Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+5 oy
84 okuma
Dreamer Bilgi kategorisinde Rüyakar (4.3k puan)  
Bazılarımız rüyada olduğunun farkında olabilirken, bazılarımız 3 ayda bir rüya gördüğünü düşünür. Aslında hepimiz her gece rüya görürüz. Rüya becerilerimizi geliştirmek ve daha çok rüya hatırlayabilmek için birçok yol var;

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

8 Yorum

+5 oy
Dreamer Rüyakar (4.3k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
1-    Rüya pozisyonunu bulmak
Her birimizin rahat ettiği, uyku pozisyonu farklıdır. Önce rüya için elverişli pozisyonun hangisi olduğunu bulup her akşam bu pozisyonda uykuya dalma ile işe başlayabiliriz. Sırt üstü, yüz üstü, sol kol üzerine ya da sağ kol üzerine yatma. Uykudan zamanı dışında, 10 dakikalık kısa bir meditasyonla bulunabilir. Önce sol kolunuzun üzerine yatın. Zihninizi tamamen boşaltıp bu pozisyonda gördüğünüz rüyaları anımsamaya çalışın. Bir şey anımsamıyorsanız önemli değil. Bu pozisyonda aklınıza gelenler, gözünüzün önünden geçen ışıklar – şekiller. Her şeye dikkat edin. Süre dolunca kalkıp bunları not alın. Sonra sırasıyla sırt üstü, sağ kol üzeri ve yüz üstü uzanarak her birinde ne hatırlıyorsunuz ne hissediyorsunuz farkına varın. Bazı pozisyonlarda daha fazla rüya anımsayabilirsiniz veya size daha rahatlatıcı gelebilir. Takip eden bir hafta boyunca daha iyi olduğunu düşündüğünüz pozisyonda uykuya dalın. Ve elbette rüya günlüğü tutun.
+4 oy
Dreamer Rüyakar (4.3k puan)  
2-    Rüya yönünü bulmak.
Bulduğunuz size özel uyku pozisyonunu her yöne yatarak denemeniz gerekiyor. Önce başınız kuzeye gelecek şekilde kendi pozisyonunuzda uzanın. Zihninizi sakinleştirin ve bu yön ve pozisyonunun size ne hatırlattığına nasıl hissettirdiğine bakın. Kuzey – Güney – Doğu – Batı yönlerini tek tek deneyin. Her bir yön sonrası anımsadıklarınız / hissettiklerinizle ilgili not tutmak, sonradan değerlendirmeyi kolaylaştıracaktır. Yönünüzü de bulduktan sonra 1 hafta başınız bu yöne gelecek şekilde ve kendinize özel uyku pozisyonunda uykuya dalın. Rüya günlüğü tutmaya devam.
+2 oy
Dreamer Rüyakar (4.3k puan)  
3-    Uyanma Süreci
Birçok rüyanın hızlıca unutulmasının nedeni zihnimizi hızlıca uyandırmamız. Çok sert sesli alarm, hızlıca yataktan kalkmak, bedeni çok fazla hareket ettirmek zihnimizi rüya – uyku halinden birden uyandırıyor ve rüya ile olan bağlantıyı kaybediyoruz. Uyanınca gözlerinizi açmadan önce bir an durup rüyayı anımsayın, tekrar izleyin. Minik bir hareketle ulaşabileceğiniz bir yerde rüya günlüğü tuttun, mesela yastığınız altında. Vücudu çok fazla hareket ettirmeden rüya ile ilgili detayları not alın. Ne kadar çok yazarsanız, bir sonraki rüyalarda o kadar çok fazla şeyi hatırlamaya başladığınızı göreceksiniz. Sadece rüyanın konusuna değil, size verdiği hisse de dikkat edin. Rüya boyunca nasıl hissediyordunuz?
+2 oy
Dreamer Rüyakar (4.3k puan)  
4-    Rüya günlüğü tutmak
Yazmak hem rüyanın hatırlanması hem de rüya ile olan bağın güçlenmesi açısından çok önemli bir etki.  Rüyanızla olan bağınız, rüyanıza verdiğiniz önem, anımsamalarınız, rüya hakkında konuşmanızla- yazmanızla güçlenir. Rüya olağanüstü arada sırada yaşanan bir durumdan gündelik hayatın parçası haline gelir.
+2 oy
Dreamer Rüyakar (4.3k puan)  
5-    Günlük tutmak / Meditasyon yapmak
Rüyalarınızı takip edip daha iyi yorumlayabilmek için bilinç altının ne kadar rüyaya sızdığını fark etmek ve bunları ayıklamak gerekiyor. Günlük hem gün içinde olanları zihinden uzaklaştırmak, hem de rüyaya olan etkisini izlemek açısından çok önemli. Çok gergin geçen bir günün gecesinde kabus görmek çok olağandır. Meditasyon zihninizi sakinleştirir ve gün içinde yaşananların rüyaya sızmasını azaltır.
+2 oy
Dreamer Rüyakar (4.3k puan)  
6-    Uykuya hazırlık
Gün ve gece ayrımını net bir şekilde yapmak gerekiyor. Bu ayrım şu şekilde yapılabilir; gece uyumak için farklı kıyafet kullanmak – günlük kıyafetlerle uyumamak, her gece tekrarlanan bir ritüel oluşturmak, yüz bakımı yapmak, diş fırçalamak vs., ekrana bakarak uyumamak, uyuma alanını gürültüsüz ve az ışık alan bir yer yapmak hem zihni uykuya ve rüyaya hazırlıyor hem de bu aşamadan sonra görülenlerin rüya olduğu farkındalığının artmasına neden oluyor.
+2 oy
Dreamer Rüyakar (4.3k puan)  
7-    Görmüş olduğunuz rüyayı anımsama
Yatakta size özel uyku pozisyonu ve yönünde yatarken daha önce gördüğünüz bir rüyayı zihninizde olabildiğince uzun süre tutun. Bu pratik zihninizi hemen rüya görmeye odaklar. Rüya dikkatinizi keskin bir hale getirmek göreceğiniz herhangi bir rüyaya dikkat etmenizi ve hatırlamanızı sağlar.
+2 oy
Dreamer Rüyakar (4.3k puan)  
8-    Alarm Kurma
Uykuya daldığınızda bir rüya görme durumu olan REM uykusuna geçmeniz için 90 dakika geçmesi gerekir. Sonrasında neredeyse uyanacak noktaya gelirsiniz ardından tekrar REM uykusuna dalarsınız. Her seferinde REM uykusuna geçmek daha hızlı olur ve nihayet yalnızca REM uykusunda kalırsınız.
Saat akşam 22 – 23 gibi yatan insanlar için REM uykusu gece 03:00 – 04:30 gibi sabitlenir. Dolayısıyla bu sürenin sonunda hafif melodili bir veya sadece titreşimden oluşan bir alarm kurmak zihninizi bir an için uyandıracaktır. Bu tekrar rüyaya girdiğinizde daha bilinçli bir rüya görmenize de yol açabilir.

İlgili rüyalar

+8 oy
30 yorum 184 okuma
Üstat_Simuy_Alaca 10 Aralık 2020 Bilgi kategorisinde Üstat_Simuy_Alaca Rüya Bilgesi (315k puan)   yazdı
+2 oy
11 yorum 70 okuma
+5 oy
3 yorum 72 okuma
mustafaharputi 4 Mart 2020 Bilgi kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)   yazdı
+5 oy
2 yorum 69 okuma
mustafaharputi 2 Mart 2020 Bilgi kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)   yazdı
+11 oy
2 yorum 86 okuma
+12 oy
26 yorum 206 okuma
Karga 16 Ağustos 2020 Lusid kategorisinde Karga Rüya Bilgesi (1.1m puan)   yazdı
+7 oy
1 yorum 74 okuma
mustafaharputi 29 Mart 2020 Bilgi kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 72 okuma
mustafaharputi 21 Mart 2020 Bilgi kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)   yazdı
+4 oy
2 yorum 65 okuma
mustafaharputi 11 Mart 2020 Bilgi kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)   yazdı
+6 oy
2 yorum 61 okuma
mustafaharputi 2 Mart 2020 Bilgi kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 60 okuma
mustafaharputi 2 Mart 2020 Bilgi kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.8m puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

24.0k rüya

160k yorum

19.6k düş-ünce

6.9k üye

278 Aktif
3 Üye ve 275 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 11578
Dün : 24618
Toplam : 30100381
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...