Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+8 oy
75 okuma
Sonbahar Bilgi kategorisinde Rüya Bilgesi (296k puan)  
Sayma kavramının kendisiyle ya da tek tek sayılarla ilgili değişik kültürlerde, farklı çekincelerin ya da tabuların bulunması genel olarak bakıldığında pek ender bir durum değildir. Bu, çoğu kez sayma kavramına ya da sayılara yönelik aslında birbiriyle ilgisiz gibi görünen yakıştırmalardan kaynaklanır. Örneğin bazı kültürlerde ilk bakışta bilinemeyecek kadar nesnenin bulunduğu bir durumda, bunların özel olarak sayılarının belirlenmeye çalışılması yani sayılması kötü bir durum olarak algılanabilir. Ya da özel bir sayının bulunduğu durumlardan kaçınılma davranışı da o sayıyla ilgili kötü bir durumun varolacağı düşüncesiyle ilişkilendirilerek ortaya çıkabilir.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

11 Yorum

+7 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (296k puan)  
 
En İyi Yorum
Çin karakterlerinin okunuşlarından kaynaklanıyormuş. Japonca ve Korece’de kendi dillerine ait sayıların yanı sıra bir de Çin karakterlerinin okunuşlarından kaynaklanan sayılar vardır. Korece’de Çin kökenli dört sayısı 사 (sa) diye okunur, bunun Çin karakterlerindeki karşılığı ise 四 (sì) sembolüdür. Ancak Korece’de, tümüyle dört rakamının okunuşuyla eşsesli olan ve çok farklı bir anlama gelen bir kelime daha vardır ve bunun Çin karakterlerindeki karşılığı da 死 (sǐ) sembolüdür. Bunun anlamı ise ‘ölüm’ demektir. İşte bu nedenle Kore’de ve diğer Doğu Asya ülkelerinde 4 rakamı ölüm ile ilişkilendirilir ve birçok yerde bu rakamın içinde bulunduğu durumlardan kaçınılmaya çalışılır.
+7 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (296k puan)  
Örneğin binalardaki asansörlerin büyük çoğunluğunda 4 rakamı yoktur, ya atlanır ya da onun yerine F harfi bulunur. Bazı durumlarda binalarda dördüncü kat yoktur. Hatta Hong Kong’daki bazı yüksek katlı apartmanlarda 40 ve 49 arası tüm katlar atlanmıştır ve 39. kattan 50. kata geçilir. Bayramlarda ya da aile üyelerinden birisi hastayken özellikle 4 rakamını anımsatan şeylerden uzak durulmaya çalışılır. Ayrıca 4 rakamıyla ilişkili olarak 14, 24 ve 42 rakamlarından da kaçınılma davranışları görülebilir. Özel olarak Japonya’da 49 rakamına karşı da bir uzak durma davranışı vardır. Japonca’da 4, shi ve 9, ku olarak okunur ve bunun ‘Shinu made Kurushimu’ ifadesini hatırlatması nedeniyle 49 rakamına iyi gözle bakılmaz. Bu ifadenin anlamı ise ‘ölene kadar acı çekmek’tir.
+5 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (296k puan)  
Bu arada bilindiği gibi Kore’de ölümün simgesi aynı zamanda beyaz renktir. Yani, birisine hediye olarak dört tane beyaz renkli bir şey verdiğinizde hiç ummadığınız bir tepkiyle karşılaşabilirsiniz. Çünkü bu, çifte ölüm isteği anlamına gelir.
+5 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (296k puan)  
Hindistan için: 8
Hindistan'ın 8'i uğursuz kabul etmesinin sebebi ise numarelojiye dayanıyor. Ülkenin başına gelen doğal felaketlerden tutun da, kazalara, büyük trajedilere kadar olan bütün olayların tarihlerini bir şekilde 8'e bağlamayı başarıyor Hindistan. Tarihlerin içinde eğer 8 geçmiyorsa Hintliler yine de rahat edemiyor ve tarihin tüm sayılarını topluyorlar sonuç olarak 8 ya da içinde 8 geçen bir sayıya ulaşıyorlarsa bunu yine 8'in lanetine bağlıyorlar.
+5 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (296k puan)  
düzenledi
Herkesin bildiği 13
Herkes duymuştur 13 sayısınının uğursuz kabul edildiğini hem de bir çok inanışta! En bilineni Hristiyanların inanışı olsa da İskandinav ve Yunan mitolojisinde de 13 uğursuz adledilir. Sebeplerine gelince;

Hristiyanlıkta 13'ün uğursuz sayılmasının nedenleri için bir çok şey söylense de en bilineni ve kabul edileni, Hz. İsa'nın yakalanıp çarmıha gerilmesinden önceki son yemeğinde masada bulunan 13. kişinin yani Yahuda'nın onu ele vermesidir. O yüzdendir ki Hristiyanlar'da da bir çok otelde, asansörde ve 13. kat ve 13 numaralı odalar yoktur.
+6 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (296k puan)  
İskandinav mitolojisinde 13'ün uğursuz sayılmasının da benzer bir sebebi vardır. Tanrı Loki'nin diğer 12 tanrının katıldığı bir şölene 13. olarak gitmesiyle eğlence bozulmuş ve bu olay İskandinav halklarının en gözde tanrısı Balder'in ölümüyle sonuçlanan kavgaya yol açmıştır.
+5 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (296k puan)  
Yunan mitolojiside tanrıların evi Olimpos Dağı'nda 12 tanrı oturur. Yunan mitolojisine en son katılan tanrı Dionysus için Hestia isimli tanrıça Olimpos'tan ayrılarak insanlar arasında yaşamaya başlar. Böylece, Olimpos'taki tanrı sayısı kötü kabul edilen 13'e ulaşmaz.
+6 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (296k puan)  
İtalya'nın korkusu 17

17 numarası İtalyan kültüründe uğursuz kabul edilmesinin sebebi de biraz paranoyakça.

17 sayısının Roma rakamlarıyla yazılışı XVII şeklindedir. Neden böyle bir şey yaptıklarını çözemesek de bu rakamlarla biraz oynayıp “VIXI” anagramını elde etmişlerdir. VIXI, Latince'den İtalyanca’ya çevrildiğinde “Öldüm, yaşamım bitti.” anlamına gelir.
+5 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (296k puan)  
Diğer kültürlerdeki gibi uğursuz sayıdan kaçmak için bir çok yerde 17 sayısını es geçerler. (Asansör, otel, kat vb..) Bütün üstüne İtalyan havacılık şirketi Alitalia Havayolu'nun Boeing uçaklarında da 17 numaralı koltuk yoktur. Ayrıca Renault‘un R17 modelini İtalya’da R177 olarak satışa sunmuştur.
+6 oy
Sonbahar Rüya Bilgesi (296k puan)  
Afganistan'da 39

 en komik sebebe sahip uğursuz sayı Afganlar'a ait. İşin aslı uğursuzdan ziyade tabu bir sayı zira ne felaketlerle ne de tanrılarla alakalı Afgan halkının şanssız sayısı.

Afgan dilinde 39'un okunuşu "mort-gow" şeklindedir ve ölü inek anlamına gelir. Buraya kadar hiçbir sorun yok! Asıl problem "ölü inek" tabirinin kadın satıcıları için kullanılıyor olması! Bu yüzden 39 numaralı plaka, daire, posta kutusu vb. her şey sizin bir kadın satıcısı olduğunuzu ima ettiği için toplumdan bu sayı neredeyse çıkarılmıştır, çünkü kimse öyle anılmak istemez. Bu durum Afganistan'da o boyutlara gelmiş ki eğer evinizin kapı numarası, arabanızın plakası bu sayıyı içeriyorsa evi, arabayı satacak kimse bulamadığınız için neredeyse yok fiyatına elden çıkarmak zorunda kalıyorsunuz. Eğer oralarda bir yatırım yapmayı planlıyorsanız aklınızın bir köşesinde bulunmasında fayda var ;)
0 oy
Aynur Altay Rüyakar (4.8k puan)  
Sayılarla ilgili bir çok batıl inanışlar olduğu gibi batıl olmayan sayılar da bulunuyor diye inanıyorum . Örneğin dua ederken u.3-7-21-41 gibi tekrarlarin mutlak surette bir anlamı vardır. Kuran da numeroloji çalışmaları yapılan bir kitaptır . Ve belli bir numerolojik sıralaması vardır kendi içinde bunların hepsinin bir tesadüf olduğunu sanmıyorum. Her elementin bir numarisinin olduğu gibi. Bence insan hayatında numaraların. Uyum anlamları var diyorum.

İlgili rüyalar

+5 oy
1 yorum 34 okuma
+6 oy
24 yorum 155 okuma
mustafaharputi 18 Haziran 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)   yazdı
+13 oy
1 yorum 51 okuma
sokcu 25 Mart Rüya kategorisinde sokcu Rüyazede (1.0k puan)   yazdı
+6 oy
1 yorum 41 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Görüşmecisi (43.4k puan)   yazdı
+5 oy
40 yorum 241 okuma
mustafaharputi 23 Haziran 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 63 okuma
Linauluagac 6 Ekim 2020 Rüya kategorisinde Linauluagac Karabasan (993 puan)   yazdı
+9 oy
5 yorum 259 okuma
Üstat_Simuy_Alaca 27 Temmuz 2019 Durugörü kategorisinde Üstat_Simuy_Alaca Rüya Bilgesi (236k puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 35 okuma
n.coli 12 Ağustos 2020 Rüya kategorisinde n.coli Karabasan (907 puan)   yazdı
+8 oy
2 yorum 40 okuma
Leyla12 28 Ağustos 2019 Rüya kategorisinde Leyla12 Karabasan (812 puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 49 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Görüşmecisi (43.4k puan)   yazdı
+16 oy
42 yorum 253 okuma
Hypnos 23 Eylül 2020 Durugörü kategorisinde Hypnos Rüya Bilgesi (157k puan)   yazdı
+11 oy
20 yorum 113 okuma
+7 oy
6 yorum 88 okuma
Hypnos 12 Ağustos 2020 Analiz kategorisinde Hypnos Rüya Bilgesi (157k puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

23.2k rüya

157k yorum

18.2k düş-ünce

6.3k üye

388 Aktif
0 Üye ve 388 misafir
Bugün : 6859
Dün : 23740
Toplam : 25964515
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. Karga Karga - 13 e
  2. mustafaharputi mustafaharputi - 2 e
  3. Üstat_Simuy_Alaca Üstat_Simuy_Alaca - 1 e
  4. Ruyaninmeali Ruyaninmeali - 1 e
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...