Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+6 oy
127 okuma
yok Durugörü kategorisinde Rüya Yorumcusu (12.3k puan)  
yeniden kategorilendirildi
Bir soru sormak istiyorum, ay tutulması insanları ruhsal açıdan etkileyebilir mı?
Sonbahar Astral Gezgini (329k puan)  
Evet burda yapmışım ;)

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

4 Yorum

+4 oy
Sonbahar Astral Gezgini (329k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Tabi ki de etkiliyor burçları takip edebilirsiniz . gelgitler bile insanları etkileyebiliyor kimi insanların sağlığını tehlikeye bile atabiliyor .mesela bu gece aya bakarsanız kırmızıdır bu bile etkileyebiliyor.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)  
Güneş ve Ay tutulmalarının insanlar üzerinde olumlu veya olumsuz etkileri olduğuna inanılır. Ancak bilimsel olarak kanıtlanmış değildir.  Tutulmaların muhtelif doğa olaylarına da yol açtığı iddia edilmekle birlikte, bilimsel kanıtı yoktur.

Güneş ve Ay tutulmaları tabii olaylar cümlesindendir. İnsanlar, bu oluşumlara çok önem vermiş büyük afetlerin olacağının işareti olarak kabul edildikleri olmuştur.

Güneş ve Ay tutulmalarıyla ilgili birçok iddialar vardır. Ay ve güneş tutulmalarının, depremleri tetiklediği iddiaları bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa bile, tez olarak bilim adamları tarafından ortaya atılmıştır.

Güneş ve Ay tutulmaları Dünya yaratıldığından beri devam eden tabii olaylardır. İnsanlar, bu oluşumlara çok önem vermiş büyük afetlerin olacağının işareti olarak kabul edildikleri olmuştur.

İslâm dininde, Ay ve Güneş tutulmalarına özel bir önem verilmiştir. Hatta güneş ve ay tutulmalarının zararlarının bertaraf olması için kılınan sünnet namazlar vardır. Güneş’in tutulması sırasında kılınan sünnet namazına  “KÜSUF”, Ay tutulması sırasında kılınan sünnet namazına ise “HUSUF” adı verilir.

Küsuf Namazı, Güneş tutulduğu zaman, ezansız ve kaamet yapılmadan  en az iki rekat sünnet namazı kılınması şeklindedir.  Bu namazı, tek başına kılmak mümkün olabileceği gibi, cemaatle kılmak da mümkündür. Kıraatin gizli veya açık olması da keyfiyete bağlıdır. Namazı kılan kişi veya kıldıran imam ister cehren okur, ister gizli, fark etmez. Namazdan sonra da güneş açılıncaya kadar kıbleye doğru ayakta veya oturarak beklenir. “Niyet ettim iki rekat Küsuf namazını kılmaya” şeklinde niyet edilir. Cemaatle kılınıyorsa niyete “uydum imama” ilâve edilir.

Husuf Namazı ise Ay tutulduğu zaman yine en az iki rekât olarak kılınır. Bu sünnet namazını evde, camide, iş yerinde kılmak mümkün olduğu gibi cemaatle veya tek başına da kılınması mümkündür.

Kur’an-ı Kerim’de de Husuf ve Küsuf namazlarına işaret bulunduğu beyan edilir. Kuran-ı Kerim’in bir ayeti buna işaret eder. Nitekim Kur’an-ı Kerim’de “Ay tutulacağı zaman, güneş ile ay (tutulmuşken) bir araya getirileceği zaman, insan, ‘Nereye kaçabilirim?’ diyecek” buyrulmaktadır.

Başka bir ayet-i Kerime’de ise mealen: “Güneş de belli bir yere doğru yürümektedir. Bu da her şeyden üstün olup sonsuz bilgi sahibi olan (Allah’ın) belirttiği bir kanundur. Aya bakın: Biz ona da menziller tayin ettik. Bu menzillerin üzerinden yürüye yürüye sonunda bir dal gibi olup geri döner. Güneş, yıllık süreci esnasında hiçbir zaman aya yaklaşamaz. (Öyle olsa güneş sistemi altüst olur). Gece de ileri geçip gündüzü yakalayamaz. Bunlardan her biri belli bir yol üzerinde kolaylıkla yürümeye devam ediyor,” der.

Peygamber Efendimiz Hazret-i MUHAMMED’İN (O’na, al ve ashabına salat ve selam olsun) mübarek oğulları Hazret-i İbrahim Efendimiz küçük yaşta vefat ettikleri zaman, o gece AY TUTULMASI vuku bulmuş. Saf ve temiz yürekli sahabe-i kiramlardan bazıları, Ay’ın tutulmasını, Hazret-i İbrahim’in vefatına hamletmişler:

-Hazret-i Resulullah’ın Oğlu vefat ettiği için üzüntüsünden AY TUTULDU! Demişler…

Bu haberler, Peygamber Efendimize ulaştığı zaman, hemen ashaplarını toplamış:

-“Ey Nas, biliniz ve duyunuz ki, Ay, Güneş ve diğer gök cisimleri, Yüce ALLAH’ın birer ayetleridir. Biri öldü diye (Peygamber çocuğu bile olsa) tutulmazlar. Kendileri için biçilmiş olan rolleri icra ederler.”
+3 oy
Karga Rüya Bilgesi (1.2m puan)  
Güzel soru, bu konuyu tartışmak lazım. Bence etkiliyor evet, dolunay da etkiliyor. Bunun ilkel çağlardan beri etkilerini görüyoruz. Bu konuya döneceğim yine.
+3 oy
Aydaki Kedi Rüyazede (1.1k puan)  
5 Temmuz’da Güneş Yengeç, Dolunay  Ay Tutulması Oğlak Aksında gerçekleşiyor. Yengeç Oğlak Son Tutulma… 6 Temmuz’da Yılda bir defa gerçekleşen Akyıldız  Kadim Sirius ile Güneş kavuşumu var. Dolunay ve Ay Tutulması son kavşakta finalleri Master Satürn ile karşımıza çıkarıyor. Güçlü duygular, güçlü sezgiler, mutlak netlik berraklık  getiriyor. Her sonlanma yeni bir başlangıç getiriyor elbet… Arketip Satürn insanın kendi yaşamının ustası olması kendini gerçekleştirmesidir. Duygulara izin vererek , dramaya saplanmadan eskileri temizliyor Ay Tutulmasında…

İlgili rüyalar

+2 oy
16 yorum 183 okuma
mustafaharputi 4 Mayıs 2020 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)   yazdı
+7 oy
4 yorum 125 okuma
vetre 3 Mart 2021 Analiz kategorisinde vetre Rüya Bilgesi (549k puan)   yazdı
+6 oy
1 yorum 114 okuma
+4 oy
3 yorum 76 okuma
mustafaharputi 10 Temmuz 2020 Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)   yazdı
+3 oy
2 yorum 113 okuma
vetre 11 Aralık 2020 Analiz kategorisinde vetre Rüya Bilgesi (549k puan)   yazdı
+4 oy
6 yorum 114 okuma
mustafaharputi 16 Kasım 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)   yazdı
+10 oy
14 yorum 201 okuma
mustafaharputi 20 Temmuz 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 54 okuma
Cengizhan34 16 Kasım 2021 Rüya kategorisinde Cengizhan34 Karabasan (27 puan)   yazdı
+6 oy
11 yorum 140 okuma
Üstat_Simuy_Alaca 23 Aralık 2020 Bilgi kategorisinde Üstat_Simuy_Alaca Profesyonel Yorumcu (390k puan)   yazdı
+1 oy
6 yorum 90 okuma
vetre 16 Aralık 2020 Analiz kategorisinde vetre Rüya Bilgesi (549k puan)   yazdı
+18 oy
3 yorum 118 okuma
Arkturus 18 Eylül 2020 Rüya kategorisinde Arkturus Rüyakar (2.8k puan)   yazdı
+5 oy
8 yorum 534 okuma
+4 oy
6 yorum 107 okuma
mustafaharputi 17 Temmuz 2020 Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

24.9k rüya

162k yorum

21.3k düş-ünce

7.7k üye

174 Aktif
3 Üye ve 171 misafir
Bugün : 13162
Dün : 27076
Toplam : 38439889
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...