Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+6 oy
92 okuma
Aries_libra_ Rüya kategorisinde Rüya Bilgesi (216k puan)  
düzenledi
Herkese günaydın,kucak dolusu sevgiler :))

Rüyamda uyuyan 3 yaşlarında bir kız çocuğu vardı. Kuzenimmiş hatta abisi de yanimızdaydı. Gerçekte evet erkek kuzenim ve kız kardeşi var ama bu küçük kız değil.Bizim evdeydik ve halıda uyuyordu beyaz battaniyeye sarılmış yerdeydi yanına gittim uyandırıyım diye ağlamadı ama mızmızlanmaya başladı. Kalktı ayağa bende yere dizlerimin üstüne oturdum karşısında göz göze gelecek şekilde durdum sakin ol fln diyorum ama mızmızlanıyo kollarından tutuyorum sonra kendini çekmeye fln çalışıyo uyanmamak için direniyo gözlerini hala açmıyor ama uyumak istiyo,gözlerime bak ve sakin ol diyorum, gözlerime bakıyo ve gözlerin güneş gibi dedi,güldü mızmızlık yapmayı bıraktı. Bende tutmayı bıraktım kızı. Sonra kendi kendine bir şeylerle ilgilenmeye başladı ne yaptığını görmedim. Güzel,tatlı bir kızdı kumral ve bağlı olmayan açık,düz saçları vardı. Bizim evde de ışık yanıyordu beyaz,artık hava kararmaya başladığı için ışıkları yakmışız etrafda beyaz ışık vardı.

Birde babamı gördüm yanımdaydı. Bizim nerde olduğum fln hiç belli değildi arka tarafı hatırlamıyorum sadece babamı hatırlıyorum benim saçlarımla oynuyodu, saçlarımı okşuyordu,benim saçlarım parlak ve sapsarıydı. (gerçekte bu kadar sarı değil rengi). Babam bana saçlarını okşamayı özlemişim diyordu, gülüyordu.
Yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim :))
Aries_libra_ Rüya Bilgesi (216k puan)  
Tamam canım benim çok teşekkür ederiiiim :) <3

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

2 Yorum

+4 oy
Ruyadede Rüya Bilgesi (187k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Merhaba,

Yardım sever bir kişiliğin var. Bu durum ilk başta çok pozitif bir durum gibi görünse de yardım etmenin erdem olmaktan daha ileri karakteristik bir boyuta taşınması sonucunda oluşan bazı tehlikeler olabiliyor. Örneğin bu tarza sahip olanlar kendilerini insanları seven, değer veren bireyler olarak görürler ama sevdikleri kadar sevilmemekten de şikayet ederler. İnsanların kendilerini takdir etmediklerini ve kendilerini sıradan kişiler olarak gördüklerini düşünürler. Hatta ruhsal sağlık seviyeleri düştüğünde(diz çökmek), insanlar onların bu yakınlık kurma arzusundan bunalmaya başlayabilir. Rüyandaki o küçük kız ile ilgili gördüklerin bu kısma dair.

Aile içinde sevgi ve saygı edinmek için özellikle yardımseverliği şiar edinmiş kız çocukları, babanın sevgisini ve ilgisini kazanabilmek için varsa küçük kardeşlere bakıcılık yaparak bu konumu pekiştirmeye çalışırlar. Ancak sanırım siz en küçük çocuksunuz ki bu ilgiliyi aktarabileceğiniz ailenin ne tam içinde ne de çok dışında küçük bir kuzen ile bu duruma dair bir çözüm bulmuşsunuz. Aynen babanızın sizinle ilgilen(e)mediği gibi abisi de küçük kız ile ilgilen(e)miyor. Bu stresli durum sizde başkalarının size olan  bağımlılıklarını oluşturup böylece insanları kontrol etmeye çalışmaya doğru içgüdüsel bir eylem oluşturuyor. Küçük kızı neredeyse zorla uyandırmanız da bu yüzden. Ayrıca o küçük kız ile sizin aranızda da bir bağlantı var. Eski resimlerinize bakın bakalım o küçük kızın saçları ile sizin o yaşlarda ki saçlarınız uyuşuyor mu? Ne zaman ki küçük kız size karşılık veriyor yani sizin onu zorla da olsa sevdiğinize ikna oluyor o zaman o beyaz battaniyeden küçük kızın çıktığı gibi sizin de evinizde beyaz ışık yanıyor. Yani bir nevi karanlık(depresyon)dan çıkıyorsunuz. Buraya kadar mini bir özet yaparsak abi-kız sahnesi "depresyon", göz göze gelip küçük kızın tepki vermesi "normalleşme", son kısım ise baba-siz sahnesi yani "düzelme" gibi duruyor.

Küçük kız ile göz göze gelebilmek için dizüstü çökmeniz ,kendi duygu durumunuzu düzeltebilmek için seviye düşürdüğünüzü o küçük kız yani sizin kendi içinizde aslında büyütemediğiniz hala küçük olarak gördüğünüz kendi içinize dair bir inişi gösterir. Özellikle diz çökerek göz göze gelebilmek psikolojide büyüklerin küçükler ile empati kurabilmek için yaptıkları bir eylem. Sizin yaptığınız şey ise şimdiki halinizden sorunların başladığı üç yaşında ki halinize dönmeniz ve kendinizi o zaman ki ruh durumuna eşlemeniz. Kendi içinizden size "gözlerin güneş gibi" demesi ve o andan itibaren mızmızlanmayı bırakması bahsettiğim düzelmenin başlaması hatta düzelmesine istinaden. "Gözlerin güneş gibi " sözü, "gözlerinden ateş saçmak" ile ilgili sanırım. Bu sözü "bir haksızlığa uğradığımızda, yok sayıldığımızda, bize yalan söylendiğinde, bizimle gereği gibi ilgilenilmediğinde ve bu durumu çözebilmek için sinirimizi başka yere yöneltemediğimize yaptığımız" bir şeydir. Yardımsever kişiler duygusal ihtiyaçları fark edilmez ve kendileri de takdir görmez ise, strese girer ve kendilerini öne atarak isteklerini çok daha güçlü şekilde sunarlar. Gözünden ateş çıkması ve o küçük çocuğu cebren uyandırman vs hep bu yüzden. Yani üç yaşından bu yaşına olmasını istediğin ama olamayan baban ile ilişkilerindeki  sorunlu yerler artık seni o kadar sinirlendirmiş ki oluşan sinir sanki deprem kuşağında ki fay hattında biriken enerjinin bir anda boşalması gibi sende dışarı vurmuş. Konuyu çözmeye çalışıyorsun ve bu durum ile yüzleşiyorsun ve de çok iyi yapıyorsun.

Son sahne artık gizlediğin, form ve kişilikleri değiştirerek kendine bile söylemek istemediğin bu durumun açıklaması. Sorun baban ile. Öyle ki aslında bu durum sana özel bir psikolojik durum değil. Neredeyse tüm yardımseverlerin başında olan bir durum. Yardımsever kişilerde çoğunlukla kişiliğinin oluşmasında önem taşıyan çocukluk dönemlerine bakıldığında, genellikle baba veya baba rolündeki kişi ile çelişkili ilişkileri oldukları görülür. Bu kişiler daha derin ve belki de bilinçdışı seviyede ailede disiplini kurma ve kılavuz olma sorumluluğuna sahip olan kişi tarafından (çoğunlukla baba figürü) itildiklerini yani istenmediklerini hissetmişlerdir. Bu durumu aşmak içinde yukarıda bahsettiğim gibi yani reddedilme hislerine karşılık ,ebeveynlerine veya kardeşlerine karşı “küçük bakıcı” rolünü oynamayı öğrenirler O küçük kız çocuğu ile ilgilenme vs bu durumdan dolayı.

Son olarak babanızın haricinde hiç bir şeyin zamanın, mekanın ve eşyaların farkında olmamak sadece babaya dair bir ortam tasavvuru babanıza dair özleminizi ve onun sevgisine olan ihtiyacınızı gösterir. Saçların daha parlak ve sapsarı yani olduğundan daha fazla abartılı bir şekilde olması ise yine bahsettiğim gibi "dikkat çekmek" isteğinden ve de babanızın başınızı okşamasını sağlayarak bu isteğinizde sanırım başarılı oluyorsunuz. Böylece son sahnede duygu durumunda oluşan bozulma tamir oluyor. Bu durumun düzelme emareleri kişinin kendi iç dünyasını  fark edip ayrıca kendilerini daha yaratıcı ve sanatsal olarak ifade edebilmelerine imkan verir. Daha parlak ve aşırı sarı saçlara temsilen  babanızın ilgisini çekecek, onun hobisi olan ama uzun zamandır uğraşamadığı sanatsal bir şeyler de yapmış olabilirsiniz.

Her ne yaptıysanız dikkat çekilmiş ve baba-kız ilişkisi düzelmiş.

DAB,
Selamlar.
0 oy
Aries_libra_ Rüya Bilgesi (216k puan)  
Babamla aram iyidir bir sorun yok çok şükür hayatımda yaşadığım,ayrı da değiliz babam bizimle de çok güzel ilgilenir o yüzden bu rüya benim hoşuma gitmişti.
Dedikleriniz çok doğru çünkü ben birine yardım ettim iyilikte bulundum ama o benim iyi niyetimi suistimal etti onu içimde sindiremedim,ağır geldi bana çok da sevdiğim iyi anlaştığım bir kişiydi hala aklima geldikçe de yazıklar olsun derim onun yansıması olabilir dedikleriniz çok doğru.
Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim :))

İlgili rüyalar

+6 oy
1 yorum 192 okuma
+6 oy
3 yorum 88 okuma
mystique 5 Aralık 2020 Rüya kategorisinde mystique Rüyakar (2.4k puan)   yazdı
+9 oy
3 yorum 100 okuma
Adams 25 Eylül 2020 Rüya kategorisinde Adams Rüya Tabircisi (7.3k puan)   yazdı
+8 oy
1 yorum 93 okuma
Mehmet33 7 Haziran 2020 Rüya kategorisinde Mehmet33 Rüyakar (5.4k puan)   yazdı
+3 oy
2 yorum 51 okuma
Gulu 18 Kasım Rüya kategorisinde Gulu Karabasan (36 puan)   yazdı
+6 oy
1 yorum 101 okuma
+8 oy
3 yorum 130 okuma
+4 oy
3 yorum 109 okuma
Meltem 10 Eylül 2018 Tabir kategorisinde Meltem Rüyazede (1.4k puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

24.3k rüya

161k yorum

20.1k düş-ünce

7.1k üye

608 Aktif
2 Üye ve 606 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 9793
Dün : 28523
Toplam : 31350884
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...