Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+4 oy
152 okuma
Rüya kategorisinde  
Merhaba annem rüyasında altı ay önce vefat eden babamı görmüş. Babam evinize gelmiş başında yeşil bir şapka varmış ben babama annem nerde diye soruyormuşum babam da bende onu bekliyorum diyormuş ... ve sonrasında baba ben hamileyim demişim oda ne gerek vardı şimdi diye yanıtlamış. Ne anlama geliyor yardımcı olur musunuz?

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

3 Yorum

+1 oy
Hypnos Rüya Bilgesi (174k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Ölmüş babamız ya da yaşamımızdaki diğer ölmüş kişiler rüyamıza misafir olduklarında bize yaşamımızdaki kapanmış sayfalardan ya da tükenmiş enerjilerden haber getirirler. Rüyalar alemi ve semboller dilindeki ölüm aslında fiziksel alemdeki ölümden oldukça farklıdır. Bu tip rüyalar “bir önceki yaşamla bağını koparmış olma” teması ile yüklüdürler. Dolayısıyla, ölmüş babamızın rüyamızda görünmesi bize geçmiş yaşam tarzlarımızdan ya da hayatımızdaki kapanmış sayfalardan haber getirir.

Rüyada ölmüş baba, iskelet ya da ölmüş kişilerin vücutları aslında yaşamımızdan ayrılmış olan fakat hala hayatta kalan kısımlarını sembolize eder. Yaşamımızdan ayrılmış olmalarına rağmen bizimle kalan şeyler bazen fiziksel alemde var olmamasına rağmen ruhsal ya da psikolojik boyutta var olanlardır. Bazen ölmüş baba rüyaları bize “artık vedalaş” mesajı getiren rüyalardır. Rüyalar alemindeki ölmüş baba ya da ölmüş kişi aslında fiziksel alemde bitmiş bir iştir. Fakat, bu kişilerin rüyada tekrar beliriyor olması aslında kapanmış olmasına rağmen bilinçaltımızda hala açık tuttuğumuz bazı sayfalar olduğunu hatırlatır.
Rüyadaki ölmüş baba ya da diğer ölmüş kişiler yaşamımızdaki bir önceki evreden haber getiren arketiplerdir. Ölü kişiler fiziksel aleme ait değillerdir, dolayısıyla geldikleri yer daima ruhlar alemi ya da bir “yok oluş öncesi” zamanıdır. Bu tip rüyaları gören kişilerin kendine sorması gereken soru: yaşamımda kapanmış olmasına rağmen bilinçaltımda açık tuttuğum sayfalar hangileridir?

Ölmüş baba yaşamımızın bir önceki evresiyle ilgili bilgi getirir. Dolayısıyla, bu rüyalarda babamızla aramızda ne geçtiğine ve rüyanın senaryosuna odaklanmalıyız. Babanız size bir şey mi veriyordu? O halde hala geçmişinizden alacaklısınız. Yaşamınızdaki kapanmış konulara odaklanın. Hala size verilmesi gereken ne var? Babanız sizden bir şey istiyorsa bu yorumu tam tersine çevirmeniz gerekiyor. Geçmişin sizden alacağı var!
Ölmüş babamızı gördüğümüz rüyalar bazen bize geçmişi artık arkamıza almamız konusunda uyarı getiren rüyalardır. Belki de geçmişiniz hala peşinizi bırakmıyor. Fakat, asla unutmamanız gereken şey şudur: sürekli dikiz aynasına bakarak araba süremezsiniz. Yaşamda ilerlemek istiyorsanız geçmişe arkanıza almayı öğrenin. Ölmüş babanız aslında rüyanızda size geçmişe set çekmenizi hatırlatmak amacıyla belirmiş bir arketip olabilir.
+1 oy
Hypnos Rüya Bilgesi (174k puan)  
Ölmüş baba ya da diğer ölmüş kişiler aslında sona ermiş ve dünyevi enerjiden kopmuş her şeyi sembolize edebilir. Bu durum semboller dilinde en güzel tarotun ölüm kartıyla anlatılır. Ölüm kartında güneşin önündeki sütunlar yeniden doğuş sürecinde kazanılan karakteri sembolize eder. Kartta resmedilmiş yerde yatan bir ölü ve onun için ağlayan figürler, döngüsel tamamlanmanın işareti olan bir ay sembolü ve dünyevi bedenin kalıntılarını sembolize eden bir iskelet figürü belirir. Hepsinden önemlisi kartın sayısı ölümün temsilcisi 13 sayısıdır ve ölüm kartı zodyakta akrep burcu tarafından yönetilir. Bu karta dikkatle baktığınızda rüyalar alemi ve semboller dilindeki ölümü aslında fiziksel ölümden çok farklı olarak yalnızca bir vedalaşma olduğunu göreceksiniz. Rüyalarımızda karşımıza çıkan ölmüş babamız ya da diğer ölmüş kişiler de aslında vedalaştıklarımız fakat hala kalıntılarıyla yaşadığımız her şeyin işareti olabilir.
Rüyalar aleminde ve semboller dilinde ölüme dair her şey Plüton gezegeninin yönetimi altındadır. Aslında rüyadaki ölmüş baba bize plütonun enerjisini getirir ve döngüsel olarak tamamlanmış bir şeylere atıfta bulunur. Rüyanızda ölmüş babanızı gördüyseniz kendinize “yaşamımda tamamlanmış olan nedir?” sorusunu sormalısınız. Belki de tamamlanmış ve rafa kaldırılması gerekne bir şeyler yaşamınızda hala yer kaplamakta ve sizi yormaktadır. Rüyada karşılaştığınız her arketip bilinçaltınızda bir hacme sahiptir ve size bir mesaj getirir. Sona ermiş olsalar bile yaşamınızda yer kaplayan bir şeyler olup olmadığına dair bir sınama yapma zamanı gelmiş olabilir.

Rüyadaki ölmüş baba ya da diğer ölmüş figürler aynı zamanda yaşamınızdaki sağlıksız bağlardan kurtulmanızı önerirler. Bu rüyalar yıpranmış, çürümüş ya da fiziksel alemde geçerliliğini yitirmiş olmasına ragmen yaşamınızda tuttuğunuz ve size yük olan bir şeylerin varlığına atıfta bulunurlar. Belki de yaşamınızda artık size hizmet etmeyen bir şeylerle vedalaşma vaktiniz gelmiş.
Rüyada ölmüş baba ayrıca manevi dönüşümü tamamlanmış ve bitmiş her şeyi sembolize ediyor olabilir. Belki de artık sizin için eskiyle vedalaşma ve yeniyi kucaklamanın zamanı gelmiş. Dönüşüm, gelişim ve ilerleme için gereklidir. Dönüşüm için gerekli olann ise geçmişle bağları koparmaktır. Rüyanızda ölmüş olmasına rağmen var olan babanız hala kendinizi ayrıştıramadığınız geçmişle olan bağlarınızı sembolize eder. Bir şeyleri, artık geçmişe almanın zamanı gelmiş!

Son olarak, ölmüş baba rüyaları yaşamımızda artık “ölmesi” gereken bir şeylerin hala yaşatıldığına atıfta bulunur. Yeni bir sürümü yükleyebilmeniz için eski sürümü kaldırmanız gerekir. Belki de değişim sizin için kapıyı çalmakta, fakat yalnızca eskiyle vedalaştığınızda yaşamınıza girecek. Sürekli ölmüş babanızı rüyanızda görüyorsanız bu yorum daha da keskinleşir. Artık bazı şeyleri kabullenmenin ve geçmişte bırakmanın zamanı gelmiş demektir.

0 oy
Ssena Karabasan (167 puan)  
öncelikle başınız sağolsun.. bana göre yeşil renk görmek çok hayırlı ve babanızın rüyanıza o şekilde gelmesi bence güzel birşey sizden dua da bekliyor olablir hayırlara vesile olsun inşallah :)

İlgili rüyalar

+3 oy
2 yorum 58 okuma
Yakup 5 Temmuz 2020 Rüya kategorisinde Yakup Rüyazede (1.2k puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 69 okuma
+6 oy
6 yorum 139 okuma
+11 oy
1 yorum 126 okuma
+4 oy
2 yorum 33 okuma
+4 oy
4 yorum 53 okuma
DeryaHazal 21 Eylül 2021 Tabir kategorisinde DeryaHazal Karabasan (47 puan)   yazdı
+4 oy
2 yorum 55 okuma
Karga 2 Eylül 2021 Rüya kategorisinde Karga Rüya Bilgesi (1.2m puan)   yazdı
+1 oy
3 yorum 55 okuma
gnc 6 Ağustos 2021 Tabir kategorisinde gnc Karabasan (125 puan)   yazdı
+6 oy
1 yorum 76 okuma
Şevvalletta 17 Aralık 2020 Rüya kategorisinde Şevvalletta Rüyazede (1.5k puan)   yazdı
+7 oy
2 yorum 88 okuma
Canan.Umut 3 Ekim 2020 Rüya kategorisinde Canan.Umut Rüyazede (1.3k puan)   yazdı
+12 oy
2 yorum 75 okuma
Ayşegül keskin 4 Eylül 2020 Tabir kategorisinde Ayşegül keskin Rüyazede (1.7k puan)   yazdı
+6 oy
2 yorum 73 okuma
asiya 8 Ağustos 2020 Rüya kategorisinde asiya Rüya Yorumcusu (13.3k puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

24.7k rüya

162k yorum

20.8k düş-ünce

7.4k üye

386 Aktif
0 Üye ve 386 misafir
Bugün : 20752
Dün : 23757
Toplam : 35181631
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...