Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+18 oy
195 okuma
Mehmet33 Rüya kategorisinde Rüya Tabircisi (8.9k puan)  
Hayırlı günler rüyadede.
Rüyada bir evdeyim .ev kimin evi bilmiyorum. Aynaya bakıyor saçlarımı düzeltiyorum. Eski sevgilimde burdaydi. Neyse sonra eski sevgilimin eşiyle sanırsam beraber  kahvaltı yapiyorduk. Öğle yemegide olabilir . Ona dikkatlice bakıyordum. Hiç konuşmuyor sadece yemeğini yiyordu .
Mehmet33 Rüya Tabircisi (8.9k puan)  
Aynen Mustafa hocam haklısınız.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

3 Yorum

+4 oy
Ruyadede Astral Gezgini (189k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
[ Takribi okuma süresi :3 (üç) dakika ]


-----------------------------------------------------


Merhaba,

Malunuz sosyal psikolojide "ayna benlik"kuramı var.Bu kurama göre benlik kavrayışımız, "kendimizi başkalarının bizi gördüğünü düşündüğümüz gibi görmekten kaynaklanması" anlamına gelir. Yani başkalarının bize tuttuğu ayna olmaksızın kendi benliğimizi inşa edemeyiz. Bu yüzden bizim kendimize nasıl baktığımız ile başkalarının bize nasıl baktığını düşündüğümüz arasında güçlü bir ilişki var her zaman.Bu kuram üzerinden ilerlersek eğer aynaya bakan siz rüyanızda fizik bedeninizi yani sizin kendinizi nasıl gördüğünüzü bir nevi "kişisel benliğinizi ", aynada ki ben ise  sizin nasıl göründüğünüzü yani "sosyal benliğinizi" temsil eder.

Aynaya bakarken saçlarınızı düzenlemeniz sizin toplumun sizi görmek istediği gibi,toplumun sizin üstünüzde oluşturduğu etkilere istinaden kendi üzerinizde yaptığınız değişiklikleri temsil eder.Yani kısaca aslında "oluşturduğumuz kişisel benliğimiz,dışarıdan bir şekilde bize baskı ile yapılan sosyal benliğimize olan yanıtımızdır." Saçlarınızı düzenlemeniz sizin sosyal yapıya,sosyal dünyaya dair tepkiniz.Burada tepkiyi negatif manada anlamayalım.Etkiye karşı tepkiden bahsediyorum.Saçları düzenlemek kişisel bakım konusunda erkeklerin saçlarını düzenlemeleri neyi ifade ediyorsa bu tarz bir tepki.Bu tepki,yani saçları düzenlemek dış ortama karşılık olarak "daha hoş,daha yakışıklı görünmek "ile ilgili olabilir.Sosyal benliğin istediği şeyin ağırlıklı olarak bu olduğunu hissetmişsiniz ve bu duruma karşılık bir durum değişikliği yapıyorsunuz.Oysa ki kuvvetle muhtemel ki siz,maddi dış güzelliğe değil,manevi iç güzelliğe daha çok önem verenlerdensiniz.Maddi görünüm elbette olmalı ama bu manevi iç güzellikten sonra gelmeli.Yine kuvvetle muhtemel ki eski sevgilinizden bu yüzden ayrıldınız.Siz onu gerçekten içten gelen hissiyatlar ile seviyorken,kendisi şu an var ise birlikte olduğu kişiyi salt maddi dış güzellikten dolayı tercih etmiş.Siz eski sevgilinizin neden bu kişiyi tercih ettiğini de pek anlamlandıramıyorsunuz.Eğer konu dış görünüm ise sizde en az onun şu an ki eşi kadar dış görünümü iyi olan birisiniz hatta ilave olarak sizin manevi tarafınızda çok güçlü.Halbuki eski sevgilinizin eşine baktığınızda onun hiç konuşmadığını fark ediyorsunuz sadece yemek yiyor yani sadece nefsani-maddi alemin ihtiyaçlarını karşılıyor ve bunu yaparkende sadece kendini düşünüyor,çevresi ile ve dahi eşi ile hiç ilgilenmiyor.Bu görünüm ile de rüyanız bitiyor.Yani kıyaslama sona erdi.

Siz yani aynaya bakan siz kişisel benliğinizi,ayna da ki siz ise eski sevgilinizin eşini yani sosyal benliği temsil eder.Kıyaslamanın esası budur.Aynada gördüğünüz siz,sosyal dünyanın size dayattığı ve sizden olmanızı istediği kişiyi temsil ediyor.Belki ilişkiniz boyunca eski sevgiliniz,şu an birlikte olduğu kişi gibi dış görünüşüne temsilen maddi dünyaya çok önem vermenizi istedi.Ama yine sanırım bu size her zaman çok saçma geldi.Her zaman aşk'ın,sevgi'nin,karşılıklı muhabbet'in her zaman daha önemli olduğunu düşündünüz.Siz ne kadar manevi olana yakınsanız,eski sevgiliniz ise maddi olana yakın oldu ve ilişkiniz yürümedi.Siz şimdi maddi olan tarafı kendinizde test ettiniz ve üstün yanınızı gördünüz.Siz de kıyasladığınız kişide olmayan çok ama çok güçlü bir taraf var."Duygusal-Manevi yönünüz". Şimdiye kadar hep bu yönünüzü ön plana çıkartıyordunuz,artık onu saklamanın ve sizi gerçekten siz olduğunuz için sevebilecek birisini bulduğunuzda açığa çıkartmak gerektiğini düşündünüz sanırım.Şimdi sizde sizin dışınızda herkesin yaptığı gibi,sosyal dünyanın sizden beklediği gibi maddi dış yüzünüz ile ilerleyeceksiniz.Duygusal ve manevi olanı "hak eden birine rastlarsanız" işte o zaman sizde sakladığınız gizli ve güçlü yönünüzü ortaya çıkartırsınız.

Bundan sonra hak etmeyene hak etmediği bir değeri göstermek yok galiba.

DAB,
Selamlar.
0 oy
Mehmet33 Rüya Tabircisi (8.9k puan)  
"Bundan sonra haketmeyene hak etmediği bir değeri göstermek yok galiba."   Aynen öyle..
Çok iyidi rüyadede çok teşekkürler :)
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (18.0m puan)  
dış dünyaya açılırken geçmişine takılma açılımı engelleyebilir. kendi  görünümün yada insanların nasıl gördüğünün üzerinde durma bence

İlgili rüyalar

+5 oy
4 yorum 127 okuma
Mehmet33 11 Ekim 2020 Tabir kategorisinde Mehmet33 Rüya Tabircisi (8.9k puan)   yazdı
+19 oy
4 yorum 129 okuma
Yulaf 19 Eylül 2020 Rüya kategorisinde Yulaf Rüyakar (3.0k puan)   yazdı
+6 oy
6 yorum 218 okuma
asiya 20 Haziran 2020 Rüya kategorisinde asiya Rüya Yorumcusu (14.8k puan)   yazdı
+2 oy
1 yorum 160 okuma
+15 oy
1 yorum 117 okuma
Merve ALAGÖZ 24 Ağustos 2020 Rüya kategorisinde Merve ALAGÖZ Rüyazede (1.0k puan)   yazdı
+8 oy
1 yorum 111 okuma
Mehmet33 15 Ağustos 2020 Rüya kategorisinde Mehmet33 Rüya Tabircisi (8.9k puan)   yazdı
+6 oy
3 yorum 199 okuma
Mehmet33 12 Haziran 2020 Rüya kategorisinde Mehmet33 Rüya Tabircisi (8.9k puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 165 okuma
Mehmet33 4 Mayıs 2020 Rüya kategorisinde Mehmet33 Rüya Tabircisi (8.9k puan)   yazdı
+10 oy
2 yorum 166 okuma
tln125 8 Ocak 2020 Rüya kategorisinde tln125 Rüyazede (1.1k puan)   yazdı
+6 oy
1 yorum 123 okuma
Yaren1989 29 Haziran 2020 Rüya kategorisinde Yaren1989 Rüya Ustası (46.7k puan)   yazdı
+9 oy
4 yorum 251 okuma
Bubbless77 13 Ekim 2019 Rüya kategorisinde Bubbless77 Rüyazede (1.5k puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 89 okuma
mustafaharputi 28 Nisan 2020 Rüya kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (18.0m puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü
Rüya tabirleri güncel

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

25.0k rüya

162k yorum

21.6k düş-ünce

7.8k üye

127 Aktif
1 Üye ve 126 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 18160
Dün : 19573
Toplam : 41848780
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...