy
4 yorum 351 okuma
+13 oy
3 yorum 256 okuma
+24 oy
1 yorum 282 okuma
+24 oy
2 yorum 256 okuma
+32 oy
8 yorum 434 okuma


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Özgün Rüya Tabirleri

Kategoriler

18.8k rüya

158k yorum

21.8k düş-ünce

7.8k üye

178 Aktif
0 Üye ve 178 misafir
Bugün : 3001
Dün : 24490
Toplam : 46076524
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...